Active Level 1

Selam!Tabletimin modeli Tab S6 Lite çok iyi çalışıyor.Ama son zamanlarda bazı ekranlar çıkınca ana sayfada izi kalmaya başladı...Düzeltir misiniz?Şimdiden teşekkürler Samsung Ekibi💜

1 KABUL EDİLEN ÇÖZÜM

Kabul Edilen Çözümler
Moderator
Moderator

Merhaba Duyguuu,

Ben Pembe, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

Çözümü orijinal iletide görüntüle

Yanıtla
Yükleniyor...
10 Yorum
Active Level 10
hayalet ekran oluşmuş sanıyorum ekran panelinin değişmesi gerekiyor ben böyle biliyorum
Yanıtla
Yükleniyor...
Active Level 7
Ekranın amoled ise ekran yanmış demektir o izler geçmez fakat Ips veya TFT ekrana sahipsen 1 2 saate geçer
Yanıtla
Yükleniyor...
İnternetyen araştırdım TFT ekrana sahipsin 1 2 saat kapalı tut tableti düzelir biz bu olaya ghost screen(hayalet ekran) diyoruz
Yanıtla
Yükleniyor...
benim o ekrana sahip telefonum vardı fakat geçmedi azcık kullanmada bile izler hemen tekrar beliriyordu
Yanıtla
Yükleniyor...
Bentam çözemedim bunu😅Ama çokta sorun yaratmıyor sadece kötü gözüktüğü için
Yanıtla
Yükleniyor...
Can kardeşim telefonun ekranı çok uzun süre öyle kalırsa tabikide geçmez mağazadaki telefonlara baksan anlayabilirsin
Yanıtla
Yükleniyor...
Active Level 7
Sadece tableti 1 saat kapalı tutman yeterli eğer birkaç pixel uzun süre yanık kalırsa hafif bir yanma yapıyor iz çıkarıyor aynısı babamın j7 prime dada var
Yanıtla
Yükleniyor...
Expert Level 5
Cihazınızın ekran türüne göre oluşabilecek iki durum mevcut...
Amoled ekran ise, Ekran yanığı oluşmuştur. Cihazın ekranı değiştirilmelidir.

@RamazanA30s kullanıcımızın dediği gibi, IPS & TFT bir ekran var ise, hayalet ekran oluşmuştur. Ekranı kapatıp 1 ila 3 saat kadar cihazı bekletin geçicektir.

İstersiniz Samsung Members üzerinden hata raporu gönderebilir, Smart Tutor uygulaması ile uzaktan destek de alabilirsiniz.
Yanıtla
Yükleniyor...
Active Level 1
Hepinize teşekkürler 1 saat kapalı tutmaya çalışacağım umarım işe yarar işe yaramazsa dediğiniz ekranlardan yapmam lazım♡
Yanıtla
Yükleniyor...