cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Kasma sorunu

(Topic created on: 06-08-2022 12:46 PM)
230 Views
aysim
Beginner Level 3
Options
Galaxy A

Telefonu alalı 4 sene oluyor ve düzgün kullanmama rağmen telefon fazla kasıyor bu durum için ne yapmam lazım bildirimlerin sesi geliyor görüntü 10 saniye sonra geliyor

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm.
Kullanmış olduğunuz model cihaz 4 yıllık bir cihaz olduğu için kasılma donma yavaşlama gibi sorunların olması Bence gayet normal bir durumdur.
Çünkü Zaman geçtikçe yıllar geçtikçe cihaz yıpranır ve performans kaybı Yaşar.
Verileri yedekleyip telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyorum.

View solution in context

5 Comments
Galaxy A
Acaba bu gizemli telefonun modeli ne haydi bilelim
Telefonu alalı 4 sene olmuş epey bir zaman kullanmışsın tabi bu demek değil ki çok zaman geçmiş bozulacak

Bu durumu şöyle açıklayabiliriz zaman geçerek teknolojik farklılıklara göre belli başlı cihazlar bir süre sonra yeni teknolojilere ayak uyduramayacağı için haliyle yavaşlarlar ram olsun işlemci olsun donanım bakımından performans kaybı yaşar ve yavaşlama gözlemlenmesi normal yalnız görüntü 10 saniye sonra gelmesi o ilginç olmuş belki kartta oksitlenme olmuş olabilir tam elektriksel dönüşüm sağlanmıyor olabilir kart üzerinde illaki halledilir durumun müsait ise ve bu durum seni rahatsız ediyosa yeni bir cihazla değişmen senin için iyi olacaktır ekran işi çözülebilir ama kasma için pek umut yok
aysim
Beginner Level 3
Galaxy A
A10s kullanıyorum temiz kullandığım halde böyle olması üzmüştü cihaz değiştiremem daha iyi olur galiba
Polat38
Active Level 4
Galaxy A
4 yil önceki program yazilimlariyla simdiki yazilimlar ayni degil .. bir de telefonu arada sirada formatlama yaptınız mi.. temiz kullanim derken kasa temizligi mi yoksa oyun program yukle kaldir dosyalar bakimindan mi temizlik
aysim
Beginner Level 3
Galaxy A
Oyun program konusunda temiz kullandım ve 4 ayda bir sıfırlıyorum
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Selamünaleyküm.
Kullanmış olduğunuz model cihaz 4 yıllık bir cihaz olduğu için kasılma donma yavaşlama gibi sorunların olması Bence gayet normal bir durumdur.
Çünkü Zaman geçtikçe yıllar geçtikçe cihaz yıpranır ve performans kaybı Yaşar.
Verileri yedekleyip telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyorum.