cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Kurulum ekiplerince tespit edilen 2 adet ölü piksel

(Topic created on: 03-22-2024 11:53 AM)
88 Views
AdemER
Active Level 1
Options
TV

Satın aldığım Samsung S90C 65 inch Tv’de kurulum esnasında yetkili montaj ekibince tespit edilen 2 adet kırmızı ölü piksel için servis talebi oluşturuldu. Gelen servis ekibi de durumu doğruladı. Cti raporu sonucunda ürünün onarım/değişimi yapılamayacağı söylendi. Olayın öncesi biraz enteresan. İlk aldığım tv yeşil renkli ölü pikseller nedeniyle yenisi ile değiştirilmiş, yeni gelen tv de iki ölü piksel nedeniyle iade alınmıştı. Tarafıma ödenen ücret ile tekrar aynı model Tv’yi satın aldım. Ve 3. Tvde de ölü pikseller mevcut. İade talebim de daha önce bir defaya mahsus iade alındığı gerekçesiyle reddedildi. İlk olayın şu anki durumla ne tür bir bağlantısı var? Kendi adıma almakla mı hata ediyorum yani?

6 Comments
TV
E-devlet üzerinden "Tüketici hakem heyetine" baş vurun..

Yetkili servisi ara deki;
- Kiminle görüşüyorum?
Hatalı ürün satılmasından dolayı ücretsiz Ürün değişiminde bulunmak istiyorum (kabul etmezlerse;
"thh'ye baş vuruda bulunacağım ve firmanızıda çıkan sonuç doğrultusunda; kusurlu mal satmak ve tüketiciyi mağdur etme sonucunda maddi ve manevi tazminat davası açacağım.." ) değişimi yapılmaz ise..

Bunu yaparken ses kaydıda al ve son cümlende ses kaydınız alındı yetkili kurumlara başvuruyu başlatıyorum de.. sonra başvurunu yap..

"Kusurlu mal satmaktan" Gerekli işlemler ve ceza kesilince kuruma akılları başlarina gelir..
TV
Tüm delillerde elinde olsun; servis beyanı, ses kaydı, bozuk mal ve firma hakkında bilgiler..

Bu arada onarım değil direk değişimi yapılması gerekiyor; sakın ola onarımı kabul etmeyin..
(işlem görmemiş bir ürünü, işlem görmüş bir ürün olarak istemeyin..)
AdemER
Active Level 1
TV

Bunu yapacağım kesinlikle, teşekkür ederim. Evime tv alayım dememle başlayan olay 1.5 ayda 3 kusurlu tv kurulumu şeklinde devam ediyor ve malum enflasyon yüzünden muadili ürüne geçen 1.5 ayda 10 bin tl zam geldi. Teknis servis elemanı 100 tvden 4-5 inde böyle bir sıkıntı oluyor dedi ama ben 3te 3 gidiyorum

TV
Kurban yaklaşıyor, bir kurbana gir.. 🤣🤣⚘️⚘️
Bordo
Moderator
Moderator
Options
TV
Merhaba AdemER ,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD
0 Likes
stony_hearted
Active Level 3
TV
Değişim hakkın var,sakın sessiz kalma.Tüketici mahkemesine taşı olayı.