cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S20 FE Snapdragon ile Bir Aylık Deneyimim

(Topic created on: 10-28-2021 05:26 PM)
325 Views
BoraS20FE
Expert Level 5
Options
Galaxy S

Herkese merhaba. S20 FE Snapdragon almayı düşünen ve deneyim yazıları okumayı seven arkadaşlarımız için S20 FE Snapdragon ile deneyimlerimi anlatacağım. Daha sonra bunun 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık versiyonlarını da yayınlayacağım. 

Lafı daha uzatmadan başlayalım...

EKRAN
Benim için HD altı olmadığı sürece ekran o kadar da önemli değil. S20 FE'nin de ekranı FHD+ ve 120 Hz ekran yenilemeyle geliyor. Cihazın gayet güzel bir ekranı var. Bir şey izlemesi gayet keyifli. 120 Hz de gayet akıcı bir deneyim sunuyor size.

BATARYA/ŞARJ
Cihazın 4500 mAh bataryası var ve 25W hızlı şarj desteği bulunuyor. Fakat kutudan 15W'lık bir şarj aleti çıkıyor. Cihazın bataryası 120 Hz'li cihazlara göre iyi gidiyor. Genelde %100 şarj ile 7 saatten fazla bir ekran süresi alıyorum. Bu konuda başarılı bir cihaz. Şarj konusunda da 15W'lık adaptör ile 95-100 dakikada bataryanın tamamı doluyor. (0'dan 100'e)

KAMERA
Cihazda "12 MP Ana Kamera + 12 MP Ultra Geniş Açılı Lens + 8 MP Telefoto Lens" kamera kurulumu bulunuyor. Cihazın ana kamerasının 12 MP olmasına bakmayın, mükemmel sonuçlar çıkarıyor. Exynos versiyonu DxOMARK'tan 115 puan almış ve Snapdragon versiyonu fotoğrafları daha iyi işlediği için daha da yüksek bir puan alabilir Snapdragon versiyonu. Ultra Geniş Açılı Lens de gayet yeterli seviyede. Telefoto Lens ile 3x Optik, 30x Dijital Zoom yapabilirsiniz. 10X'e kadar gayet başarılı çekimler yapabiliyor. Video konusunda da 4K 60 fps video kaydı var ve cihazda hem OIS hem de EIS bulunuyor. (EIS ile 1080p çekimler yapabiliyorsunuz ama😔)
Ön kamerada da 32 MP çözünürlüğe sahip bir lens bulunuyor. Geceleri biraz karıncalı çekimler yapsa da gündüzleri güzel çekimler yapabiliyor. Ön tarafta da 4K 60 fps video kaydı yapabilirsiniz.
Aşağıya S20 FE ile çektiğim birkaç fotoğrafı bırakıyorum, uygulama kaynaklı çözünürlüklerde düşme olabilir.

image
7X Zoom ile çekildi.

image

image

PERFORMANS
Cihazda bildiğiniz gibi Snapdragon 865 yonga seti bulunuyor. Bununla beraber 128 GB Depolama ve 6 GB RAM bulunuyor. Oyun oynayan biri değilim ama oyunlarda da gayet iyi performans vereceğine eminim. Günlük kullanımda da gayet hızlı ve akıcı. Donma, kasma gibi problemler yaşamadım kullanırken. 

Bunların dışında ters kablosuz şarj gibi bazı güzel özellikler var. Ters kablosuz şarj ile kablosuz şarj desteği olan telefonlara şarj aktarabilir veya onlardan şarj alabilirsiniz. Cihaz IP68 sertifikalı olduğu için ıslanırsa diye korkmanıza gerek yok. Bunların dışında cihaz One UI 3 ile geliyor fakat One UI 6 (veya o zaman hangi arayüz olursa)(Android 14) güncellemesine kadar ana güncellemeleri alacak. Zaten aylık güncelleme listesinde ve yaklaşık 1 yıllık sürede de çıkacağını zannetmiyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu cihazı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kendisine puanım 10 üzerinde 9.7😂
2 Comments
Galaxy S

Peki ısınma konusunda nasıl bende almayı düşüyorum ısınma sorunu varmı uzun süre kullanımdan sonra ve herhangi bir kronik sorunu varmı sorun olmadan almayı düşünüyorum 

BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy S
Merhaba,
Isınma konusunda gayet iyi. Pek ısınmıyor. Isındıktan sonra da aşamalı olarak sıcaklık düşüyor zaten.
Cihazda herhangi bir kronik sorun yok.
0 Likes