cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Galaxy S21ULTRA su altında çekimler

(Topic created on: 06-08-2021 08:37 PM)
RecepF
Expert Level 5
Options
Galaxy S

8 Haziran'da Dünya Okyanuslar Günü'nü kutlamak için Samsung, Kore'nin güney kıyılarındaki Jeju Adası çevresindeki suları keşfetmek için ünlü sualtı belgesel yönetmeni Dong Sik Kim ile ortaklık kurdu. Okyanusun derinliklerini de içeren yolculuk, amiral gemisi Galaxy S21 Ultra akıllı telefon kullanılarak belgelendi.

 
https://youtu.be/-CQEeCu6ovc
 
 

 
Deniz yaşamıyla çalışmak için ağır donanımları ince ve kompakt bir akıllı telefonla değiştirmek, deneklerimle aramdaki mesafeyi azaltmaya, hayvanların maruz kaldığı stresi azaltmaya ve çevreyi korumaya yardımcı olabilir. Galaxy S21 Ultra ile ilgili bir belgesel çekmek benim için kesinlikle yeni bir deneyim! ”dedi Dong Kim.
 
Samsung Galaxy S21 Ultra, IP68 sınıfına sahiptir ve 30 dakika boyunca 1,5 metreye kadar suya daldırılabilir. Ancak bu durumda, büyük bir derinliğe inmek gerekiyordu, bu nedenle akıllı telefon özel bir su geçirmez kasaya yerleştirildi. Su altında cihazın kontrolüne erişim olmadığı için dalış öncesi ana geniş açılı kameraya 8K çözünürlükte video kaydı yapmaya başladılar.
 
 
image
Dalış alanına giderken, keşif gezisine Hint-Pasifik şişe burunlu yunuslar eşlik etti. Büyük bir grup gemiyi yüksek hızda takip ederek zarif bir şekilde sudan atladı.
 
 
image
Suya daldıktan sonra yunusları daha yakından tanımayı başardık. 
 
 
image
İşte taşların arasında saklanan, bulunduğu ortamın renklerini alan bir ahtapot. 
 
 
image
Yukarıda, deniz seviyesinin 50 metre altında yaşayan iri gözlü akrep balığını görebilirsiniz.
 
 
image
Jeju'nun alt kısmında çok sayıda bitki ve mercan bulabilirsiniz. Örneğin, yukarıda büyük koloniler oluşturan dev deniz anemonları var.
 
 
image
Euplexaura crassa, zengin sarı rengiyle ortamdan parlak bir şekilde sıyrılıyor. Bu mercan türü yumuşak gibi görünse de aslında oldukça dayanıklıdır.
 
 
image
Aslan balığı parlak yüzgeçlerini ve çizgili rengini gösterir. Bu tür, şaşırtıcı desenleriyle bilinir ve hemen dikkat çeker.
 
 
image
Korece'de benekli Morwong'a ahopdonggari veya 9 parça denir, çünkü vücudunu dokuz dikey çizgi geçer.
 
 
image
Bu bitki benzeri mercanlar çok parlak değiller, ancak alışılmadık şekilleri ve yüksek gelgitte hareket etme biçimleri kesinlikle dikkat çekiyor. Kırılgan görünebilirler, ancak dikkatli olmaları gerekir: İçerdikleri zehir insan derisinde yanıklara neden olur.
 
 
image
Çiçek Deniz Yelpazesi, yelpaze şeklindeki en ünlü mercanlardan biridir. İnce ve esnek görünüyor, ancak aslında şaşırtıcı derecede sağlam olduğu ortaya çıkıyor.
 
Not: Resimler 6-8 MB arasında buraya yükleyince görüntü kaybı yaşanabilir site'den daha canlı halinede bakabilirsiniz başka resimler ve ayrıntılar'da var.
 
1 Comment
RecepF
Expert Level 5
Galaxy S
İyi görüntü fazla bozulmamış