Original topic:

אפליקציות כתיבה לטאבלטים 📚🖊

(Topic created on: 08-22-2023 03:10 PM)
2603 Views
Noysand
Options
טאבלטים
image

היי ממברס יקרים,
לקראת שנת הלימודים הקרבה (סטודנטים יש לכם עוד קצת זמן, לא להילחץ), ישבתי ובדקתי איזו אפליקציית כתיבה הכי עדיפה לשימוש בטאב.
אמ:לק וסיכום בתמונה בסוף הפוסט.

בחנתי 3 אפליקציות:
Goodnotes
Samsung Notes
Noteshelf

האפליקציות Goodnotes ו- Samsung Notes מגיעות מותקנות בכל הטאבים מהסדרה החדשה. (את ה Goodnotes תקבלו לשנה בחינם), את האפליקציה Noteshelf תוכלו לרכוש במחיר של 17 ש"ח בגוגל פליי.
במידה ויש לכם כבר טאב מסדרה קודמת, זה מה שאתם צריכים לדעת:
את ה Samsung Notes ניתן למצוא מותקן בכל טאב ומכשיר נייד של סמסונג ובמידה ולא, ניתן להוריד בחינם מהגלקסי סטור.
אפליקציית ה Goodnotes הגיעה אל אנדרואיד לא מזמן ובימים האחרונים עברה מגרסת הבטא אל הגרסה המלאה. יש גם את גרסת הפרו עם עוד פונקציות נוספות כמו שיתוף מחברות בעלות של 34.90 ש"ח לשנה וקיימת גם גרסה למחשב בעלות של 24.90 ש"ח לשנה. כרגע גרסה לטלפון הנייד לא זמינה בגוגל פליי.
את אפליקציית ה Noteshelf תוכלו למצוא בחינם בטאבים מסדרות 7 ו - 8 שהגיעו כבר עם האפליקציה מותקנת על עליהם.
במידה ויש לכם טאב מסדרה מוקדמת יותר תוכלו למצוא את האפליקציה בגוגל פליי בעלות של 17 ש"ח. קיימת גם גרסה למחשב בעלות של 19 ש"ח וגרסה לטלפון הנייד בעלות של 17 ש"ח.

אני אתחיל בהבדל הכי גדול בין אפליקצית הבית לבין 2 האפליקציות האחרות.
בגודנוטס ונוטשלף ניתן ליצור מחברות בצורה מסודרת, לעומת זאת באפליקציה סמסונג נוטס העבודה היא בפתקים.
אמנם את הפתק ניתן להגדיר שיתנהל על פי עמודים (במקום פתק נגלל ארוך) וניתן לבחור ברקע של שורות/משבצות אך אין עמוד שער מסודר למי שזה חשוב לו.
למרות זאת, ניתן לסדר את כל הפתקים בתיקיות מסודרות לפי נושאים ולרכז את כל הפתקים **bleep** נושאי לימוד שונים.
למשל בכותרת הפתק תוכלו לציין את נושא השיעור או פשוט את תאריך השיעור, תלוי בצורת העבודה הנוחה לכם ולרכז הכל תַּחַת תיקיית מקצוע אחת.
גם באפליקציות נוטשלף וגודנוטס ניתן לסדר את המחברות לפי קטגוריות ולרכזן בתיקיות.

עוד נושא שחשוב לי לציין הוא שיתוף תוכן עם משתמשים אחרים.
במידה ואתם אוהבים ללמוד כמה חברים ולשתף אחד עם השני סיכומים או דפי תרגול, הפונקציה הזו במיוחד בשבילכם!
באפליקציה סמסונג נוטס ניתן ליצור פתקים משותפים או מחברת משותפת הכוללת בתוכה מספר פתקים שונים.
באפליקציה גוד נוטס ניתן לשתף מחברות רק אם אתם במסלול הפרו בתשלום.
ניתן לשתף מחברות עם כל משתמש בגוד נוטס, כולל עם אלו שבמסלול החינמי, כך שמספיק שיהיה חבר אחד שישלם על המסלול המורחב וכל השאר יוכלו לערוך את אותה המחברת ללא בעיה.

מעבר לכך האפליקציות די דומות עם הבדלים קטנים שמבחינתי הם לא דיל ברייקר, אבל כן נותנים יתרון קל לאותה אפליקציה.
למשל בסמסונג נוטס ובנוטשלף ניתן להוסיף ולהקליט קטעי אודיו, בגוד נוטס אין אפשרות כזו.
בגוד נוטס לדוגמה ניתן להוסיף מדבקות ממבחר קיים (לא הצלחתי לחשוב על שימוש ראוי לזה) וניתן להשתמש במצביע לייזר (דורש סימון עם העט פיזית על גבי המסמך ולא בריחוף אז גם בזה אני לא רואה שימוש יוצא דופן מאשר לרחף עם העט על המקום הרלוונטי)

מעבר לכך תוכלו לראות עוד מספר סעיפים שהשוויתי ביניהם בדף שתלשתי מאחת המחברות 😉

image

לסיכום:
אני חושבת שבהשוואה בין האפליקציות היתרון הכי גדול מגיע לאלו שיש להן את אופציית השיתוף.

אין ספק שזו פונקציה מאוד שימושית שיכולה לעזור הרבה בלמידה.

אבל מעבר לזה, האפליקציות די דומות ואין לי אחת מועדפת, אם כי לכל אחת צריך להתרגל כי בכל זאת הן קצת שונות.

25 Comments
Nivnaor32
Expert Level 5
טאבלטים
נוי, סקירה מעולה שמגיעה בדיוק בזמן לפני שנת הלימודים האקדמאית והבית ספרית 🔥
עשית לי סדר בדברים ובאמת נראה שלכל אפליקציה יש את היתרונות והחסרונות שלה וצריך לבחור אפליקציה לפי הנוחות.
בהצלחה לכל הילדודס והסטודנטים בשנת הלימודים הקרובה 🙏🏼 🎉
טאבלטים
תודה!
מחכה לשמוע את דעתך אחרי שתנסה אותן גם 😁
בהצלחה!
NehorayS
Expert Level 4
טאבלטים
סקירה מעולה נוי!
טאבלטים
תודה!
jba1951