Original topic:

פוסט טיפים גדול - טיפ מס' 2 - חלק 2

(Topic created on: 09-05-2023 08:38 AM)
DANI_M
Active Level 7
Options
Galaxy S
נאלצתי לעלות את הפוסט בשני חלקים בשל מגבלת התווים.

S pen
כמה מכם משתמשים בs pen באופן שוטף? לאיזה שימושים? בואו אולי לגלות כמה דברים שלא ידעתם או שאולי תאמצו הרגלים אחרים לחיים נוחים ופשוטים יותר. אכתוב את הדברים העיקרים כמובן שיש עוד שימושים.

תרגום - של מילה או פסקה תוך כדי קריאת הקטע ללא צורך להעתיק את הטקסט לאפלקציה אחרת ולתרגם בעזרתה פשוט לתרגם תוך כדי הקריאה על ידי ריחוף ניתן לתרגם פסקה או מילה.

העתקת טקסט/מילה שלא ניתן להעתיקו בדרך רגילה- נכםון שניתן גם לצלם תמונת מסך ולחוץ על T ולהעתיק כל קטע שתרצו אך הs pen מאפשר דרך נוספת להעתיק טקסט ממקומות שלא ניתן להעתיק בדרך הרגילה וזה נעשה כך --> נלחץ על הכפתור בעט תוך כדי סימון המילה או הטקסט שברצונינו להעתיק (במקומות ספציפים זה לא נותן כמו לדוגמא בתמונות זה לא נותן אך בגלל זה יש את האופציה של העתקת טקסט מתוך תמונה)

נעיצת קשקוש או מלל על הAlways On Display שלכם לצורך תזכורת- ידעתם שניתן לנעוץ כל קשקוש או מלל ישירות על האולויז און דיספליי? אז איך זה עובד? קודם כל וודאו שהאולוייז און דיספליי מופעל ואופציה לכתיבת תזכירים במסך כבוי צריכה להיות גם כן מופעלת --> כעת כשנשלוף את הs pen שהמסך כבוי נוכל לקשקש על המסך ויהיה לנו אופציה למעלה של נעץ כשנלחץ עליו מה שכתבנו על המסך יוצמד ישירות לAlways On Display

אפרופו אולייז און דיספליי, רציתם לשנות בהירות במסך בזמן שהוא פועל? במקום לעשות דרך ארוכה דרך כניסה להגדרות פשוט לחצו פעמים על השעון ותוכלו לשנות את הבהירות בהקשה כפולה ניתן גם לשנות אופציות בוידגאטים שמוצמדים למסך וגם לביטול התזכורת של ההצמדה שכתבנו למעלה .
 
פעולות אוויר - יש לא מעט פעולות אוויר בכל מיני יישומים (לא נתמך בכולם) אך אני אציג כמה שימושים בפעולות אוויר: ביישום מצלמה, ניתן לצלם על ידי לחיצה על הכפתור בעט ממרחק (מומלץ להשתמש בטיימר וגם דרך camera assit צילום של 3 תמונות אחרי טיימר), ניתן לעבור ממצלמת הסלפי למצלמה הראשית מלמעלה למטה להחליף בין מצבי הצילום השונים על ידי ימינה שמאלה עפ העט למצבי וידאו, מצלמה דיוקן וכו' ניתן להחליף ניתן גם לבצע זום על ידי פעולת אוויר מהצורה של חצי עיגול תוך כדי לליצה על כפתור בעט.
• גלילה באמצעות הs pen בתפריטי הפאלפון, כדי לגלול באמצעות הs pen נרחף מעל החלק העליון/התחתון בתפריט ההגדרות לדוגמא וריחוף מעל סמלים מסויימים יציג לנו מה הסמל בעצם מה המקש. 
יש עוד משהו נחמד מאוד בקשור בפעולות אוויר ומעטים מכירים: אם תכתבו בסמסונג נוט מס' פאלפון, תרגיל או אפילו מייל כל אחד בהם בעזרת פעולת אוויר יעביר אתכם לחייגן, למחשבון או למייל בהתאמה .
 
ומבט - כדי לעבור בקלטת בין מסך למסך תוך כדי שאתם קוראים או לוקחים נתונים ממסך אחר במקום במקום או יחד עם מסך מפוצל .

ציירתם או כתבתם משהו ותרצו למחוק ? בלחיצה על הכפתור העט , העט יהפוך למחק במהירות.

חלונית אגד'-
אחת הפונקציות שאני הכי אוהב בפאלפון ומשמשת אותי המון שנים. המון אנשים לא משתמשים בה וחבל .. מזה בעצם חלונית אדג? ידית קטנה שנפתחת לחלונית על ידי משיכה של הידית לצד- אפשר לשחק בצבע, בשקיפות ובאורך הידית וגם במיקום הידית למעלה למטה .
יש מגוון חלוניות אגד טובות ופרקטיות שחלקן נמצאים במכשיר וילקן ניתנים להורדה דרך Galaxy Store, אפרט על החלוניות העיקריות לטעמי..

