cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Spigen vs samsung kılıf(S23 ULTRA)

(Topic created on: 04-06-2024 05:14 PM)
240 Views
23ultraa
Active Level 6
Options
Galaxy S
Merhaba arkadaşlar, Spigen kılıf sipariş etmiştim bugün elime ulaştı. Daha önce de orijinal iki tane Samsung kılıfım vardı ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Samsung kılıfları doku ve malzeme kalitesi olarak çok kaliteli. Spigen kılıf ise Samsung kadar olmasa da kaliteli diyebilirim. Ancak Spigen kılıfın ekran koruyucuyu kaldırması gibi bir sorunu var. Yani telefona uyumlu değil diyebilirim. Maalesef hiç memnun kalmadım. Kavisli ekranlı telefon kullanıp Spigen kılıf almayı düşünenler bunu bilsin istedim. Kullandığım ekran koruyucu Zore Easy Body'dir. Samsung ve Spigen kılıf fotoğraflarını aşağıya bırakıyorum. Ek olarak şunu söylemek istiyorum; kamera koruyucusu kullanıyorsanız Samsung kılıfları uygun değil çünkü hiç kamera kısmında hiç açıklık bırakmıyor. Ama kılıflar kalın olduğu için kamera altta kalıyor, bu sayede nispeten koruyor diyebilirim. Spigen'de ise kamera koruyucusu için açıklık bırakılmış, kamera koruyucusu ile kullanabilirsiniz. 
image
Spigen

image
Spigen

image
Spigen

image
Spigen

image
Spigen

image
Samsung silikon 

image
Samsung silikon

image
Samsung şeffaf

image
Samsung şeffaf

image
Samsung şeffaf

3 Comments
23ultraa
Active Level 6
Galaxy S
Bu kılıflarla ilgili sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.
0 Likes
ogzhanylmaz1
Active Level 5
Galaxy S
Spigen aynı zamanda ekran koruyucuda ürettiği için kılıflarını kendi ekran koruyucularına göre üretiyor ve hatta şu model şu koruyucuyla uyumlu değildir diye de belirtiyor mesela ben yakın zamanda watch 5 im için spigen rugged armor kılıf aldım spigenin kendi ekran koruyucusuyla bile uyumlu değil şuan telefonum s23 için yine rugged armor kılıf aldım spigenden zaten spigenin ekran koruyucusu vardı uyumuna hasta olursunuz gerçekten sıfıra sıfır koruyucuyla kılıf arasına anca kıl girer markayı övmek için konuşmuyorum firmada kara listede bile olabilirim çok tartıştığım bir firma aynı zamanda da vazgeçemediğim 😅 ama herkes kendi malına göre ürün üretiyor doğal olarak 🙏
0 Likes
23ultraa
Active Level 6
Galaxy S
Hocam dediğiniz doğrudur ancak S23 ve S23 Ultra aynı değil, S23'e 50 TL'lik kılıf taksanız yine sorun olmaz ekran koruyucu için. Ultra'da kavisli ekran olduğu için bu sorun oluyor. Kullandığım ekran koruyucu da Samsung değil Zore'nin ürünü, birebir telefonla uyumlu fotoğraflarda görünüyor. Şimdi Spigen koruyucu alırsam bu defa ekranı tam kaplamayacak, yine sorun çıkacak.
Bu arada kılıfların hepsini aynı fiyata aldım.
Ben durumun Spigen'in kalitesizliğinden diye düşünüyorum, bu marka fazla abartılıyor.
0 Likes