cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

NFC Ödeme Güvenli Değil

(Topic created on: 11-28-2023 07:33 PM)
75 Views
Heisenbergx
Active Level 6
Options
Galaxy S

Merhaba. S23 cihazımda nfc ile ödeme özelliğini kullanıyorum. iPhone da ödeme yaparken face id istiyordu. **bleep** hiçbir güvenlik istemiyor. Kilit ekranı ana ekran farketmeksizin okutur okutmaz çekiyor. Parmak izi güvenliği koyamıyor muyuz?

44 Comments
kralttjh
Beginner Level 2
Galaxy S
Tm
0 Likes
Heisenbergx
Active Level 6
Galaxy S
Tm ne soru soruyoruz
0 Likes
MAŞtAŞ
Active Level 6
Galaxy S
Uzun bir dönemdir NFC ödeme yöntemini kullanıyorum. NFC ödemesini yapabilmek için telefonun kilidi açık olması gerekiyor diye biliyorum ve telefon kilidi açık değilse NFC devreye girmemesi lazım. Örneğin parmak izi kilidi varsa telefonunuzda NFC açıksa bile önce parmak izi kilidi ile telefonunuzu açmanız gerekir. Garanti olması için ödeme esnasında denemesini yapabilirsiniz. Ben şimdiye kadar parmak izi kilidi veya face id varken ödeme yöntemi denemedim NFC ile ama ilk fırsatta deneyeceğim. Belki benim yanlışım vardır...
0 Likes
Heisenbergx
Active Level 6
Galaxy S
Bugün 2 kere kilitliyken ödedim maximum mobil seçili ödeme aracı olarak
0 Likes
MAŞtAŞ
Active Level 6
Galaxy S
S22 ultra kullanıyorum. Paylaşımın ve sorun için teşekkür ederim. İlk ödeme işlemimde bu durumu deneyeceğim ve edindiğim tecrübeyi paylaşacağım. Bir araştırırım bulursam eğer bir çözüm sizinle de paylaşırım... Teşekkürler
Heisenbergx
Active Level 6
Galaxy S
Teşekkür ederim. Maximum mobil mi kullanıyorsunuz siz de
0 Likes
MAŞtAŞ
Active Level 6
Galaxy S
Hayır onu kullanmıyorum.
0 Likes
zeussina34
Active Level 2
Galaxy S
Maximum mobilde NFC sorunsuz çalışıyor mu ben de yükledim uygulamadan NFC ödemeyi etkinleştirdim henüz deneme fırsatım olmadı
0 Likes
Heisenbergx
Active Level 6
Galaxy S
Çalışıyor hocam. İşcepte banka kartı seçemedim kredi kartı oluyor sadece ama maximum mobilde banka kartını seçtim onu kullanıyorum o yüzden
0 Likes