1.אישית החלונית אגד שמשמשת אותי שנים היא מסך אגד של 'אנשים' / Direct Call חלונית המאפשרת להגדיר אנשי קשר וניתן באמצעותה לבצע שיחות מהירות לאנשי הקשר, והחלונית הזאת זאת הסיבה שאני פחות משתמש בהחלק על מנת לבצע שיחה או הודעה, את האנשי קשר שהכנסתם לרשימה של החלונות יכנסו עם תמונה של כל איש קשר . (בחלונית אנשים ניתן גם לשלוח הודעות sms מהירות לאנשי הקשר )

יישומים- חלונית שמאפשרת גישה מהירה ליישומים מסוימים שאתה מגדיר, חלק מהיישומים שם יהיהו יישומים שהמערכת חושבת שאתה משתמש בהם בדיוק כמו הרשימת יישומים במסך 'אחרונים' (אחרונים --> 3 נקודות ---> 3 נקודות הצגת יישומים מומלצים) עוד טיפ קטן על הטיפ יש אופציה להסתיר את החלונות אגד במסך הנעילה ויש אפשרות להציג אותה אם תבחרו באופציה שיוצג גם במסך הנעילה ובטעות תאבדו את הפאלפון המוצא יוכל להתקשר בקלות לכל אחד מהרשימה אנשים שהגדרתם 😎

משימות- חלונית נחמדה שתוכלו להיכנס משם לכל מיני תכונות קטנות כמו טיימר ' הפעלת הקלטה צור הערה מהירה צור איש קשר וכו'.

כלים חשובים- פלס, מצפן , מחשבון, נגן מוזיקה , לוח שנה מזג אוויר שעה ושעון מעורר , רשמקול , תזכורות קיצורי פרופיל וואצאפ טלגרם וכו' כל אחד ממה שכתבתי בו יש חלונית אגד בשבילו אם אתם משתמשים באחד מהפונקציות האלה באופן תדיר כדי שתתחילו להשתמש בחלונית אגד.


מצבים ושגרות -אחת האפלקציות שאני הכי אוהב בסמסונג:
הרבה לא מכירים אותה או שפשוט לא מתאים בה כי אין להם ידע עליה אז אני אכתוב עליה כמה דברים כי מגיעה לה כבוד. אם בא לכם ראש שקט בעזרת היישום הזה תוכלו לעשות כמעט 90 % מהדברים שאתם חולמים עליהם, מתאורת אגד באיזה צבע ועובי שתבחרו שתחברו את הפאלפון לטעינה ואו שמישהו מתקשר אליכם ואו שרמת הסוללה יורדת לכם כולל סימן התראה מסוים שהסוללה להגיע לאיזה אחוז שגדירו ועד לכמעט כל מה שאתם מדמיינים קחו עוד בראש.
כמה דוג' קטנות:
סיבוב אוטומטי בכניסה לאפלקציה מסוימת כמו יוטיוב או בגלריה.
שיחה נכנסת מאיש קשר מסוימים או כמה שיצלצלו גם שהפאלפון על השתק .
הפעלת חיסכון בסוללה אם הפאלפון לא מחובר למטען ורמת הסוללה פחות מx%
הפעלת בלוטוס ביציאה מהבית וכיבוי בלוטוס בניתוק הבלוטוס.
בעפלת רצועת השמעה דרך ספוטיפי שינוגן באופן אוטומטי טי כשמחברים לבלוטוס
מצ"ב פאלפון על קול כשהגעתם לעבודה או מצב רטט אם אתה מגיעים לבית
בקיצור אינסוף אפשרויות ממליץ להיכנס להגדרות --> מצבים ושגרות --> 3 נקודות --> הגדרות ופעילו את האופציה של 'הצג את מצבים ושגרות במסך היישומים'
כי מהיום תשמשו באפלקציה הזאת המון לא נציין פה את הכל כי זה כמעט אינסופי אך נותן לך את הבסיס כרגע --> תחזרו למסך הקודם --> בלשונית למטה תכנסו לשגרות --> תלחצו על הסימן משאל ל+ ותראו לא מעט דוגמאות לדברים שאפשר לעשות במצבים ושגרות אל תשכחו שיש עוד אינסוף ☺️.

שיתוף מהיר
אחת הפונקציות הכי שימושיות בימינו מת עליה ומתחשבת גם בסביבה בזכותה תוכלו לשלוח תמונות סרטונים וממסמכים הצד השני יכול להוריד את כל התמונות בפעם אחת וההיתרון הגדול בא שהיא לא פוגעת באיכות בכלל פשוט מטורף!

