cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

VoWiFi nedir ,Hangi cihazla uyumlu, nasıl aktif edilir

(Topic created on: 04-14-2021 07:25 PM)
2018 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Diğer

Konular

VoWiFi (WiFi Arama) nedir
Hangi cihazlarla uyumludur
Nasıl aktif edilir

📞VoWiFi nedir?

Cep telefonunuz internete Wi-Fi ağından bağlı olduğunda mobil şebeke görüşmelerini Wi-Fi ağı üzerinden mobil şebekeye bağlıymış gibi yapılmasını sağlayan çok faydalı bir özelliktir.

VoWiFi nin faydaları nedir?

• Mobil şebeke çekmiyorsa
Cep telefonu şebekesinin (4G, 3G, 2G) çekmediği bodrum kat gibi konumlarda internete bağlı bir Wi-Fi ağınız varsa görüşmeleri yapmanızı sağlar. Mobil şebekeye bağlıymış gibi normal arama yapabilirsiniz ve numaranızı arayanlar size ulaşabilir. Görüşme ücretleri normalde kullandığınız gibi paket dakikalarından düşer, dakikanız yoksa arama yaptığınız yöne doğru tarifenizde belirtilen fiyattan ücretlendirilirsiniz.

Wi-Fi ile arama yaparken aradığınız kişinin de Wi-Fi bağlantısı olması gibi bir ön koşul bulunmamaktadır. Bu hizmetten ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, internetinizden harcamadan veya ek bir ücret ödemeden, tarifeniz kapsamındaki dakikaları kullanarak yararlanabilirsiniz.

Hatta telefonunuz uçak modundayken bile Wi-Fi aracılığıyla Vodafone şebekesine bağlanarak arayıp aranabilirsiniz.

• Yurt dışı avantajı
Yurtdışına çıktığınızda dünyanın neresinde olursanız olun internet olan bir Wi-Fi ağına bağlanıp VoWiFi ye dahil olduysanız (bundan emin olunuz) yurt içinde mobil şebekeye bağlanmış gibi aramalarınızı yapabilirsiniz ve numaranızdan sizi arayabilirler, ekstra bir ücret yansımaz.

• Pil tasarrufu ve daha az ışınım
Evinizde internete bağlı bir Wi-Fi var ise bu özelliği kullanarak mobil şebekeye Wi-Fi ağı üzerinden bağlı olacağınızdan güç tüketiminiz azalır ve pil tasarrufu yaparsınız. Wi-Fi kullanıldığından görüşme yaparken Wi-Fi haricinde ek olarak mobil şebeke elektromanyetik radyasyonuna maruz kalmazsınız.

Destekleyen modeller ve aktif etme

📲 Türk Telekom Mobil için desteklenen Samsung cihazların güncel listesi 

👇
image

HD+ Görüşme ve WiFİ arama teknolojisinden yararlanmak için öncelikle 5555’e SMS gönderip, 4.5G’nizi aktif etmeniz gerekir.

Sonrasında aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

4.5G izniniz için 4.5G 5555

HD + Görüşme için VOLTE 5555

WiFi ARAMA için WIFI ARAMA 5555

Türk Telekom uygulaması üzerinden altyapısı
Bimcell, Pttcell' de aynı uygulama üzerinden
(Daha fazla>Ayarlar>İnternet Servis ayarları en altta>Servis seçeneklerinden WiFi arama aktif edebilirsiniz)

📲 Vodafone Mobil için desteklenen cihazların güncel listesi 
 👇
image

Hattınız 4.5G üzerine aktifse kullanıma açıktır

📲Turkcell uyumlu Cihazlar sitesinde
Sadece bunlar mevcut site güncellenmemiş olabilir Yeni Android 11 cihazlar veya bazı alt sürümler de destekliyor

👇
image

Servisten yararlanmak için 4.5G uyumlu sim kart ve 4.5G aboneliği gereklidir.

• HDSES yazarak 2200'a göndererek servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.

• Dijital Operatör Uygulaması üzerinden işlem yapabilirsiniz.

• 532 Müşteri Hizmetlerinden abonelik işlemi yapabilirsiniz.

Samsung telefonda nasıl aktif edilir
 👇
image

WiFi arama özelliği yoksa operatör veya sürüm farkından dolayı destekleyemeyebilir

önceki gönderimde VoLTE(HD+)nedir, hangi cihazla uyumludur, nasıl aktif edilir göz atabilirsiniz👇

Emeğe Saygı
8 Comments
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Diğer
Turkcell de A70 destekliyor ben kullanıyorum dediğiniz gibi site güncellenmemiş olabilir
SanalYargıç
Expert Level 2
Diğer
Begenmeyende ne bilim yani emek var
Ve forumda güncelleme duyurusu çok sıkıldım herkes yapıyor ya arkadaş güncelleme gelse yaparız
Sözüm sana değil umarım anlata bilmisimdir
WhcYunus
Active Level 8
Diğer
M21 listede fakat açamıyorum, voLTE de açılmıyor.. (Turk telekom)
RecepF
Expert Level 5
Diğer
Hem Operatör üzerinden hemde telefon ayarlarından açtığınızda aktifleşmesi gerek
0 Likes
WhcYunus
Active Level 8
Diğer
Hem Oim üzerinden, hem de mesaj yoluyla denedim fakat sonuca ulaşamadım.. Başka uyumlu telefona simi takıp onda aktif edip geri takın dedi bi tanıdığım, onu da denedim yine olmadı.. başka operatöre geçersem düzelir gibi ama bilmiyorum
Diğer
Türk telekomun ve turkcell in listeleri eksik daha fazlasında var ve Türk telekomda A20 yazmıyor onda da var
Vdmkm
Active Level 5
Diğer
4.5G şart mı yoksa wifi araması olması yeterli mi?
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Diğer
4.5g olmasi lazim bunun uzerinden hd sekilde konusuluyor