cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung UE50TU8000XTK SMART TV Kronik Panel Arızası

(Topic created on: 01-06-2024 01:03 PM)
141 Views
Faruk_Kavak
Beginner Level 2
Options
TV

2021 yılında satın aldığım Samsung UE50TU8000UXTK marka TV’nin garantisi bittikten 8 ay sonra aniden bozuldu. Ekranı karardı, TV açılıp kapanmaya başladı ve kumanda ile hiçbir işlem yapılamıyordu. Ertesi gün Samsung Yetkili Servisi geldi ve panel arızası olduğunu söyledi ve sorunun çözümü için 8.600 TL talep etti. 350 TL servis ücreti ödedim. Ancak kısa süre kullandığım bu ürün için 8.600 TL gibi bir meblağı vermeyi kabul etmiyorum. Daha önce ailemin evinde 10 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kullandığımız ve halen kullanmakta olduğumuz TV’nin Samsung olması sebebiyle kalitesine güvendiğim bu ürünü satın alarak bu tarz sorunlar yaşamak istemiyordum. Ancak internette yaptığım araştırma sonucu Samsung TV’nin bu modelini kullanan hemen herkesin garanti bitiminden kısa süre sonra bu arıza ile karşılaştığını ve bu sorunun kronik bir arıza olduğunu öğrendim. Sürekli bulunduğu yerde sabit duran herhangi bir darbe vs. gibi dış etkiye maruz kalmayan ve günde en fazla 2 saat kullanılan bu ürünün aniden bozulması ne yazık ki markaya olan güvenimi sarstı. Çünkü Samsung markasına olan güvenimden dolayı 5 ay önce Samsung S23 marka telefon ve geçenlerde de Galaxy Buds Pro 2 kulaklığı satın almıştım. Bu ürünlerde de benzer kronik sorunlar olduğunu düşünmeye başladım. Garantisi bittikten hemen sonra herkesin aynı problemi yaşaması ürünün üretim kaynaklı ayıplı ürün olduğunu gösterir. Mağduriyetimin acilen ücretsiz bir şekilde giderilmesini veya televizyonun muadil özellikteki başka model ile değiştirilmesini talep ediyorum. Sorun firma tarafından ücretsiz olarak giderilmezse ürünün üretim hatalı bir ürün olduğunu kanıtlayan benzer tüm şikayetlerin dökümleri ile birlikte Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracağımı belirtmek isterim.

0 Likes
0 Comments