לא הספיק לכם ? אתם רוצים לדעת עוד? יש אפלקציה נהדרת בשם 'עצות' תוכלו להיכנס למסך היישומים להיכנס לחיפוש לרשום עצות ולהגיע אליה .
שם תוכלו ללמוד ולהכיר לעומק את המכשיר שלהם עם תמונות הסברים והפניה מהירה לכל פונקציה מומלץ להתעדכן שם מעדכון לעדכון כי יש חידושים.
ובכל זאת, אם משהו לא מובן או שיש לכם שאלות מוזמנים לשאול אשמח לענות לכולם העיקר שתנצלו את המיטב מהמכשיר שלכם וגם שתתלהבו מממנו קצת ושחבריכם שיש לו מכשיר אחר יקנא קצת 😜.

ולסיום אתגר קטן :

לפני שאתם קוראים את ההמשך .. תחשבו עם עצמכם כמה דרכים אתם מכירים לצילום מסך בסמסונג שלכם? (נציין רק שלמכשירי ביניים או s מדגמים שונים לא יהיה לו את כל הפונקציות שאני אציין למטה)
אל תגללו למטה לפני שחשבתםתחשבו לפני
רמז : יש יותר מ6 ( :
1. צילום מסך רגיל - לחיצה על כפתור כיבוי המסך ועל מקש הנמכת עוצמת הקול בו זמנית.
2. הורדת חלונית ההתראות ולבחור באופציה של צילום מסך.
3. החלקת כף היד על המסך --> מופעל על ידי הגדרות--> תכונות מתקדמות --> תנועות ומחוות - החלקת כף היד ללכידה.
4. דרך RegiStar ע"י הקשה אחורית כפולה /משולשת בגב המכשיר או ע"י לחיצה ארוכה על לחצן כיבוי המסך.
5. החלקה מצידי המסך דרך One Hand Operation +
6. צילום מסך דרך ידית אגד' חלונית של משימות/בחירה חכמה.
7. דרך הS pen בחירה חכמה או ניתן להגדיר לחיצה ארוכה על הלחצן בעט לצילום מסך או גם דרך מחווה אווירית שנגדיר.
8. דרך ביקסי - לומר לה לצלם מסך
 (לא תומך בשפה העברית)
9. דרך תפריט מסייע - מהגדרות נגישות (אולי אפשר גם מפקודה קולית דרך Voice Access)
10. דרך אפלקצית צד 3- שמוסיפה לחצן צילום בחלונית ההתראות ואו במסך עצמו בדומה לסעיף 10 ו2 או גם גם דרך פקודה קולית לדוגמא של גוגל כמו ביקסבי , או באמצעות מחוות מסוימת מאפליקציה חיצונית.
11. דרך מצבים ושגרות יחד עם אפלקציית Routines + - לדוגמא: שגרה של: אם- לחיצה ממשוכת על מקש הבית אז יישומים--> 'צלם תמונות מסך'
ואם פספסתי עוד דרך תכתבו לי בתגובות.ותכתבו לי גם על כמה דרכים הצלחתם לדעת?


בפוסטים (חלק 1+2) ניסיתי לגעת בכמה שיותר דברים בכלליות מה שעלה לי לראש יש עוד המון דברים לדעת במיוחד עם אפלקציית good Lock 

קישור לטיפ קטן שנתתי שבוע שעבר: 


17 Comments
שמואל
Expert Level 5
Galaxy S
תודה רבה על השיתוף!
הטיפים שלך יעילים מאוד, מי היה מאמין שיש כל כך הרבה דרכים לצלם מסך😄
DANI_M
Active Level 7
Galaxy S
בכיף (:
אבל ביננו כולם משתמשים ב1 מקסימום 2 מהם
שמואל
Expert Level 5
Galaxy S
תלוי בשימוש, אני לפעמים משתמש גם ב3 ו4 שיטות😉
אריקו
Expert Level 5
Galaxy S
וואו, איזה פוסטים מושקעים כיפים,מועילים ומחדשים לא מעט.
תודה רבה על ההשקעה
DANI_M
Active Level 7
Galaxy S
תודה רבה אריקו
APhoto4u
Expert Level 5
Galaxy S
מושלם!
תודה רבה 🙏
IrisA
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

אלוף! אני תמיד משתמשת באפשרות אחת - 2 לחצנים בו זמנית.

 

DANI_M
Active Level 7
Galaxy S
הייתי משתמש גם באופציה הזאת באופן קבוע עד שסמסונג שינתה את המיקום של לחצני עוצמת הווליום ביחד באותו צד עם לחצן הצד של כיבוי המסך , למי ששמאלי זה נוח מי שימני פחות. כעת משתמש בלחיצה אחורית
IrisA
Moderator
Moderator
Options
Galaxy S

למה? דווקא אני עושה את זה תמיד עם יד שמאל-

תחזיק את המכשיר עם יד שמאל ושים את האצבע המורה על לחצן הנמכת עוצמת השמע ואת האמה (אצבע אמצעית) על לחצן הכיבוי

ולחץ על שניהם ביחד (לחיצה קצרה מאוד, פחות משניה).