Original topic:

חכמת ההמונים - מצלפונים

(Topic created on: 11-22-2020 08:21 AM)
222 Views
Digitai
Options
אפליקציות ושירותים
אחד הדברים שאני הכי אוהב בסמסונג שלי (מאז הF480 ודרך כל סדרת ה S) זו המצלמה. האהובה עלי מהכל היא המצלמה של ה S9.

לא מזמן השתדרגתי ל S20+ ואני עדיין ביחסי אהבה/שנאה-לייט איתו (כבר כתבתי בפוסטים ובתגובות אחרות).

קיימת אצלי תופעה מ-ע-צ-ב-נ-ת שאני פשוט לא מוצא לה פתרון (בפורום ממברס ה'עולמי' מצויין שזה מופיע עוד בסדרה 10)

צילום במצלפון כשה HDR כבוי עדיין מפיק תמונות HDR - בדיוק כמו תמונה שבה מופעלת האפשרות (!!!) 
(כן. גם כשממטב הסצנות כבוי)

image

image

image

כצלם שבין השאר עובד המון עם המצלפון, זה פשוט גורם לי כל פעם מחדש לרצות ולתלוש את השיער שלי!! (ויש לי שיער ארוך!!)

אשמח אם תעזרו לי לעשות בדיקה רחבה יותר בשלל מצלפוני סמסונג.

צלמו תמונה זהה. פעם כשהHDR פועל ופעם כשהוא כבוי ועדכנו אותי אם יש הבדל או שהמצלפון ממשיך לתת את אותו העיבוד. 🤦‍

הדוגמא שאני עשיתי והמחשבות שלי בעניין:
7 Comments
Roee
Active Level 8
אפליקציות ושירותים

היי,

בדגמי S20 ניתן להגדיר HDR אוטומטי שיופעל 'בעת הצורך', במצבים שהמצלמה מזהה ניגודיות גדולה יותר.

בדגמי S9 שציינת, בשונה מה-S20, ניתן להגדיר HDR פעיל או כבוי ללא מצב אוטומטי.

זה בא לחסוך מהמשתמש ההממוצע את השיקול בהפעלה או כיבוי של HDR, וכתוצאה מכך גם אופטימיזיה של נפח האחסון.

השאלה אם בתמונה הראשונה HDR אכן היה פעיל, אני מתאר לעצמי שבמקרה שלך כן אבל המשתמש הממוצע יכול להתבלבל ולחשוב שהפונקציה היתה פעילה בעוד היא לא הופעלה בצילום הספציפי.

נקודה נוספת, בדגמים האחרונים יש גם עיבוד של התמונה עם שיפור HDR כך שאולי במצבים מסוימים ההבדל יהיה מינורי.

0 Likes
אפליקציות ושירותים
היי Roee
אני מכיר את כל מה שציינת וברור לי למה יש HDR אוטומטי (או כבוי) במיוחד בשביל המשתמש הממוצע.

בתמונות שצירפתי - כמו שכתוב באחת מהם ה HDR האוטומטי עבד (וגם ציין ע"ג מסך הצילום שהוא פעיל) ואילו בתמונה השנייה - כיביתי את אפשרות ה HDR האוטומטי - דהיינו: "מצלמה - אל תפעילי HDR לעולם" והתוצאה? זהה!
בוידאו שצירפתי רואים את כל הפעולות כולל כיבוי ה HDR.

בעיני מדובר בתקלת תוכנה (או לחלופין - החלטות Ai של המצלפון, מה שתיארת כ"שיפור HDR" וכצלם, זה מבעס)

20201121_160755_22695.jpg

0 Likes
נחום
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
hdr אוטומאטי

20201210_113823_17445.jpg

0 Likes
נחום
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
hdr כבוי

20201210_113846_17446.jpg

0 Likes
אפליקציות ושירותים
זה ככה גם אצלך 🙏
אז אני לא משתגע! 😜
0 Likes
נחום
Expert Level 5
אפליקציות ושירותים
נכון
0 Likes
אפליקציות ושירותים
אז כנראה זה הגורל של המצלפונים בעידן החדש...
לקחת החלטות Ai גם כשאתה לא רוצה שהם יעשו את זה.

אותי זה ממש מבעס.
אני מנסה לצלם תמונות עם ניגודיות גבוהה, משחקי אור וצל ו....המצלפון מחליט שזה לא מה שאני באמת רוצה.

איפה מבקשים שינוי?
0 Likes