cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung UE50TU8000UXTK Panel Arızası

(Topic created on: 06-10-2023 12:41 PM)
245 Views
AliErsun
Beginner Level 2
Options
TV

Pandemi döneminde düğün yapacak olmam sebebiyle 09.11.2020 tarihinde Samsung UE50TU8000UXTK model televizyonu almıştım. Pandemi dönemindeki düğün yasakları sebebiyle düğünü 2021 temmuz ayında yapmak durumunda kaldım. Bu sebeple cihazı yaklaşık 8 ay boyunca kullanmamama rağmen 04.06.2023 tarihinde bozulmuştur. Cihazda ses ve görüntü tamamen gitmiş olup kumanda ile de herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Arızanın akabinde 07.06.2023 tarihinde servis talebinde bulundum ve 09.06.2023 tarihinde yetkili servis incelemesi sonucu panel arızası olduğu ve panelin değişmesi gerektiği tarafıma iletildi. Panel değişimi için 9.660 TL'lik bir masraf çıkarıldı. Daha sonra etrafımda aynı model televizyonu kullanan kişiler ve internetten yaptığım araştırmalar sonucu Samsung'un bu televizyon modelini kullanan kişilerden aynı arıza ile ilgili pek çok şikayet olduğunu gördüm. Cihazda herhangi bir darbe veya kullanım hatası olmamasına rağmen böyle bir arızanın kullanıcı kaynaklı olduğu kabul edilemez. Şikayetlerin genel olarak garanti süresinin bitişinden sonra ortaya çıkması ve benzer şikayetlerde de sürecin bu şekilde işlemesi cihazın üretimi ile ilgili bir sorun olduğunu düşündürmektedir. Televizyon markaları içinde Samsung'u kaliteli bir marka olarak bildiğimiz için tercih ettik ama pişman olduk. Bundan sonra Samsung'un herhangi bir cihazını kullanmam ve çevremi de bu konuda uyarırım. Televizyonu 2020 yılında 5.248,90 TL'ye almıştım. Onarım için cihazı satın aldığım fiyatın neredeyse iki katı tutarında bir masrafın ödeme dayatılması etik değildir. Bu konuda mağduriyetimin giderilmesi ile ilgili her türlü hukuki hakkımıda kullanacağımı belirtmek isterim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
TV
Merhaba

Sorununuzun çözülmesi için Samsung Yetkili kişilerle konuşmanız gerekiyor. Durumu yetkili kişilere bildirin size yardımcı olacaklardır. Samsung için Müşteri memnuniyeti her zaman önemlidir. Her hangi bir sorun olduğu zaman Samsung Yetkili Servis'ine gidip yetkili kişilere durumu detaylı anlatıp cihazınıza öyle bakım onarım yaptırın

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Samsung Yetkili kişilerle konuşmanız için 444 77 11'i arayabilirsiniz

Teşekkürler iyi günler dilerim

View solution in context

0 Likes
1 Comment
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
TV
Merhaba

Sorununuzun çözülmesi için Samsung Yetkili kişilerle konuşmanız gerekiyor. Durumu yetkili kişilere bildirin size yardımcı olacaklardır. Samsung için Müşteri memnuniyeti her zaman önemlidir. Her hangi bir sorun olduğu zaman Samsung Yetkili Servis'ine gidip yetkili kişilere durumu detaylı anlatıp cihazınıza öyle bakım onarım yaptırın

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Samsung Yetkili kişilerle konuşmanız için 444 77 11'i arayabilirsiniz

Teşekkürler iyi günler dilerim
0 Likes