cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A73 5G KULLANANLAR BAKABİLİR Mİ?

(Topic created on: 12-28-2023 12:12 AM)
191 Views
onurtuna
Active Level 6
Options
Galaxy A

Arkadaşlar ben buna benzer bir form açmıştım da tekrar form açıyorum kusura bakmayın ben iki hafta önce A73 5G cihazı aldım ama şarji iyi gitmiyor daha önce M21 kullanıyordum şarji çok iyi gidiyordu açıkcası bu telefonu aldığıma pişman oldum şikayetvar.com okuduğum kadarıyla android 12 de şarji çok iyi gidiyormuş android 13 geldikten sonra şarj sorunu çıkmış android 14 aldık halen sorun çözülmedi android 15 ve ya 16 da bu sorun çözülür mü ? Bu konu da çok şikayet var samsung ek bir güncelleme atarak sorunu çözebilir mi ? Bir yazılım ile neden bu kadar telefonun hızlı şarji gidebiliyor ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba onurtuna,

Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Telefon Tanılaması > Pil durumu" bölümünden test ettiğinizde donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden, hata ile ilgili raporu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz;

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.

• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.

• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.

• Gereksiz uygulamaları kapatın.

• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.

• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.

• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.

• Arka ışık süresini azaltın.

• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
4 Comments
Galaxy A
M21'de 6000mA batarya var ve a73 5g'ye göre daha az enerji tüketen bir sistemi var(işlemci,ram,kamer vb.).
0 Likes
Rockersahin
Active Level 9
Galaxy A
He buyur ben a73 kullaniyorum
0 Likes
Rockersahin
Active Level 9
Galaxy A
Hayır bu yazılım işleri asla şarjı optimize etmeye çok abartı bir faydası olmaz ama şunu bilmeni isterim emin ol bende samsung a73 kullanıyorum ve şarjı 7 8 saat gidiyor m21 şarjı 2 gün gider işlemci farkıda var ondan
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba onurtuna,

Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Telefon Tanılaması > Pil durumu" bölümünden test ettiğinizde donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, inceleme yapabilmemiz için Samsung Members uygulaması üzerinden, hata ile ilgili raporu ve sistem verilerinizi göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz;

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.

• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.

• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.

• Gereksiz uygulamaları kapatın.

• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.

• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.

• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.

• Arka ışık süresini azaltın.

• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes