cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Hızlı şarj ayarının açık olması batarya sağlığını daha hızlı mı azaltır?

(Topic created on: 3 weeks ago)
81 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A
Şarj aleti orijinal ve hava da çok sıcak olmadığı sürece bu ayarın açık olması batarya sağlığının daha hızlı azalmasına neden olur mu? Samsung'a sorduğumda hiçbir zararı yok diyor ama zararı olmasa neden böyle bir ayar olsun?

image

16 Comments
Solution
Alpointernet
Expert Level 1
Galaxy A
Zararı olur. Örnek olarak aynı döngü sayısında 5w ile şarj edilen batarya 25w ile şarj edilene göre daha sağlıklı olacaktır. Hiç bir zararı olmasaydı bataryalar ölmezdi, bu bataryaları daha hızlı öldüren etkenlerden biri de şarj edilme hızları.
Solution
Galaxy A
Çelişki var 5w şarj kablosu örneğin 2 saatte darj ediyorsa hızlı şarj ile 1 saat 40 dk da ediyor Çinliler hangi marka biliyorum 240w bir şarj adaptörü kullaniyor ve bu cihaza göre adapte ediliyor o cihazlarda da hızlı şarj özelliği var watt gücüne göre cihaz test ediliyor ve hızlı şarj da ona göre test edildiği için hiç bir soruna yol açmaz
Solution
Alpointernet
Expert Level 1
Galaxy A
Birincisi çelişki yok. Gerçekten de daha yavaş şarj edilen bataryaların ömrü daha uzun olur. Bu konuştuğumuz konuda şarj edilme hızı ile alakalı bir konumuz yok. İkincisi ben bir soruna yol açacak falan demedim. Sadece ömrü azalıyor ve bir süreden sonra ölüyor, normal olarak. Ayrıca sen kimseye 240w ile şarj edilen bataryanın 5w ile şarj edilen bataryadan daha sağlıklı veya aynı sağlıkta olduğunu kanıtlayamazsın. Çünkü öyle bir şey olmaz. Cihazı istediğin kadar test et, optimize et sonuç olarak her ikisinde de bu li-ion batarya var. Farklı bir teknoloji falan yok yani.
Solution
stony_hearted
Active Level 4
Galaxy A
zararı yok çünkü cihazlar test edilerek üretiliyor ve kullanıcıya göre değişen bir durum değil.
Solution
DENỊZ
Expert Level 5
Galaxy A
Yok bir farkı olmaz kardeşim. 😊
Solution
Sisyphe
Expert Level 5
Galaxy A
Kesinlikle zararı yok 👍
Tolgaa94
Expert Level 5