cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

S10e

(Topic created on: 06-05-2021 03:55 PM)
424 Views
PriceTR
Active Level 8
Options
Galaxy S

Cihaza gelen güncelleme sonrası eskisinden daha kötü oyun performansı alıyorum. Samsung s10e cihazları için nisan ayında hatalı bir game optimizin service sürümü yayınlayarak cihazın sıcaklığını ölçemez hale getirmiş ve bu yüzden game optimizing service uygulamasıyla fps drop uygulayamamıştı. Bu yüzden hd ayarlarda hiç drop olmadan 60 fps oynayabiliyordum. Nisan ayı öncesinde bu değerler akıcı ayarlarda 50-60 fps arasında dalgalı bir şekilde gidip geliyordu. Yazılım güncellemesiyle birlikte game optimizing service yi zorla güncellemişler ve şuan en düşük grafik ayarlarında ilk 3 dakika 55-60 fps sonrasında 45-55 fps alıyorum. Ben hatalı sürümü kullanırken cihaz 45 dereceye kadar ısınıyordu ve hiçbir sorun olmuyordu. 45 derece cihazlar için ne kadar tehlikeli bilemiyorum fakat ben bu sürümü 2 ay boyunca kullandım ve cihazımda hiçbir sorun oluşmadı. 

Geçen yaz pubg mobile oyununda dünya sıralamasında ilk 5000 e girmiş biri olarak samsung ekibine sorum var. Neden 41 dereceyi görür görmez cihazın performansını yok ediyorsunuz ? Şuan oyunu oynayamıyorum neredeyse. Midrange cihaz kullananlar gelip fps değerlerime çok iyi ne var bunda diyor bazen. Arkadaşlar ben flagship cihaz kullanıyorum a serisi m serisi değil ve bu oyunu profesyonel olarak oynuyorum. En azından en düşük grafik ayarlarında bana 60 fps sağlanabilse başka bir isteğim olmaz. Aynı segmentte ve aynı senede çıkan cihazlar bu cihazdan daha iyi performans verebiliyor. 

Ben s10e nin tasarımını küçük boyutunu ve özelliklerini çok severek aldım. O zamanlar biraz cahildik kağıt üzerindeki performanslarını karşılaştırırdık. Artık exynos cihazların ne olduğunu çok iyi deneyimledim. Cihaz değişikliği de şart oldu maalesef.

Teşekkürler samsung.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

Merhaba  PriceTR,

Oyun esnasında cihazınız daha fazla performans harcadığı için ısınma durumu söz konusu olabilir. 
Cihazın ısınma durumunun kontrol edilebilmesi için Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Geri Bildirim Gönder > Sorun Bildirin > Aşırı Isınma bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak Gönder butonuna basınız.

Gerekli kontroller sağlanarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Cihaz kullanılamayacak derecede aşırı ısınıyorsa, kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

18 Comments
PriceTR
Active Level 8
Galaxy S
O konuya da el atmışlar disable yapmama rağmen hala aynı. Game booster ve game launcher kapanıyor ama game optimizing service çalışmaya devam ediyor. Amaçları ne cidden anlamıyorum.
0 Likes
izuna
Active Level 8
Galaxy S
bende oldu ama yağ gibi oynuyorum şuan
0 Likes
izuna
Active Level 8
Galaxy S
a50de
0 Likes
PriceTR
Active Level 8
Galaxy S
Güncelleme ile fixlenmiş olabilir
0 Likes
Galaxy S
GOS kapatmak için gönderiyi açan arkadaşın linkine gittim her şeyi tamı tamına yaptım ama olmadı nereden bulaştık bu samsung ve exynos a ya bir insan sevdiği bir şeyden bu kadar bıktırılır mı yeter ya
Galaxy S
3.4.03.0 sürümünde denedim daha kötü oldu GOS etkinken 55 fpsten aşağı düşmüyor değilken sabit 40 fps
PriceTR
Active Level 8
Galaxy S
Aynen daha kötü hale geldi benim cihaz da
Galaxy S
Bu telefonu iade ettiğimde gelip buraya resmen gençleştim bu kadar mı farkeder diye gönderi açacağım valla ya şansın varsa sen de dene bence