cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

SAMSUNG VE BDH BİLİŞİM REZİLLİĞİNİN ÖZETİ.

(Topic created on: 05-09-2024 01:06 AM)
513 Views
Omer54
Active Level 7
Options
Galaxy A

Dostlar merhaba ben ömer belki biliyorsunuzdur veya da çoğunuz bilmiyordur ama bundan yaklaşık 2 ay hatta sürecin başlangıcı 3 ay olmak üzere benim sarj soketi bozuk, ekranında ekran yanığı olan, sarj aleti yanmış bir cihazım vardı kısacası cihaza nerden baksanız her tarafı ayıplı neyse ilk başta cihazı aldıktan 1 ay sonra cihazımın sol üst köşesinde bildirim çubuğunu kaydırdığınız vakit batarya,saat wifi simgesi gibi izlerin çok belirgin olmasada parlaklığın sona çekildiği vakit görüldüğünü görüntüledim aslında bunu cihazı aldıktan 1 ay sonra hemen servise vermem gerekiyordu ama ben çok zor görülen bir ayıp olduğu için ve servisin uğraşmayacağını düşündüğümden dolayı dikkate almayıp kullanmaya karar verdim kısacası ürünü servise göndermedim ekran yanığı probleminden sonra 1 ay sonrasında ise sarj aletim bildiğiniz yandı yanık kokuları gelmeye başladı o an belki patlayıp evi bile yakabilirdi daha kötüsü bana bile zarar verebilirdi bu olay yaşandıktan sonra zaten aldığımız yer olan vatan bilgisayara cihazı götürüp servise vermeye karar verdik sonuç olarak servise gidecek ve ekrandaki probleminide söyleyelim o şekilde ikiside hall olsun dedik değişim talebiyle gönderecekken vatan müşteri hizmetlerinde ki bayan telefonun da servise gitmesi gerek dedi dedim ne alaka sarj aleti yanmış niye telefonunda gitmesi gerekiyor prosedür gereği öyle böyle uydurdu birşeyler bildiğiniz gibi telefon dediğimiz şey günümüzde artık istek değil ihtiyaçtır bu sebeple bunuda sineye çekip yeni bir sarj aleti alıp kullanmaya başladım sarj aleti olayından 2 3 ay sonrasında bu sefer sarj soketi bozuldu dedim orijinal sarj aleti aldım neden bozuluyor samsung müşteri hizmetlerini arıyorum olmaması gerekiyor diyor anladım ki bu cihaz neresinden baksan gerçekten ayıplı diğer günde komple kapanır bu cihaz garantisi bitmeden artık servise göndereyim dedim eveet artık olayın rezilliğin başladığı yere gelelim

5 Şubat 2024 servise cihazımızın lk giriş tarihimiz cihaz servise giriyor gün içinde cihaz değişim yapılmayıp tamir ediliyor dedim neyse tamir etsinler adam gibi gelsinde sıkıntı yok dedim fakat tamiride ekrandaki problemi halletmemişler kısacası yarım yamalak iş yapmışlar biz ekran da bir problem göremedik diyip cihazı bana göndermeye kalktılar tabi ki bende bunu kabul etmedim ve cihazı geldiği vakit tekrar göndereceğimi söyledim ve bu problemi forumlarda şikayet var gibi sitelerde dile getirdim onun konusunuda aşağıya bırakıcam bu güncellemeyi normalde eski konumda yapacaktım fakat saolsun samsung mod'ları kirli çamaşırlarını rezilliklerini dökeceğimi anlayınca ne hikmetse konuyu kilitlemişler sıkıntı yok ben yenisini açarım neyse konuyu sapıtmadan  devam edelim evet heryerde bu şikayetimi dile getirdikten sonra ilk başta çözüm ekibinden burak bey beni aradı ve aradığı vakit şunları söyledi cihazınızda ekranda bir problem olmadığını göndersenizde bir işlem yapmayacağız geri göndereceğiz dedi hatayı telafi edeceklerine daha da çirkeflik yapmaya devam ettiler tabi ki hakkım olduğunu bildiğim için geri adım atmayarak tekrar sorunu elimden geldiğince ne kadar zor görülsede bu ayıp fotoğraf ile destekleyip servise tekrar göndermeye karar verdim.

