cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy watch saatim wifi kapalı olmasına rağmen internete mi bağlanıyor?

(Topic created on: 01-11-2024 01:39 PM)
181 Views
Talhq
Active Level 1
Options
Giyilebilir Cihazlar
Bugün telefonumun wifisini 10.30 gibi kapattım. Ve akıllı saatimin wifisi de dünden beri kapalı. Ama whatsapp'tan 11.05 de gelen mesaj bana akıllı saatten bildirim olarak geldi. Şaşırdım ve wifi açık mı diye kontrol ettim, hala kapalıydı. Sonra saatten kapalı wifi ile mesaj gönderdim gitmedi tabi mesaj. Telefonun wifisini açınca telefondan bağlanıp mesajı iletti. 
Şimdi sorum şu: bu akıllı saat benim iznim dışımda Wifi'ya bağlanabiliyor mu? Yada nasıl bu mesajı WhatsApp üzerinden aldı? 
(Not: WhatsApp hesabımı saat üzerinden de açtım. Yani telefonum kapalı bile olsa saatin wifisi ile WhatsApp'ı kullanabiliyorum )
0 Likes
11 Comments
Çandarlı
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Bluetooth ne yapacaksın? Onu da kapatırsan olur.
0 Likes
Talhq
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Telefonun wifisi de saatin wifisi de kapalıydı o esnada
0 Likes
srdr77
Active Level 9
Giyilebilir Cihazlar
Bluetooth üzerinden, cihazlar arası iletişim var
0 Likes
Talhq
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Anlamadınız sanırım, telefonun da saatin de interneti kapalıydı. Bluetooth'un açık olması İnternete nasıl bağlandığını açıklamıyor ki.
0 Likes
Çandarlı
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Bluetooth diyorum ama.
0 Likes
Çandarlı
Active Level 5
Giyilebilir Cihazlar
Öyle bir şey olmaz ki. İllaki mobil veriniz açıktı. Yada bazen sistemsel gecikme oluyor. İnternet varken gelen mesaj size daha sonra bildirim olarak gelebiliyor.
0 Likes
Talhq
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Olamaz diyorsunuz ama oldu işte. Mesaj gelse görürdüm çünkü telefona bakıyordum o ara. Sonra interneti kapatıp derse geçtim.
0 Likes
Giyilebilir Cihazlar
Telefonda MOBİL VERİ acik olduğu sürece Akilli saatler telefondaki MOBİL VERİYI buletooth üzerinden bağlantı sağlıyarak gelen mesajları alabiliyor diye biliyorum
0 Likes
Talhq
Active Level 1
Giyilebilir Cihazlar
Mobil verim kapalıydı. Ve evet internetim açık olsa olabilirdi. Ama her türlü internet bağlantım kapalıydı o esnada
0 Likes