cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Acaba mümkün mü? 👇🏼

(Topic created on: 05-13-2024 03:45 PM)
27 Views
CGRZBN
Active Level 10
Options
Galaxy S
Pil teknolojisi sürekli gelişiyor. 6000-7000 mah bataryalar, 100-120 hatta 240 watt'a kadar şarj cihazları yapılıyor. Bunlar güzel ama bence asla olay bu değil. Bence asıl konu pil sağlığı. Eğer bigün cihazların içinde ki piller fiziksel bi temasa, bi darbeye yada benzeri bişeye maruz kalmadığı sürece 5 sene geçse bile hala ilk gün ki performansını verebiliyorsa, harhangi bi darbeye maruz kalmadığı sürece bozulmuyosa o gün pil teknolojisi tamamdır olmuştur derim ben. Bu mümkün mü bilmiyorum ama olay bu bence. Pil zamanla bozulmadıktan sonra şarj rahat rahat 1 gün gidiyosa hiç sorun yok. Yada pil 15 dkda şarj olmasa da olur. 1,5 saatte şarj olsun hiç sorun değil. Başına bişey gelmediği sürece 5 sene sonrada pil sağlığı 100 olsun ve ilk gün ki performansını versin yeter.. 
18 Comments
berkmbey
Active Level 2
Galaxy S
Patlasa cep çernobili
CGRZBN
Active Level 10
Galaxy S
Facia olur
0 Likes
0nur_A24
Active Level 3
Galaxy S

Bazen saçmalıyorsun yalan yok

0 Likes
0nur_A24
Active Level 3
Galaxy S

Dün bana dediklerinin hepsini ss aldım

0 Likes
CGRZBN
Active Level 10
Galaxy S
Ooo hoşgeldin onur kanka. Herkesi trollediğini söyledim ss almak için zahmet etmeseydin. Herkes seni modlara şikayet ediyor farkında mısın? Bitek ben şikayet etmedim heralde. Milleti sürekli trollüyosun.
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy S
s5'in ilk bataryasını 4 yıl kullandım ve düzenli kullanımdan olsa gerek hiçbir skrun yoktu.4 yılın sonunda değiştirdim bataryayı ve yeni batarya cihazı kullanmadıgım için sorun çıkartmıyor ama cihaz kullanılmadıgından şarjı bitiyor kendi kendine.
CGRZBN
Active Level 10
Galaxy S
İşte 4 yıl değil 14 yıl bile geçse (zaten bi cihaz o kadar süre kullanılmaz) yinede bataryanın başına fiziki anlamda bişey gelmediği sürece bozulmadığı gün pil teknolojisi olmuştur benim gözümde..
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy S
o zaman ürün satamazlar ve fiyatlar çok yüksrk olacağı için şu an bike çok pahalı olan telefonlar dahz da pahalı olacak ve daha da kötü bir durum yasanacak ve bu seferde members'da "cihazlar çok pahalı,o kadar para verdik ısınma sorunu var,takıl ndden vb."şikayetler artacak.Özetle bu durum şu an için iki taraf için de zoraki de olsa kabul edilebilir bir durum oluşturuyor.
CGRZBN
Active Level 10
Galaxy S
Haklısın telefondan kazandıkları kadar parça satışından da kazanıyolar. Böyle bakınca benim söylediğim sistemin olması da çok zor gözüküyor. Ama yinede bi umut tek sattıkları parça pil değil sonuçta bigün belki bi ihtimal yaparlar bunu. Pil sağlığına dikkat edicez diye telefonu kullanırken dikkat etmek için kırk takla atıyoruz. Dediğim şekilde olursa en azından çok çok daha özgürce kullanabiliriz cihazları..