2. kez cihazımın servise giriş zamanı (tarihi hatırlamıyorum)
evet üstteki metinde de görebileceğiniz gibi en son cihazı servise gönderdim ve  cihaz da yine ekran da problem yok diyerek geri göndermeye kalktılar neyse dedim kabul edelim artık uğraşamayacağım çünkü hemde zor görülüyordu bu kusur yani gözüme çok takıldığından değil ama sonuç olarak bir garanti hakkım var zoruma gidiyordu ondan yapsınlar dedim yapmalarını istedim neyse cihaz geldi kullanmaya başladım ilk gün bir sıkıntı yok ama bir gün cihazın kılıfını çıkardığım vakit cihazın kulaklık 3.5mm soketinin yanında ufak bir deformasyon gördüm cihazı tekrar servise gönderdim tabii bu süreçte burak beyle görüşmelerimiz devam ediyor kendisi gönderin ben ilgileneceğim dedi buna istinaden tekrar kargoya götürme kararı aldım cihaz kendilerine ulaştı bu kullanıcı hatası dediler dedim dalgamı geçiyorsunuz? ben normalde çok titiz bir kullanıcıyım cihazımı hergün mikrofiber bezle silerim ekran koruyucusu kılıf vesaire kendimden çok eminim bu kulakl girişinin yanındaki deformasyonu benim yapmadığıma çok emindim ücret teklifi sms olarak iletildikten sonra burak bey aradı ve konuyla ilgili teknisyenin açıklaması şuymuş kulaklık tak çıkar yapıla yapıla soketin yanında deformeler oluşabilirmiş bu yüzden orta kasası arka kasası değiştirilmesi gerekiyormuş bunun için tam yanlış hatırlamıyorum ama 1.200 gibi komik bir rakam çıkardılar  ve bu durumun normal olduğunu söyledi  bak hele 😄 sanırsınız 3 yaşındaki çocuğu kandırıyorlar neyse bende dedim ki siz bu ürünleri üretirken kulaklık girişlerini cihazın kasasını orta kasasını hangi sağlamlık testine göre yapıyorsunuz veya da ben niye böyle bir açıklama hiçbiryerde duymadım dedim burak beye kendisi sustu tabi ki konuyu değiştirerek cihazı müşteri memnuniyeti adına tamir yapabileceğini söyledi ben kendisine ısrarla bunun zaten yasal hakkım olduğunu bunu sizin insiyatifinize bağlı birşey gibi lanse etmenizin etik olmadığını söyledim ısrar etti müşteri memnuiyeti adı olacak diye dedim artık nasıl tamir ediyorsanız edin benden tek kuruş alamazsınız dedim ilgili birimlerimizle ileteceğiz dedi ve ertesi gün sizi arayacağız dedi aradı beyefendi diyor ki müşteri memnuniyeti adına tamir yapılacak ama arka kapağının değiştirilmesine gerek yokmuş dedi sadece orta kasası yeterli oluyormuş tamir için dedi ilk başta dediler ki ücretli tamir yapacakları vakit arka kasasında hasar bile olmamasına rağmen sırf 3 kuruş para kazanacaklar diye arka kapakla bağlantısız olan kulaklık girişinin yanındaki bu deformasyonu arka kasaya bağlayarak komple arka kasa orta kasa değişmesi gerekiyor diyerekten ücret talep ettiler ben hayatımda bu kadar para göz bu kadar yalancı kişiler görmedim yalan ağızlarına yuva olmuş desem yeridir tabi ki burak beye diyorum ki ücretli yapılacağı vakit teknisyenleriniz arka kasayıda değiştirmek istiyordu ücretsiz olacağı vakit mi sadece orta kasanın değiştirilmesine çözüm buldu deyince yine sustu biliyorlar rezilliklerini ses çıkaramıyorlar dedim allaha havale ediyorum hepinizi şu ürünü adam gibi teslim alayım yeter dedim orta kasayı değiştiler gönderdiler gönderdikten sonra bu seferde cihazın arka kasasını çizmişler hasar vermişler dedim ben bu servise bulaşarak samsung markasına güvenecek kadar nasıl bir hata yaptım diyerek içerlenmeye başladım neyse burak beyi aradım dedim siz bu işi yapamıyorsunuz tamiriniz olmuyor sizin siz bana değişim verin bu konu uzamasın dedim çünkü tamir yapamıyorsunuz tabi bu süre zarfında ürünün kutusu artık tutmamaya başladı artık serviste kutuyumu parçalıyorlar teknisyenler sinirlerini telefon kutularından mı çıkarıyor bilinmez ama servise her gittiğinde cihazın içine ettikleri gibi kutuyuda param parça ediyorlardı dedim tekrar göndereyim siz bakmayın bu konuyu açarken sakin göründüğümde bu sürecin içindeyken sinir krizi geçirecektim artık dedim yeter.

