cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Pil sağlığı durumu iyi olanlar telefonlarını nasıl şarj ediyorsunuz?

(Topic created on: a month ago)
437 Views
BurhanA55
Active Level 3
Options
Galaxy A
Arkadaşlar merhaba. Önceki cihazım olan A54 telefonumda yaklaşık 30 döngüde pil sağlığı %98'e düşmüştü. Pil yüzdesini yaklaşık %40-%75 arasında tutuyordum. 

27 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Kafama göre kullanıyorum 😌

View solution in context

Solution
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Ayda 5 6 kere tamamıyla bitiriyorum sıfırdan %100 ediyorum diğer zamanlar %5 den %100 kadar dolduruyorum

View solution in context

Solution
DurukanAKDAG
Active Level 7
Galaxy A
Solution
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Onun haricinde şarjda oyun oynuyorum video izliyorum ama 3 sene olacak %99 hala

View solution in context

Solution
Galaxy A
Her ay batarya Kalibrasyonu yaparım, işe yaradığını düşünüyorum. Hızlı şarj sürekli açık bende ama 15w adaptör kullanıyorum 🫠

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
1ay içinde 32döngüyle %90olmuş bugün baktım 72döngüyle hala 90da hep 100çıkardım nadir olaraktam50 90 falan çıkardım ama kronikmiş bunlar

View solution in context

Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
Bende de bazen %85 ayarını kullanmama rağmen 6 ayda 170 döngüde pil sağlığı %90 çıktı. Demek harbiden bazı cihazlarda fabrika çıkışlı sıkıntılı. Ha bu arada benim A34'te Google Play sertifikası geçerli değil diyor bu da ek bilgi olsun 😄

View solution in context

Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Karanlık mod kullanıyorum. 20'ye düşünce takarım. Dolunca hemen çıkartırım. Adaptif parlaklık açık, güç tasarruf modu hep açık. Gece geç saatlerde parlaklığı sonu kadar kısıp ekstra karartmayı açarım.

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
O nasıl bişi oluyor ki bilmiyorum

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Cihazım Galaxy S23 ( 1 yıllık cihaz )

215 döngü sağlığım %100
Hep %100 e kadar şarj ederim cihazı, genelde %10 civarı şarja takarım

View solution in context

Solution
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy A
2 yıllık kullanım sonunda 453 defa döngüsü var ve %98'deydi.Cihazım M12.

bazen %5 bazen %1 bazen de %15'in altına düştüğünde cihazın ön belleklerini silip,yeniden başlattıktan sonra kendine gelmesini bekledikten sonra 2 günde bir takıyorum.Isınma,donma,şarjın çabuk bştmesi vb.durumda yok.Genelde %15'in altına indiğinde uyarı veriyor,o zaman takıyorum ve %100 dolöadan çıkartmıyorum.%100 oldugunda uyanıksam şarjdan çıkartıp ihtiyacım yoksa 30dk veya 1 saat dokunmuyorum,sonra kullanıyorum.En kötü şarjlı kullanım 12-13 saat arası.

View solution in context

Solution
meteh4nS23
Active Level 3
Galaxy A
Valla şimdiye kadar hiç dikkat etmedim şuanda da etmiyorum. Çok kafaya takmamak gerek, aman aman bi kötüleşmede olmadı 3700 mah huawei telefona 3 yıl işkence ederek kullanmama rağmen bi günü çıkartıyordu. Ek olarak 4 yıllık A10s de hala günü çıkartıyor onda da aynı şekilde dikkat etmeden hunharca kullandık. Aynı şekilde 3 yıllık a52 var onu da hunharca kullandık o da günü çıkartıyor. İş optimizasyonda bitiyor. Çok takmayın kafaya erkenden gidersiniz 😁

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
ben hiçbir şeye dikkat etmiyorum bodoslama yüzde yüze kadar dolduruyorum hala daha %99 pil sağlığım 6 aydır

View solution in context

Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
Google Play Store>profil fotoğrafının üstüne tıkla>ayarlar >hakkında>Play protect sertifikası

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
Anladım sıkıntı mı peki bu

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
Evet maalesef o cihazlarda kronik sorun var

View solution in context

Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
"Cihazınız Play Protect sertifikalı değilse yapmanız gerekenler:
Cihazınız Play Protect sertifikalı değilse cihazın üreticisiyle iletişime geçmenizi öneririz. Tamamen test edilmiş, Play Protect sertifikalı cihaz isteyin." diyor Google. Fırsat (zaman) bulunca cihaz değişimi isteyeceğim Samsung'tan.

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
Acaba ki diyorum yan sanayi yada çakma şarj aletleri mi böyle yaptı diye düşünmeden edemiyorum

View solution in context

Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
ben başından beri orijinal şarj aleti kullanıyorum

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
ya olabilir tabii ama şimdi ben de yan sanayi adaptör kullanıyorum ben de bir problem olmuyor daha çok cihaz kaynaklı bir problem var gibi çünkü hadi bir cihazda var iki cihazda var hepsinde var

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
Anladım arkadaşım google play güncellemesi varmıydı 1nisanda yapmışım en son 15 mblik güncelleme var şuan böyle diyor1715971295061.jpg

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Hiç bir zaman kullanmayacağım bir özellik

Arkadaşlar cihazlarıımız 2 yıl boyunca garantili pil zaten 2 yıl içinde genellikle yıpranır yani bu pil koruma özelliği kullanırsanız 2.5 yıl sonunda piliniz yıparancak ve ücretli bir şekilde pil değişimi yapılcak gerek var mı sizcede 🤔😃

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
sanırım o en son gelen bende de öyle

View solution in context

Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
Benim haberim yoktu şimdi girmesem

View solution in context

Solution
Tolgaa94
Expert Level 5
Galaxy A
Solution
Melih_A34
Active Level 8
Galaxy A
Allah ne verdiyse 4yıl kullandım %95 oldu şuanki a34ü 10ay kullandım 90oldu, biraz şans işi

View solution in context

Solution
Galaxy A
Benimde 11 ay oldu a34 3 saat oyunla yüzde 18 sarj var hala 7 saati devirdim 8 ila 8.30 saat gideri var tam sarjda oyun oynamazsam 12 saat görür diye düşünüyorum

View solution in context

30 Comments
Solution
Galaxy A
Kafama göre kullanıyorum 😌
Solution
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Ayda 5 6 kere tamamıyla bitiriyorum sıfırdan %100 ediyorum diğer zamanlar %5 den %100 kadar dolduruyorum
Solution
DurukanAKDAG
Active Level 7
Galaxy A
15-100 devam
Solution
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Onun haricinde şarjda oyun oynuyorum video izliyorum ama 3 sene olacak %99 hala
Solution
Galaxy A
Her ay batarya Kalibrasyonu yaparım, işe yaradığını düşünüyorum. Hızlı şarj sürekli açık bende ama 15w adaptör kullanıyorum 🫠
Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
1ay içinde 32döngüyle %90olmuş bugün baktım 72döngüyle hala 90da hep 100çıkardım nadir olaraktam50 90 falan çıkardım ama kronikmiş bunlar
Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
Bende de bazen %85 ayarını kullanmama rağmen 6 ayda 170 döngüde pil sağlığı %90 çıktı. Demek harbiden bazı cihazlarda fabrika çıkışlı sıkıntılı. Ha bu arada benim A34'te Google Play sertifikası geçerli değil diyor bu da ek bilgi olsun 😄
Solution
nurylmz34g
Expert Level 3
Galaxy A
O nasıl bişi oluyor ki bilmiyorum
Solution
eyotech
Active Level 8
Galaxy A
Google Play Store>profil fotoğrafının üstüne tıkla>ayarlar >hakkında>Play protect sertifikası