cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Watch 5 güncellemesi. (Ilk gozlem)

(Topic created on: 09-19-2023 12:45 PM)
241 Views
Kepler-45b
Active Level 3
Options
Giyilebilir Cihazlar

Evettt beklenen watch 5 OS 4.0 guncellemesi bugun sabah itibarıyla yayınlandı. 

Saatim; Watch 5 - 40mm

image

Guncelleme görüldüğü uzere ~1.7 GB civarında oldukca buyuk sayılabilecek bir boyutta ve yaklasik olarak 9-10 dk gibi bir surede kurulum tamamlaniyor. (Indirme harici). Ve bazı ufak dokunuşlar içeriyor. Kurulum tamamlandıktan sonra nacizane tavsiyem 5 dakika saatin kendisini toplaması için sure vermeniz ve daha sonra yeniden başlatmaniz. Daha kararlı bir başlangic yapmaniza yardımcı olacaktır. 

Ek; kurulum sonrasi saat biraz isinacaktir ve kisa sureli kasmalar olacaktır. Bu sebeple saat kendini sogutma moduna alabilir. Saate kurulum sonrasi yuklenmeyiniz ve sogumasi icin musade ediniz. 

Gelelim basit bir gozlem ile eklenen ve degisenlere... 

imageMod paneli eklemesi.
Saati ilk açtığınızda goze carpan değişikliklerin başında telefonda da gordugumuz ve daha sistemli olan mod bölümü daha detayli ve daha derli toplu halde menümuze eklenmis durumda. Iş, uyku, egersiz dinlenme, tiyatro gibi modları aninizi yakalamak icin kullanabilirsiniz.

image

image

Keza mod ayarlar menunusunde de yerini almış.

imageSmart things yuklemesi.
Ve kurulum sonrasi gelen smart things yuklemesi bu da yeni guncelleme ile gelmis olup akilli ev ve cihazlarin yonetiminin saat bazinda daha da kullanilabilir olmasina oldukca yardimci olacaktir.

image

Saatte ayarlar bölümünde bazi değişikliklerin detaylandigi görülüyor ornegin profil sekmesi. Profil sekmesi artik bir ID panel seklinde ve daha detayli.

image

image

Ve tabii cleanmaster vb uygulama aşığı kullaniclari rahatlatan ram boşaltma ve cihaz Sağlığı kismida artik cok daha detayli ve yeni eklenen arayuzu ile karsimizda.

image

image

Samsungun olmazsa olması health kısmında ise kucuk ayrıntılar goze çarpıyor widgets bölümü ve daha derli toplu hale gelen widgetsler yüzü. Ek olarak uyurken vucut isisi ölcme özelliği. Bu demek oluyor ki saatlerde bulununan isi sensoru bakanlıktan onay alarak kullanima açıldı. 

Vee tabii bir de en cok merak edilen şarj meselesi saate guncelleme yuklenmeden önce saateki sarj yuzdem %48'di kurulum sirasinda tum islemler tamamlandığında sarjim %39'a düşmüştür. %9 kayip 1.7 GB gibi bir guncelleme icin oldukça iyi ve guncelleme sonrası 1 saat yoğun kullandımda sarjim %39'dan %33'e düştü. Tam profesyonel bir olcum olmasada bu derece bir kaybin oldukca iyi oldugunu soyleyebilirim. Ek olarka benim saatim 40mm olan oldugunu eklemek isterim.

Hizli bir bakışta gözüme carpan bariz değişiklikleri sizlerle paylaştım henuz daha iş yerinde olduğum için ayrıntılı inceleyemedim 😃. Sizlerinde yorumlarda eklemek istediklerini bekliyorum. Teşekkürler.

6 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Klasörleme gelmiş. SpO2 ölçümü animasyonu değişmiş.
YunusEmreMer
Active Level 4
Giyilebilir Cihazlar
Sonunda guncelleme turkiyeye geldi.

image

Giyilebilir Cihazlar
Süper anlatmışsın daha ne olsun kardeş
Kepler-45b
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Yardimci olduysam ne mutlu bana :)
Giyilebilir Cihazlar
Eywallah
0 Likes
DMRNL
Active Level 3
Giyilebilir Cihazlar
Saati içeriği kaybetmeden nasıl sıfırlıyoruz?
0 Likes