cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Z serisi menteşe sorunları

(Topic created on: 2 weeks ago)
76 Views
ksk35_5
Active Level 2
Options
Galaxy Z
Z serisine fold 3 ile bulaştım. Yaklaşık 1.5 yıl önce 6 aylık telefonun katlanan ekranının katlanma noktası boydan boya kılcal şekilde çatladı ve akabinde menteşeleri tam olarak açılmamaya başladı. Z fold oldu V fold. Yetkili servis dış kasada hafif bir deformasyon gördüğü için telefonun darbe aldığını ve bu yüzden "iç ekranın çatladığını" ve menteşe hasarı olduğunu söyledi. Halbuki 2 arızayı farklı zamanlarda yaşadım. Bu yüzden garanti dışı ekstra ücret ödeyerek telefonun kasa ve ekranını değiltirdiler. Dış kasadaki deformasyonu malesef kanıtlayamadığım için mecbur kabul ettim. Hepsinin kayıtları mevcut. Tabi telefondan soğuyunca ve fold 4 te bu sorunları çözdüklerini söyledikleri için (ekran çatlama sorununu kabul ediyorlar bir sonraki nesilde sorunu çözdük diyorlar ama iş garantiye gelince sorunu kabul etmiyorlar) mecbur fold 4 aldım. Bu seferde yine orjinal samsung kılıfıyla telefonu kullandım hep. Şimdi yine garanti süresi bitmeden aynı sorunu yaşıyorum. Telefon menteşeleri malesef açılmıyor. Ama çatlama sorununu çözmüşler ekran çatlamadı bu defa. Sadece iç ekran kapağı tam açılmıyor V şeklinde kalıyor. Yarın 16.05.2024 tarihinde telefonu yetkili servise götürcem. Bu defa kasada izde yok. Bakalım nasıl bir tutum izleyecekler. Bu katlanan telefonlarda V Fold sorununu bir tek ben mi yaşıyorum. Eğer yine kullanıcı hatası derlerse bu sevdadan vaz geçmeliyim sanırım. Benim tek derdim servisin sorunu adam gibi ele almaması ve yanlış şekilde kullanıcıyı suçlamaları. Umarım bu defa samsung bir çözüm üretebilir sorunuma. Aksi halde not 3 ile başlayan samsung serüvenimin sonu gelecek.
9 Comments
Freedy62
Active Level 5
Galaxy Z
Ford ve flip serisi daha tam oturmamış bir teknoloji sorun yaşamışsın bence ısrar etmemek lazım, illaki Samsung diyorsan s24 ultra daha iyi bi4 seçenek ya da iphone 15 promax da olabilir
0 Likes
ksk35_5
Active Level 2
Galaxy Z
Bu sefer samsungun tutumuna göre illa samsung mu diyorum belli olacak ve süreci burada anlatacağım. Yam oturmamış falan değil. Honor ve diğer markaların katlanır telefonları sağlamlık açısından daha cazip gelmeye başladı. Burada önemli olan firmanın tutumu. Sadece onu merak ediyorum.
0 Likes
Enesiyign
Active Level 4
Galaxy Z
Aslında samsung garanti memnuniyeti birazda bölgeden bölgeye değişiyor ben aldığım hizmetten memnundum ancak sizinkini kötü olmuş üzücü bir deneyim eğer illede katlanır olacak diye bir düşünce yoksa s serilerine geçmenizi öneririm
0 Likes
ksk35_5
Active Level 2
Galaxy Z
İşte samsung gibi bir firmanın standardı olması gerekmez mi? Bölgeden bölgeye değişiyor ise büyük sıkıntı. Servisi zaten başka bir firmaya taşeron olarak vermişler. Firmada para kazanmak için elinden geldiğince sorunları sümen altı etmeye çalışıyor. Z fold modellerindeki kronik sorunları kabul etmiyorlar.
0 Likes
Enesiyign
Active Level 4
Galaxy Z
Dediklerinizde haklısınız ancak suç ne Samsung'un ne Apple'ın ne de diğer markaların bunların hepsinde aynı durum söz konusu Asıl suç Bunlara izin verenlerde sadece Türkiyede böyle bir sorun duydum
0 Likes
ksk35_5
Active Level 2
Galaxy Z
3.dünya ülkesi olmak bunu gerektirir. Lakin apple servisinde memnuniyet yüzdesi daha fazla bence. Bu tamamen kendi gözlemim. Ama bununla ilgilide bir araştırma vardır muhakkak nette.
0 Likes
Enesiyign
Active Level 4
Galaxy Z
Şöyle apple kullanmış ve Servisi ile haşır neşir olmuş biri olarak yorumum benzer sorunlar bazen ordada oluyor ancak ancak apple dışında bir çok markadan kullanıcılar çok şikayetçi satış sonrası hizmet ile ilgili
0 Likes
s23256ufs4
Active Level 6
Galaxy Z
Çevremde katlanır telefon kullanan 1 kişi gördüm. Bir ara ilgimi çekmişti ama sonra mantıklı gelmedi. Zaten kullanışlı görünmüyor. Hem en pahalı modellerle aynı fiyat, hem de kameraları aynı değil. Samsung bir şey yapmak istiyorsa yazılım alanında ilerlemesi gerekiyor. Hala saçma sapan modeller çıkartıyor.
0 Likes
Solution
Bordo
Moderator
Moderator
Options
Galaxy Z

Merhaba ksk35_5,

Doğrudan Mesaj ile iletişim bilgilerinizi bize iletebilirseniz, konuyu detaylı olarak inceleyip, size yardımcı olmak isteriz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes