cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S22 İçin One UI 6'yı Yükledim ve Mükemmel Ötesi

(Topic created on: 11-30-2023 01:16 PM)
1448 Views
Aykut
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Odin üzerinden güncellemeyi yükledim cihazı daha sonra sıfırladım ve cihaz mükemmel ötesi olmuş. ONE UI 5.1 ile olan hantal animasyonlar pürüzsüz bir hal almış yağ gibi akıp gidiyor. 

Bildirim paneli çok hoşuma gitti güzel olmuş. Zamanla alışılır ona. Widget animasyonları da yeni gelen One UI home güncellemesi ile düzelmiş. 

Kamera ile başlayalım

İlk gözüme çarpan detay artık 3:4 veya 9:16 ya da 1:1 formatta 50mp modunu kullanabiliyoruz 

image

Üst tarafı güzel yapmışlar. 

image

Diğer bir detay da video kısmında; Artık istenilen video çözünürlüğü rahatça seçilebiliyor. Sadece burada dikkatimi çeken lensler arası geçişte 4K 60fps de One UI 5.1 de takılma olmadan geçiş yapıyordu şimdi takılarak geçiş yapıyor. Birde Kamera da lens geçişlerinde ki pürüzsüz geçiş hissi kaybolmuş. 

image

Diğer gelen özelliklerden biriside "Gelişmiş zeka seçenekleri". Görüntü kalitesi ayarı yapılabiliyor.

image

Bildirim Paneli

Bildirim panelinde ise karanlık ve aydınlık mod seçtiğinizde sadece simgelerin rengi karanlık oluyor yani bildirim panelinde bir değişiklik olmuyor. Belki One UI 6.1 de düzelir. Onun dışında gayet güzel ve kullanışlı. 

image

Müzik uygulaması da çok iyi olmuş

image

Cihaz Bakımı Pil Sekmesi

Açıkçası burası biraz karışık aynı iPhone cihazlarda ki gibi olmuş. Anlamak için biraz uğraştım. Ben pil sağlığını da görmeyi beklerdim ama Samsung bunu koymamayı tercih etmiş yine. Çünkü Android 14 destekliyordu bunu. Ayrıca pil kullanan uygulamaları çok detaylı olarak görüntüleyebiliyoruz ve kısıtlama yapılabiliyor. ONE UI 5.1 de bu kadar detaylı değildi. 

image

image

Otomatik Engelleyici Modu

Cihazı olası tehlikelere karşı otomatik koruyan bir özellik bu da çok hoşuma gitti. 

image

Belkide en sevmediğim şey yeni Emojiler

One UI 5.1 ve önceki nesillerde ki emiciler güzeldi. Bu yeni emojiler çok çocuksu olmuş. Yani bilemedim ben beğenemedim pek. 
image

Genel olarak toparlarsak eğer S22 için aşırı aşırı iyi bir güncelleme olmuş. Cihaz gerçekten tam amiral gemisi kıvamına geldi sonunda. Samsungu bu konuda tebrik ediyorum. Her hangi bir takılma donma vs yok yazılımda. Sorunsuz akıcı bir şekilde çalışıyor. Pil de iyileşme var mı yok mu şu anda bilemiyorum. İlerleyen günlerde belli olur ama cihaz stabil. 
41 Comments
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy S
muradına kavuştun sonunda, hadi hayırlı olsun 😊
MARSFB
Active Level 9
Galaxy S
😂
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Aynen jsjsjs
Anonymous
Not applicable
Galaxy S
Bende mi yüklesem odin ile acaba A 34 de ama garantisi var cihazın o riske de girmemek istemiyorum açıkçası
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Garanti gitmiyor. Orijinal yazılım olduğu için.
Emmi_S22Plus
Active Level 10
Galaxy S
Çöp kovası adını "son silinenler" yada "Geri dönüşüm" olarak değiştirin diye talebimiz olmuştu, bir bakarmısın Aykut değişmiş mi?
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy S
Cop kutusu diyo
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy S
Çöp kutusu halen. Bence çöp kutusu daha iyi
0 Likes
enseri
Active Level 3
Galaxy S
Güzele benziyor. Umarım en kısa zamanda Türkiye'ye de gelir.
0 Likes