cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Tab s7 one ui 4.1 alternatif oyun performans yönetimi ayarı denemesi

(Topic created on: 04-23-2022 06:15 AM)
398 Views
ali_A71_tabS7_s20fe
Active Level 7
Options
Tabletler

Yeni güncelleme geldikten sonra hemen denemek istedim. Bildiğiniz gibi one ui 4.1 güncellemesi sahip olmayan galaxy cihazları oyun esnasında 43 dereceyi geçince ciddi şekilde drop yemeye başlıyor ve oyunun tadı kalmıyor. Bugün gelen güncellemde bu ayar sayesinde artık bu sorun ortadan kalktı. 

image
Bu bahsettiğim ayar.

image

image

image

Görüntülerde gördüğünüz gibi cihaz 44 derecede olmasına rağmen 80-90 fps arası bir fps de hd ayarlarda 1600×900 pikselde ve anti alasing 2x de sonuçlar böyle normalde cihaz 43 derece olduğu anda fps 65 lere kadar gerilerdi kasma hissi yaratmıyordu sonuçta bu oyunu 60 fps oynayamayanlar bile var ama düşüş hissediliyordu artık bu sorunun ortadan kalktığına sevindim. 
Dipnot : Bu cihaz bir tablet olduğu için kolay kolay bu sıcaklığa gelmiyor ama ben bu özelliği test edebilmek için yorgana sararak sıcaklığı bu kadar yükseltebildim.🙃
3 Comments
MuzoS23
Expert Level 2
Tabletler
Bence akıcı 90 fps ve antialasing kapalı oyna , sabit 90 alırsın
0 Likes
Tabletler
Eskiden akıcı oynuyordum ama hd de doku kalitesine alışınca akıcıya dönesim gelmedi.Tabletten oynadığım için anti alasing benim için önemli elimden gelse 4x yapacağım ama malesef oyun müsade etmiyor. Bide çoğu zaman 88 90 fps veriyor zaten ama ben yorgana sardım tableti sırf ısıya nasıl bir tepki veriyor denemek için. Bu cihazın güçlü bir gpu su var bunun nimetlerinden sonuna kadar yararlanmak lazım öyle değil mi?😀
0 Likes
Tabletler
90 fps i nasıl açtınız?
0 Likes