cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Etkinlik Cevabı

(Topic created on: 2 weeks ago)
53 Views
HalidErdoğan
Expert Level 5
Options
Diğer
Arkadaşlar birkaç saat önce bir tesbih fotoğrafı yayınlamıştım ve size bu tesbihteki taşın ismini sormuştum. Maalesef taşın ismini bilen olmadı😊
Normalde açıklamayacaktım ama istekler üzerine açıklama kararı aldım 😊
Bu gönderimle beraber hem birlikte yeni bilgiler öğreneceğiz, hem de teknoloji bültenimize biraz ara vereceğiz😊

image
Bahsettiğim Fotoğrafım ve Taş

O zaman taşın ismini açıklama zamanı:
Anyolit Taşı
(halk arasında Rubi Zoisit veya Yakutlu Zoisit olarak da bilinir)

image
Saf Anyolit Taşı 😍

Kendisi gerçekten çok güzel bir taş😍

Anyolit Taşı hakkında bilgiler:
Anyolit taşı, kırmızı yakut ve yeşil zoisit taşlarının doğal bir kombinasyonudur. Bu iki taşın enerjilerini birleştirerek, kalp ve beyin arasındaki sinirsel bağlantıları güçlendirdiğine inanılan bir taştır.

Anyolit taşının özellikleri şunlardır:
  • Kimyasal yapısı: Kalsiyum alüminyum silikat bakımından zengindir ve solosilikatlar ile silikatlar içerir.
  • Sertlik: Yakut taşından 9, zoisitten ise 7 oranında sertliğe sahiptir.
  • Renk: Genellikle yeşil ve kırmızı tonlarındadır, siyah benekler içerebilir.
  • Çakralar: Taç Çakrası ve Kalp Çakrası ile ilişkilendirilir.
  • Burçlar: Aslan, Yengeç, İkizler ve Koç burçları ile özdeşleştirilir.

Anyolit taşının faydaları ise genellikle şu şekilde ifade edilir:
  • Benlik saygısını artırma ve oto kontrol mekanizmasını geliştirme.
  • Fiziksel ve ruhsal hastalıkların tedavisinde iyileştirici özellikler barındırma.
  • Ruhsal açıdan olgunlaşmaya yardımcı olma.
  • Cesaret, mutluluk ve huzur verme.
  • Sezgileri güçlendirme ve kişisel anlayışı artırma.
Anyolit taşı, Tanzanya'nın Logido yakınlarında 1956 yılında keşfedilmiş ve 'sağlık taşı' olarak da adlandırılmıştır. Görünüşü ve renk kombinasyonu ile mücevher sektöründe popüler bir seçim haline gelmiştir.

(bu taş ülkemizde çıkmamaktadır)

image
Anyolit Taşı 😍

Gönderimizin sonuna geldik arkadaşlar. Bilgilendirici bir gönderi olduğunu umuyorum. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin. Sağlıcakla kalın 😊

17 Comments
Diğer
Anyolit Tesbih fiyatlari ne durumda?TR de bulunabilirligi nedir?kendi tercihlerim ametist akik sultanit(tabi yapayi)yuzukde damarli akik iyi durur...bir keresinde aldığım yüzük standart kirmizi tasi beğenmeyip tascidan damarli akik alip yuzuge oturtmak icin epeyi motorlu taş bileme taşını epeyi asindirmistim))maske takmakta cabasi akik bukadar toz cikagini bilsem yuzukcuye bir yuzuk parasi daha verirdik))
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Resimde gördüğün tesbihi geçen sene yaptırdık. 33 tane 8 mm anyolit taşı ve diğer gümüş kısımlarıyla beraber bin TL'nin üzerinde tutmuştu. Şuan fiyatları ne kadardır bilmiyorum.
Bu taşı muhtemelen her taşçıda bulursun ama iyisini almak lazım. Kırmızı yani yakut kısmı ne kadar fazla olursa bu taşın değeri de o kadar artıyor. Bazı taşçılarda hiç bu yakut kısmı olmuyor(ki ben buna anyolit taşı demem 🙃)
Sultanit taşına yapay dediysen herhalde pahalı bir taş olmalı 😄
Diğer
Evet pahali bir taş sultanit ender az bulunan belli ulkelerde.özelligi ortam ışığına gore renk degistirmesi..kaybetme olayi olmasa baya taş kolekşınim vardi;3 seri 33lü ametistde ensaglam balikci ipi misinayla sallarken çil yavrusu gibi orda burda eksildi;özene bezene damarli akik tasli yuzugude gümüş kismi eskidi diye bir arkadasa bedavadan biraz pahalıya hediye ettim))=>buyuzden artik çelik zirkondan devam tesbihde öyle ambians tamam))Anyonitle karincalandirdin ))mevcut lokasyonlarda tascilarda bir bakayim önerilerin dogrultusunda)İnternetde belli başlı satış yapanlarada bakmak lazm)
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer
Anladım.
Taşların kaybolduğuna üzüldüm. Bu tarz koleksiyonlar özellikle de taş koleksiyonları yapmak iyi hissettiriyor ama kaybolması kötü olmuş.
Anyolit taşı için taşçıları gezebilirsin ama dediğim şekilde bulamazsan internetten güvenilir sitelerden de alabilirsin.
0 Likes
MehmetYalcn
Expert Level 5
Diğer
Bu kadar açıklama beklemiyordum valla 😂 👍
DENỊZ
Expert Level 5
Diğer
Bende. 😂
HalidErdoğan
Expert Level 5
Diğer