cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A53 fps drop sorunu

(Topic created on: a month ago)
132 Views
a53yet
Active Level 5
Options
Galaxy A
Arkadaşlar a53 telefonumda son günlerde çok fps drop sorunu yaşıyorum aniden 60 lardan 40 lara düşüp çıkabiliyor eskiden yapmazdı son zamanlarda olmaya başladı nedendir çözümü ne olur 6.1 güncellemesi sonrası düzelirmi sizce?

0 Likes
10 Comments
meteh4nS23
Active Level 3
Galaxy A
Exynosun hazin sonu 😔 exynos genel olarak böyle kral yapacak hiçbir şey. Bir yandan da oyun da ağırlaşıyor. Yinede varsa gaming hubtan performans moduna al, batarya ayarın varsa onları kapat tüm ayarları performansa yönelik yap anlayacağın. Bu arada merak ettim cihaz kaç yıllık ve pubg gibi oyunlarda mı yapıyor?
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
A23 vardı bende 2 sene kullandım telefonu sd işlemci idi son güncelleme ile telefon çöp oldu bence exynos değil de telefon optimizayonu sorunlu büyük ihtimalle pek stabil değildi ilerleyen zamanlar da düzeltirler diye umuyorum
0 Likes
meteh4nS23
Active Level 3
Galaxy A
Hocam exynos işlemcili telefonlarda genel olarak böyle bir sorun var hangi foruma girersen gir exynoslar 2 yıl sonra yavaşlıyor. He belki dediğiniz gibi güncelleme kaynaklı olabilir orasını bilmiyorum. Ki sizde de öyle bi sorun varsa büyük ihtimal o yüzdendir.
0 Likes
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
İlk çıktığı zamanlar m21 almıştım o da exynos işlemci idi 3 sene rahat kullandım telefonu giriş segment olduğu için haliyle dediğin gibi ilerleyen zamanlar da yavaşlama oldu ama a53 o kadar eski değil bence işlemci de verimli yani orta üst segment olduğu için zamanla düzelir diye umuyorum ben
meteh4nS23
Active Level 3
Galaxy A
Umarım hocam, s21 fe kullanıp 1 sene sonra donmalar takılmalar başlayanlar gördüm, ama dediğiniz gibi işlemci verimli olabilir bakalım göreceğiz.
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
S23 fe var bende yeni aldım exynos 2200 var gözümü korkuttun şimdi içime kurt düştü bir an 🥲😂
0 Likes
meteh4nS23
Active Level 3
Galaxy A
Kral s21 fe olayı tamamen stratejik hamlede olabilir. Yeni serilerin satışını arttırmak için. Birde tamam exynos sıkıntılı falan ama belli olmaz. Belki artık eski exynos yoktur. Sen boşver takılma, s23fe taş gibi cihaz. eğer bir gün yavaşlayacaksa da o gün gelene kadar cihazın keyfini çıkar. Samsungun sağı solu belli olmuyor hocam.
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
sd gen 1 modeli Aradım da bulamadım mecburi exynos olani aldım bakalım zamanla görecez hayırlısı olsun teşekkür ederim hocam yorumun için iyi geceler dilerim
Galaxy A
Kral eğer pubg den bahsediyorsan oyunda güncellemeden sonra cihazlarda sorun var
0 Likes