cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Tab s6 lite SM-P610

(Topic created on: 05-29-2021 06:43 PM)
143 Views
TABS6LİTEKULLANICISI
Expert Level 5
Options
Tabletler

Pil kullanımı ben normal oyun oynuyorum veya bazen oynuyorum veya da okulumun canlı derslerine giriyorum tabletin şarjını mesela sabah 7 de taksam akşam veya gece 12 de takıyorum şarja bu iyimi sizce ve ayarlardan cihaz bakımından diyorki tableti sık şarja takmak pil performansını düşürür diyor bu ne kadar gerçek yoksa ufak bilgi mi bu ve sabah 7 de taksam akşam 11 veya gece 1 yada 2 de takıyorum böyle yapınca pil performansında azaltma olur mu tablette pil kullanım süresi 8 saat veya 10 saat yada 1 veya 2 gün e çıkıyor bu pil sağlığını iyi olduğunu mu işaret eder şuan yazarken bile yüzde bile kaybetmedi cihaz 

image

image

2 dakika önce ekran görüntüsü aldığım pil kullanım süreleri bu iyi ve sağlıklıkmı şimdiden herkese teşekkür ederim
18 Comments
Meraklı01
Active Level 5
Tabletler
Şu an pek bir zarar gelmemiş pil süresi oldukça iyi ancak dediğim şeyleri uygulamazsan ciddi bir oranda zarar gelme ihtimali çok yüksek bir daha böyle yapmanızı önermiyorum
0 Likes
Tabletler
Ama şöyle kalktığımda akımı kesmişti ve cihaz tamamen şarj oludu uyarısı vermiş vede şarj olmayı kesmişti
0 Likes
Meraklı01
Active Level 5
Tabletler
**bleep** şarja takmak değil bilinçsizce takmak zarar verir **bleep** derken de abartmayacaksınız ama dediğim gibi %10 gibi tak %85 %90 gibi çek ve sakın gece şarjda bırakma
Tabletler
Gece şarjda kalmadı taktım uyudum cihaz dolduğunda şarj alışverişini kesmişti
0 Likes
Meraklı01
Active Level 5
Tabletler
Kusura bakmayın şurada bleep yazıyor nedense ben **bleep** şarja takmak yazmıştım oraya
Meraklı01
Active Level 5
Tabletler
Beni çözüm kabul ederseniz çok sevinirim
firavun
Active Level 1
Tabletler
en doğru kullanimi şu, yuzde 20 altına düşünce yuzde 80 olana kadar doldur sonra şarjdan çıkar .pilin en sağlıklı kullanimi budur,ben hep öyle yapiyorum
Tabletler
Bende yüzde 20 takıp 100 de 100 doldurup yeniden başlatıyorum ve temizlik yapıyorum tabletimde
0 Likes
firavun
Active Level 1
Tabletler
pi ayarlarından yuzde 85 iken yuzde 100 göstersin işaretiyle öyle de olur çünkü dediğim mantığa geliyor
0 Likes