3.servis kayıdı 2.servis kayıdımda görebileceğiniz üzere cihazımın ilk başta orta kasasına hasar vermişlerdi şimdi ise cihazımın arka kapağına hasar verdiler tekrar aynı sıkıcı ve sinir bozucu süreç tekrar başladı burak beyle görüştük yine adam müşteri memnuniyeti adı altında tekrar tamir edelim dedi adamlar sıkılmıyor bunlamıyor ben aramaktan bıktım adamlar süreci uzatmaktan bıkmadı gönderdik yine kullanıcı hatası dendi burak bey halledeceğini söyledi tamir olacak dedi arka kapağı tamir oldu değiştirildi geldi bu seferde cihazın ahizesinde sorun var kamerasının içinede toz girmiş dedim artık yeter burak bey denecek o sorumsuz yetkiliyi tekrar aradım ve kendisinin izine çıktığını öğrendim bu sebeplede tabi ki dolaylı olarak talebime başka bir yetkili atandı bu süre zarfındada ben artık tüm sorun çözme ekibindeki yetkililerin isimlerini öğrendim ezberledim göktuğ beydi sanırım ismini hatırlamıyorum o aradı ve durum hakkında ürünle ilgili tekrar servise gelmesi gerektiğini ve ona göre tekrar işlem yapılacağını belirtti bu burak beydende zalim bir yetkili çıktı ben tabi bas bas bağırıyorum sinirden ağlıyorum 2.5 aydır telefonsuz okula gititm geldim ben ya telefonsuzdan kasıtım 1gb ramlı bir telefonla geçindim ne fotoğraf çekinebildim ne ailemle görüşebildim çok zar zor irtibata geçtim yedek telefondu bozuktuda biraz dedim ki bu ürünü göktuğ bey iade/değişim raporu vereceğinizin garantisini gönderin göndereyim 3 kere servise gönderdim 3 keredirde hiçbirşey yapmadınız yardımcı olmadınız göndermeden yardımcı olamayız dedi tüketici hakem heyetine başvuracağımı söyledim pişkin pişkin bide istediğiniz yasal haklarınızı kullanabilirsiniz dediler 😄 tüketici haklarına başvurdummu hayır başvurmadım çünkü oraya gidersem süreç 6 ay belki 1 yılı bile bulabileceği için göktuğ bey denen bu ilgisiz sorumsuz yetkiliyle görüşmemek adına samsung sorun çözme ekibinden hasan beye bağlandım ve hasan bey cihazı gönderin bakacağız dedi yardımcı olacağız dedi en azından birşeyler için çabalıyordu onu gördüm bu çabayı görüncede dedim herhalde artık çözülecek gönderin dediler gönderdim

4.servis kayıdım ve artık son olan servis kayıdım cihazım servise ulaştığı vakit ekranımdaki problem ile tekrardan gitti kamerasındaki toz ve ahize kısmından gelen cızırtı ile servise gitti yaklaşık 1 hafta cihaz servislerinde kaldı ve hasan bey konuyla ilgili yine sorunu göremediklerini ve ürünle ilgili müşteri memnuniyeti adına iade alabileceklerini söylediler normalde değişim istiyordum lakin bu süreçle artık uğraşacak tahammülüm ve 4 kere işlem görmüş bir telefonu kullanmak istemediğim için kabul ettim ve cihazı iade aldılar fakat bu iadeyide yine pişkin pişkin hatalarını kabul ederek değil sözde onların insiyatifine kaldığım için iadeyi aldılar fakat yine söylüyorum ben hakkımı yine alırdım davamda haklıydım ve paramı aldım hakkınızı yedirmeyin dostlar bu konuyuda inşallah samsung bir rezillik yapıp kapatmaz işine gelmeyecektir çünkü

