cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Kalibrsayon. Sorum olacak

(Topic created on: 04-23-2024 07:34 PM)
262 Views
Bur_chinas21fe
Expert Level 4
Options
Galaxy S
Arkadaslar aslı oluyurmu bilmiyorum bı yapalım bakalım ..birazdan yapacağım birşey soracağım ..pil full bitecek birazdan tel açılmaz hale gelecek biraz şarj olunca teli açsam 100 de 100 olana kadar takacağım o süre zarfinda tel acik şarj olsa olurmu 

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Merhabalar kardeşim. 😊
Kalibrasyon için Tamamen Kapalı kalması gerekli.

%100 Olduktan Sonra yaklaşık 15 Dk Beklemesi gerekmektedir.
Pil tamamen bitirilmesi ve Sonrasında Şarjda açılmaması gerekli.

İşe yarayacaktır merak etmeyin.

View solution in context

Solution
onurtuna
Active Level 6
Galaxy S
Tel kapalı olacak hocam

View solution in context

32 Comments
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Merhabalar kardeşim. 😊
Kalibrasyon için Tamamen Kapalı kalması gerekli.

%100 Olduktan Sonra yaklaşık 15 Dk Beklemesi gerekmektedir.
Pil tamamen bitirilmesi ve Sonrasında Şarjda açılmaması gerekli.

İşe yarayacaktır merak etmeyin.
Galaxy S
Teşekkürler kardeşim 👍🫡
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Rica ederim ne demek. 😊
Az yada Çok İşe yarayacaktır.
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Tel dolduktan sonra 15 dakka şarjda fazla kalmasıyla mı kalibrasyon oluyor? 🤔 Bu bana biraz mantıksız geldi kusura bakmayın ama Yani her telefon dolar dolmaz şarjdan çekilmez İlla Bi süre daha Şarjda kalır, bakarsın dolmuş, alırsın Benim her seferinde 1 saat 2 saat hatta daha fazla, gece koyunca sabaha kadar Şarjda kaldığı oluyor mesela Hepte şarj çabuk biter Bi alaka kıramadım valla
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Bunun temel amacı Pilini tamamen Boşaltılmasıyla Alakalı Aslinda Mehmet Kardeşim. 😊
Cihaz içinde Pil yönetici Sistemleri bulunmakta Bu sistemleri sıfırlamaya Alakalı en temel amacı. Öncenende öneriyorum Pil Kalibrasyonu, Şöyle eski gönderilere şimdi bakayım dedim de Bulamadım 2 3 Arkadaşımıza Kalibrasyonun etkilerini ve Nasıl yapıldığını detaylı anlatmıştım ama Malum memberstta Erken eskiyor Gönderiler.

Tamamen bitirilen Pilde hergangibi güç kalmaz Tamamne %100 Olana Kadar şarj edildikten sonra İse Bir miktar beklenmesi Ve pilin tam Optimize olup artık Şarj yenemezsiniz önemli alıyor bu mantık temelde. Bu işlemler servislerde Cihaz çipi ile yapılıyor Ama Onlarıda Pek yapmayıp Genelde ise Değişimi yapıyorlar Pil İçin.

Deneyip yararını Gördüğüm günden beridir Öneriyorum yani baya oldu. One ui 6.1'den sonra Da Yapacağım bakalım Bir zararı yoktur Kalibrasyonun.

O zaman Belki detaylı bir gönderi paylaşırım. 😊
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Anladımda bende diyorum benim telefonda da pil tamamn boşalıyor, hep kapalı şarj ederim 15 dk dan da fazla kalıyor Ayrıca her yerde farklı kalibrasyon yöntemleri anlatılıyor Hangisine inanacağız hangisi geçerli
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Farklı derken. 😊
Benim Bildiğim Kalibrasyon bu şekildedir. İstenirse Hızlı şarjda Kapatılıp uygulanabilir yaklaşık aynı etki olacaktır. 👍

Yoksa Bende arada Tamamen şarjı bitiriyorum konu Pilin için % Bir dilim şarj kalmaması. Bu Li-Ion Pillerin İç Karbon Tasarımlarını Sonda Kalmayarak Çözüyor. Bu şekilde Pilde karşı Bir geçiş olmuyor.

Yoksa Bende Duruma Göre 1 saat bilene şarjda Bekletiyorum telefonu Zaten %100'ün tam sarjindan Sonra Bir Şarj alma Durmu söz Konusu değildir.

%100'den sonra 5 Dk içinde çekmek en sağlık oran ama.
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy S
Var farklı kimi diyo dolunca çek 1 2 azalınca tekrar koy, kimi diyo kapalı boşta beklet, yok kapalı şarjda beklet Şu var mesela baya detaylı
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy S
Ha Boltun önerisi mi varmış Bu konuda Bilmiyordum. 😊
Valla Mehmet Kardeşim benim bildiğim yöntem bu şekilde Ek Durup Şarj etmek Pilin Beynine bir ek Göndermeyecektir.

Ama şimdi Diğer önerilerinde yapan Arkadaşlarda da Yanlış dersem olmaz. Hepsi birbirine yakın yöntemler zaten ben Yurt dışı Kullanımlarını ve Deneyim paylaşan Arkadaşlarda gördüm ilk olarak.

O zamandan Beridir Öneriyorum.

Genel bir makale bulunması da Bazı haberlerde Bulunmakta Kalibrasyon Yada Pil sıfırlaması diye yazılınca.

Onlarda dediğim gibi yazıyordu ama Arkadaşlar başka Kaynakça bulmuş olabilirler.