cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

5 Günlük Samsung Tab A9 Deneyimlerim

(Topic created on: 02-02-2024 04:38 PM)
608 Views
haklisin
Active Level 8
Options
Tabletler
Öncelikle tabletin özelliklerinden bahsedeyim. 64Gb Hafıza ve 4Gb Ram i bulunuyor. 8 Çekirdekli MediaTek Helio G99 işlemciye sahip. Ön Kamerası 2MP. Android 13 One UI 5.1.1 İle geliyor. Fiyatı ise 4000TL. Kamerası yetersiz çok fotoğraf çeken biriyseniz direk tercihinizi değiştirin. Ses olarak sesi biraz zayıf. Tablette kilitleme bakımından fiyatına göre beklemediğimiz bir özellik olan Yüz Tanıma sistemi bulunuyor. Tabletin tasarımı gerçekten çok güzel, kalınlığı olsun çentiklerin eşitleği olsun bayağı hoş. Ekran bakımından ortalama bir ekrana sahip. Pil olarak gerçekten harika bir pili var 7/24 oyun oynayan birisi olarak %100 şarj tam 13-14 saat gidiyor. Bu tablet Android 16 ya kadar güncelleme alacak onuda söyleyeyim. Tüm sosyal medya platformlarinda akıcı. Şimdi Oyun Performansına bakalım.

image

Burda gördüğünüz Asphalt 9 hariç tüm oyunlar 50-60 Fps.
Asphalt 9 ise Standart grafik ayarında 45-55 fps akıcı. 

Tablette edit vs. Yapmayıda denedim ve bir sorun yaşamadım.

Sonuç: Sosyal Medyada takılmak ve "Hafif" oyunlar oynamak için yeterli. Fiyat performans diyebiliriz.

Ders Çalışmak İçin Alınır Mı?
Ders çalışmak için alınmaz çünkü Spen i yok. Ders çalışmak için S7 Fe veya S6 Lite tercih edilebilir.

Oyun İçin Alınır Mı?
Grafikleri aşırı yükseltmedikçe, çok ağır oyunlar oynamadıkça sizi üzmeyecek bir cihaz.

Bu kadardı. 
14 Comments
Tabletler
Gerçekten iyi bir tablet Samsung Tab A7 Lite ın gençleşmiş versiyonu gibi 😄
haklisin
Active Level 8
Tabletler
Katılıyorum bende zaten A7 Lite alacaktım bunu görünce A9 aldım🙂
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Tabletler
4 GB RAM nasıl OneUİ 6.1 i kaldircak merak ediyorum
haklisin
Active Level 8
Tabletler
Katılıyorum. Ben güncelleme gelince yapmayacağım çünkü yaparsam Ram az olduğu için kasım Kasım kasılacak
0 Likes
Tabletler
Ama bence bütçe daha yüksek ise Tab A9+ daha mantıklı çünkü daha büyük ekranı var ve 90 hertz yenileme hızı işlemci gücü olarak pek **bleep** yok ve dex modu var fakat A9 daha küçük eli olanlar için daha mantıklı
haklisin
Active Level 8
Tabletler
A9+ Oyuncular için harika bence 90 hertz snapdragon işlemci vs. Bunları kim kullanır oyuncular. Ama film/video izleme için zaten 2 side YouTube da 60fps ama tabiki 90 hertz daha iyi kalite sunar
0 Likes
Tabletler
Haklısınız kullanıcı adından belli :)
Anonymous
Not applicable
Tabletler
Fotoğraf için yetersiz olacak tabii ki sonuçta tablet bu fotoğraf için tablet alan görmedim ben hiç 😀
0 Likes
Tabletler
Yani dışarıda o koca cihazla fotoğraf çekmek mantıklı olmasa gerek