cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung televizyon

(Topic created on: 03-25-2024 02:15 AM)
61 Views
fatihbayraktar59
Active Level 3
Options
TV

Samsung Marka UE-70TU7100UXTK Model Numaralı Televizyonun Tekrarlayan Arızası ve Garanti Kapsamında Yapılan Haksız Uygulamalar Sayın arkadaşlar, 05.10.2021 tarihinde Evkur Alişveris Merkezi'nden satın aldığım Samsung marka UE-70TU7100UXTK model numaralı televizyonumda ekran kararması ve ışık sönmesi gibi teknik sorunlar yaşamaktayım. Bu sorun nedeniyle Samsung Müşteri Hizmetleri'ni arayarak teknik destek talebinde bulundum. Bu talebim üzerine evime gelen teknik ekipler, cihazımı inceledikten sonra cihazın değiştirilmesi gerektiğini belirttiler. İlk cihaz değişimi 8 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirildi ve cihazım UE-75AU7100UXTK modeli ile değiştirildi. Ancak, bu yeni cihazda da aynı teknik sorunları yaşamaya devam ettim. Bu durumu tekrar Samsung Müşteri Hizmetleri' ne bildirdim ve cihazımın ikinci kez değiştirilmesi sağlandı. İkinci cihaz değişimi 27 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Ancak, bu ikinci değişimden sonra da aynı teknik sorunlarla karşılaştım. Bu durumu 13 Mart 2024 tarihinde tekrar Samsung Müşteri Hizmetleri'ne bildirdim. Müşteri hizmetleri yetkilileri, cihazımın fatura tarihinin 05.10.2021 olduğunu ve cihaz değişim tarihinin 27.03.2023 olduğunu belirterek cihazımın garanti kapsamında olduğunu ifade ettiler ve evime teknik destek ekiplerini yönlendirdiler. 14.03.2024 tarihinde evime gelen teknik ekipler, cihazı kontrol ettikten sonra ayni teknik sorunun devam ettiğini belirttiler. Ancak, cihazın büyük ekranlı bir televizyon olması nedeniyle yanlarında kutu getiremediklerini, bu yüzden ertesi gün cihazı alacaklarını söylediler ve evimden ayrıldılar. 15.03.2024 tarihinde beni servisten arayarak, cihazın fatura tarihinin 05.10.2021 olduğu için garanti süresinin dolduğunu belirttiler ve benden 25.000 TL ödeme talebinde bulundular. Ancak, bu talebi kabul etmedim çünkü cihazım yeni değiştirilmişti ve aynı teknik sorun devam ediyordu. Ancak, Samsung Müşteri Hizmetleri yetkilileri cihazımın garanti kapsamında olduğunu belirtmişlerdi. Müşteri hizmetleri yetkilisi ile yaptığım görüşmede, bana bir teklif çalışması yapacaklarını belirttiler ve beklememi istediler. Ertesi gün beni arayarak, cihazımın tamir edilmesi için %50 indirimli olarak 12.500 TL ödemem gerektiğini belirtiler. Ancak, bu teklifi mantıksız ve doğru olmadığını düşünerek reddettim. Bu süre boyunca, cihazımın iki kez değiştirilmesine rağmen aynı teknik Sorunun devam etmesi ve Samsung markasının bu durumu kabul etmesine rağmen, sürekli olarak yanıltıcı ve haksız uygulamalarla karşılaştım. Bu durum, hem ekonomik hem de psikolojik açıdan beni mağdur etmiştir. Bu nedenle, Tüketici Hakem Heyeti' ne başvuruda bulunmaya ve yaşadığım bu mağduriyetin giderilmesini talep etmeyi uygun gördüm, teknik servis raporunun da Tüketici Hakem Heyetine sunulmasını talep ediyorum. Ancak, bu rapor için benden 750 TL ödeme talep edildi, Bu durum., yaşadığım mağduriyeti daha da arttırmakladır Bu konuda gereğinin yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

0 Likes
5 Comments
TV
Samsun kesinlikle kendi malının arkasında durmuyor yazık gerçekten
Siyah
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba fatihs22,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes
TV
İlettim size
0 Likes
Emirhan_S23
Active Level 4
TV
Hocam baştan sona okudum rezillik akıyor resmen umarım en kısa sürede rezilliklerinin özürü mahiyetinde sorununu çözerler
TV

ilgilenip okuduğunuz için teşekkür ederim emirhan bey.