Original topic:

המדריך המלא: איך להוריד *כל* אפליקציה ל-Galaxy Watch4 (ואולי גם דגמים ישנים יותר)?

(Topic created on: 09-26-2021 11:05 PM)
3612 Views
Alon7
Active Level 8
Options
מוצרים לבישים

איך להוריד כל אפליקציה ל-Galaxy Watch4?

שאלות ותשובות

זה דורש פריצה כלשהי?

אממ... תלוי מה אתה מגדיר פריצה. כל הרעיון של Android והמערכות הפעלה הדומות האלו הן ההתאמה האישית הזו והחופש להוריד מה שתרצה לאן שתרצה.

זה קשור להתקנה מרחוק?

אכן כן. חיפשתי אפליקציה נורמלית ושום אפליקציה לא עבדה. השיטה שפה סוף סוף עובדת לאחר חיפוש רב בגוגל לשיטה שעובדת.

האם זה אפשרי גם על Galaxy Watch3, על Galaxy Watch Active2 (או על כל שעון ישן יותר)?

אממ... אני די בטוח שכן. אין פה משהו מיוחד שאנחנו עושים שקשור ספציפית ל-WearOS. תנסה, תבדוק ותעדכן.

יש אפשרות להוריד לשעון WhatsApp באמצעות השיטה?

באופן עקרוני, כן. הבעיה היא שוואצפ תזהה אותך כמכשיר ותנתק אותך מהחשבון בטלפון. ככה שאו שווצאפ תעבוד בטלפון שלך, או בשעון שלך. מה שאתה מעדיף. אפשרי להוריד אפליקציות שמדמות את WhatsApp Web. יש ערימות כאלה בגוגל פליי. תוכל לנסות לראות אם זה יעבוד לך בצורה נוחה בשעון ללא ניתוקים.

הערה חשובה

שימו לב. באופן עקרוני, אפשרי להוריד כל אפליקציה שתרצו לשעון. למה באופן עקרוני?

כי הרבה פעמים אנחנו נתקלים באחת מהתופעות הבאות:

1. חוסר תאימות לשעון: במידה ואתם לא מוצאים "גרסת שעון" של האפליקציה (לדוגמה ל-Moovit יש אפליקציה ל-WearOS, אבל היא לא זמינה בגוגל פליי של Galaxy Watch4, אז ניתן להוריד את האפליקציה המותאמת מהאינטרנט), אתם תצטרכו להוריד "גרסת נייד" של האפליקציה. כלומר שהאפליקציה שיש לכם בגוגל תהיה ככה קומפלט בשעון. זה ייתן חוסר תאימות ומינימליסטיות. זה קצת/הרבה יציק, תלוי באפליקציה.

דוגמה לאפליקצית Moovit בגרסה הלא מותאמת ("נייד"):

Screenshot_20210926_225908_tranzmate.pngScreenshot_20210926_225922_tranzmate.png

רואים שהאפליקציה קצת מוגזמת ובומבסטית. האם זה מפריע לשימוש השוטף ספציפית למוביט? אני חושב שלא ממש. השימוש השוטף במוביט לשעון ככל הנראה יהיה בדיקת קווים, ופה אפשר לעשות את זה די בקלות. האם זה מפריע לשימוש השוטף באפליקציות אחרות? תצטרכו להוריד את האפליקציה שתרצו ולבדוק האם היא נוחה לכם.

2. האפליקציה לא מגיבה: לעיתים, האפליקציה לא תאהב את זה שהורדתם גרסת נייד לשעון שלכם, והיא תיפתח ותיסגר מידית, תקרוס, או לא תיפתח בכלל. זה תלוי באפליקציה. דוגמאות לאפליקציות שלא הגיבו לי כאשר הורדתי אותם: Samsung Members (כן :( ), Google Calendar.

שלב ראשון – חיפוש קובץ APK של האפליקציה

בבחירת הקובץ (סיומת APK), השתדלו לחפש גרסה מותאמת לשעון (WearOS/Tizen). האפליקציה תעבוד יותר טוב ותוצג בצורה מינימליסטית ונוחה. במידה ואין, אפשרי בהחלט לקחת קובץ APK של מכשירי אנדרואיד, ולאו דווקא שעונים.

כדי לחפש אפליקציה כתבו את שם האפליקציה + APK בגוגל.

לדוגמה: "Moovit APK".

שלב שני – הכנות מקדימות

כבו את הבלוטות' בשעון (ומומלץ ליתר ביטחון גם בטלפון), וחברו את השעון והטלפון לאותה רשת Wi-Fi.

שלב שלישי – הפעלת אפשרויות למפתחים בשעון

פתחו את "הגדרות", נגלול ל"אודות השעון" (About Watch), נלחץ על "תוכנה" (Software) ואז נלחץ הרבה פעמים על "גרסת תוכנה" (Software Version) עד שיופיע כיתוב המאשר כי האפשרויות למפתחים אכן הופעלו.

b740d8e20a38ca06e30b8Screenshot_20210926_223255_settings.png

שלב רביעי – הפעלת ADB

חזרו ל"הגדרות", לחצו על "אפשרויות למפתחים" (Developers Options), והפעילו "איתור באגים ADB" (באנגלית: ADB Debugging).

b503d40538be30714425fScreenshot_20210926_223634_settings.png

שלב חמישי – הורדת האפליקציה Bugjaegor

לחצו על הלינק https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.sisik.hackendebug והורידו את האפליקציה מהגוגל פליי.

שלב שישי – קישור המכשירים

לחצו על סימן התקע וכתבו את כתובת ה-IP של השעון בשדה שנפתח.

כדי למצוא את כתובת ה-IP של השעון, נווטו ל"הגדרות", "חיבורים" (Connections), "וויפיי" (Wi-Fi), ושם לחצו על הרשת אליה אתם מחוברים. גללו עד למטה, ותחת "כתובת IP" (או IP address), תהיה כתובה הכתובת.

לאחר מכן לחצו CONNECT.

ננןי.jpg

לאחר מכן נלחץ "אישור" בשדה שייפתח בשעון השואל אותנו האם לאפשר Debugging. (אפשרי ללחוץ גם על "תמיד אפשר למכשיר זה" (Always Allow), במידה ולא תרצו שהודעה זו תקפוץ לכם בכל פעם שאתם משתמשים בשיטה.

נחכה כמה שניות להודעה באפליקציה המאשרת כי המכשיר התחבר בהצלחה.

שלב שביעי – הורדת APK

בשלב זה, הורידו את קובץ ה-APK שמצאתם בשלב הראשון למכשיר הטלפון שלכם.

שלב שמיני – התקנת APK

באפליקציה, נווטו ללשונית ההעלאה, לחצו על סימן הפלוס (+), בחרו ב-Select APK file, ולחצו OK.

WhatsApp Image 2021-09-26 at 10.49.00 PM.jpeg

במידה ונפתח חלון המבקש אישור לאפליקציה לגשת לקבצי הטלפון שלנו, נלחץ "אפשר".

לאחר מכן, בחרו מתוך קבצי הטלפון שלכם את קובץ ה-APK שהורדתם בשלב 7.

נמתין קצת זמן (יכול לקחת כמה דקות).

סיימנו!

כעת נפתח את השעון ונראה שהאפליקציה התווספה לאפליקציות שלנו.

בשיטה הזו אפשר לנסות להפוך את ההקלדה הקולית ב-Gboard (Google Keyboard) לעברית (זה קיים בטלפון אבל לא בשעון משום מה). אני עדיין מנסה לפתור את התקלה הזאת באמצעות שיטת ה-ADB. אני אעדכן בהמשך.

זהו, לילה טוב :)

10 Comments
Alon7
Active Level 8
מוצרים לבישים
שימו לב לכבות את ADB, אחרת זה יטחן לכם את הסוללה בשעון!!
oriyakov
Expert Level 5
מוצרים לבישים
נראה לי אין adb
בשעון 3
arielbm
Active Level 9
מוצרים לבישים
הסבר מעולה, אני רק מעדכן שבוואצאפ יש אפשרות להשתמש מכמה מכשירים בו זמנית (לגרסת הבטא).Screenshot_20210927-002146_WhatsApp.jpg
Alon7
Active Level 8
מוצרים לבישים
זה לא קיים לשעונים
מוצרים לבישים
התחלתי להשתמש בזה

חשוב לחדד שרק מכשיר אחד יכול להיות מוגדר כטלפון וכל השאר כגרסת web בלבד

זאת אומרת שעדיין תצטרכו תחליפים לאפליקציית וואטסאפ בשעון
EladSolomon
Expert Level 5
מוצרים לבישים
בעתיד הלא רחוק העניין אמור להיפטר כש - WhatsApp תשחרר גרסה יציבה יותר לתמיכתה בחיבור מקביל של עד 4 מכשירים.
saharasis
Active Level 6
מוצרים לבישים
שמתי את הip אבל זה לא מראה לי שהשעון מחובר לאפליקציה
Alon7
Active Level 8
מוצרים לבישים
השעון מחובר לאותה רשת? כיבית בלוטות בשעון? הדלקת ADB?
שעוןייחח
Beginner Level 2
מוצרים לבישים
מעיר את הבלוג.. חייב עזרה אותה הבעיה
0 Likes