https://r2.com20240305_152837_1000001682_1709641719.jpg20240305_152841_1000001683_1709641724.jpg20240305_152850_1000001684_1709641732.jpgsamsung-telefonu-degisim-yapmamakta-diretiyor-3_350x350.jpgsamsung-telefonu-degisim-yapmamakta-diretiyor-2_350x350.jpgmunity.samsung.com/t5/Galaxy-A/Samsung-ve-bdh-bili%C5%9Fim-maltepe-%C5%9Fubesi-rezilli...

2 ay önceki konum ve bunuda belirtmemde fayda var bu süreç yaklaşık 2.5ayımı aldı 14 nisanda para hesapıma yatarak bu süreç son buldu üzerinden 1 ay geçicek ama ben yinede bilgilendirme yapma gereği duydum

22 Comments
mamudo
Active Level 4
Galaxy A
Destan yazmışsın kardeşim. Sen yine parani kurtarmışsın. Ben samsung yetkili bayisinden telefon aldım bayram arifesiydi bayi bana bak telefon sıfır ama alacak arkadaş açtı kart geçmedi bizde cihazı vermedik dedi inandım. Aldığım günün faturasını kesti 8 ay kullandım sonra kamerada leke meydana geldi samsung a başvurdum dediler 2 ay kalmış garantinin bitmesine ben 8 ay önce aldığımı söyledim bana faturanı gönder dediler evet ama cihaz 12 ay önce kullanıma girmiş yapacak bir şey yok dediler . Bende thh başvurdum değişim aldım 7 ay sürdü ama iki model üstünü verdiler çünkü seri ellerinde yokmuş. Arkadaşlar vakit kaybetmeyin hakem heyetine başvuru yapın.
onurtuna
Active Level 6
Galaxy A
mamudo
Active Level 4
Galaxy A
Kimi şikayet eder samsung firmasının yoksa aldığım kişiyi mi garanti samsung mu ithalatçı garantisi altında mı
onurtuna
Active Level 6
Galaxy A
Aldığım mağaza da sorun var thh başvurdum savunma istendi mağazadan
0 Likes
mamudo
Active Level 4
Galaxy A
Garanti Türkiye Samsung mu
onurtuna
Active Level 6
Galaxy A
Evet hocam samsung türkiye garantili
0 Likes
mamudo
Active Level 4
Galaxy A
Çok iyi aslında burada Samsung firmasının şikayet edecektin daha çok Bu işlem görecek daha hızlı iade edecektin neyde sana bir şey söyleyeceğim Eğer haklı olursan o kişiden değil Samsung firmasında telefonu değiştirme talebinde bulunabilirsin bunu kimse bilmiyor Çok araştırdım Hatta tüketici hakem heyetinden bile bunu çok fazla bilmiyorlar orada bir madde var bu telefonu satan mağaza bu telefonun satmak için getiren yetkilendirilen mağaza işlemden kaçınırsan Müteselsilen sorumludur diyor marka bu tüketici hakem heyetinde bir madde veya sen değişim talebinde bulunup kabul görürse Samsung servisini ara tüketici hakem heyetinde olumlu sonuç var değişim talepli dersin Bunlar sana telefonu faturayı her şeyini gönderdiler Sen de o maddeyi bulup bu maddeyi uyarınca sizden mütesel sorumlusunuz deyip değişmesini talep edersen telefonu değiştirirler benim başıma öyle geldi Mağazayı kapatmışlar adam hacizli Ben zaten hacize girsem 100 olurum bu madde sayesinde Samsung servisinden Telefonumu değiştirdim bilgin olsun
onurtuna
Active Level 6
Galaxy A
Ben değişim istemiyorum hocam para iadesi istiyorum çünki kendime yeni telefon aldım
0 Likes