cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Tab A9+ 4 Ayın Sonunda

(Topic created on: 06-18-2024 02:38 PM)
150 Views
SamsungGalaxyTabA9Pl
Active Level 5
Options
Tabletler

image
Samsung Galaxy Tab A9 Plus

Cihaz için ilk olarak ekran performansından başlayayım:

Ekran - Ekran cidden 4 ayın sonunda gayet yeterli bir ekran, zaten hep 90HZ kullandığım için ürünü bana gayet yetti, daha önce Tab A7 kullanıyordum onun ekranı TFT ve 60hz'di. Sanırım Samsung o tablette çok kötü bir ekran kullanmış. Puan verirsem ekrana 10/10 LCD baya iyi geldi bana siyahlar TFT gibi değil. Ayrıca 1920x1200 çözünürlüğü destekliyor.

Batarya (Pil) - Pil 7040mAh alışıktım zaten eski tablette öyleydi, 15 Watt şarj destekliyor ve iyi gidiyor. Baya da oyunda oynuyorum tablette zaten en fazla 9-10 saat gidiyor oyun oynayınca eğer youtube falan izlersem 13-14 saate kadar çıkıyor bu süreler, gayet iyi bence zaten YouTube 3,5 saat izlenilirse en fazla %12-15 arası şarj gidiyor. Puan vermek gerekirse 10/9.5

Yazılım - Ben ilk tableti aldığımda cihazda Android 13 One UI 5.1 Bulunuyordu sanırım ilk yazılımı, daha sonra tableti aldıktan 10-15 gün sonra Android 14 ve One UI 6.0 geldi, ben memnunum severim zaten One UI arayüzünü. Daha sonra (dün) One UI 6.1 geldi. 2 yıl daha güncelleme alacak. Puan olarak 10/9 (1-2 bug vardı ilk)

Kamera - Bir tablette kamera o kadar önemli değil, 8MP arka kamerası var ve 1080 30fps video çekiyor, ben resim çekmiyorum en çok ss alıyorum (screenshot) bu güncellemeden sonra (One UI 6.1) kamera 10x zoom yapınca resimleri netleştiriyor. Puanım 10/8

Donanım - Snapdragon 695 5G var (SIM Kart olmamasına rağmen) oyunlarda iyi grafiklerle oynayabiliyorsunuz, Pubg gibi oyunları orta grafikte açıyor Roblox gibi oyunlarda full grafik rahat oynatırken Minecraftta 12 Chunk (en fazla) açabiliyor 90 fps. 4GB Donanımsal Ram, 4GB Sanal Ram var bana yetiyor. Youtube'yi 1080p 60 izleyebiliyorsunuz fakat 4K desteği işlemcinin olmasına rağmen donanım desteklemediğinden 4K 60 kasarak oynatıyor. 

Alacak olanlar için cihaza puanım 10 da 10 benim ihtiyacımı karşılıyor, tek sıkıntı kalem olmaması ama o da olmasın bir zahmet S serisi değil ki. Ayriyeten DeX ve Ekran Kaydedici de bulunuyor kendi yazılımında. En çok şaşırdığım Samsung'un bu cihaza DeX koyması, bir zamanında A80 veya A90'a da koymuşlardı. Neyse almak isteyenler için öneriyorum zaten cihazın fiyatı da ucuz 4.500'e aldım ben benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Yorumlara yazarım sorulara cevap veririm unuttuklarım varsa.

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
ahmed_turğut
Active Level 4
Tabletler
Yüzde kaç miktarında şarja takıyorsunuz yüzde kaç miktarında şarjdan çekiyorsunuz ve ne kadar sürede doluyor 15 vatla

View solution in context

0 Likes
Solution
ahmed_turğut
Active Level 4
Tabletler
0 Likes
3 Comments
Solution
ahmed_turğut
Active Level 4
Tabletler
Yüzde kaç miktarında şarja takıyorsunuz yüzde kaç miktarında şarjdan çekiyorsunuz ve ne kadar sürede doluyor 15 vatla
0 Likes
Tabletler
Ortalama 2 saat 15 dakikada fulleniyor cihaz, bazen 5 gibi bazen 15 gibi şarja takıyorum pili iyi durumda. 90-95-100 arası şarjdan çekiyorum çok az 80 de falan çektim
Solution
ahmed_turğut
Active Level 4
Tabletler
iyi iyi
0 Likes