cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung Hukuk Tanımamaya devam ediyor!

(Topic created on: 08-03-2021 03:30 PM)
297 Views
KGMP
Beginner Level 2
Options
TV
Samsung – Ayıplı Ürün - Tüketici Hakem Heyeti Kararına uymuyor ve ücret iadesi yapmıyor!
Samsung marka televizyonum garanti süresi içerisinde bozulmuştu. Değiştirilmesini talep etmiştim. 19 Mart 2020 tarihinde şikayetimi Şikayetvar.com’da yayımladım. Tüm çabama ve iyi niyetime rağmen Samsung Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’dan kaynaklanan haklarımı bana kullandırmadı. Bunun üzerine Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurdum. Hakem Heyeti, bilirkişinin de görüşü doğrultusunda “tüketici kullanım hatasından bağımsız üretim kaynaklı bir arıza” olduğu için beni haklı buldu. Samsung’un “BEDEL IADESI” yapmasına hükmetti. Kararın bana tebliğinden sonra, Samsung’un gereğini yapması için iki hafta bekledim (tebliğ onlara da aynı zamanlarda yapıldı). Ses çıkmayınca müşteri hizmetlerini arayarak bedelin ödenmesini ve bozuk ürünlerinin de alınmasını talep ettim. İki hafta kadar sonra telefon ederek “talebimi onayladıklarını” belirttiler. Kanunun emrettiği bir konuda kendi inisiyatiflerinde bir durum varmışçasına takındıkları bu tavır dikkat çekici. Hesap bilgilerimi vermeyi teklif ettim ancak telefondaki kişi “hesap bilgilerimin alınması” ve “bozuk televizyonun benden alınması” için benimle iletişime geçileceğini belirtti ve telefonu kapattı. İki ay geçti. Kimse aramadı. 30 Temmuz’da arayıp derhal ödemenin yapılmasını, aksi halde icraya gideceğimi belirttim. Arayan olmayınca 2 Ağustos’ta tekrar aradım ve aynı gün akşam 18.00’e kadar aranmayı talep ettim. Yine kimse aramadı. Dalga geçer gibi Saat 19.33’te “arandığım bana ulaşılamadığı” yönünde bir SMS geldi. Yarın icraya gidiyorum. İcra görüntülerini de keyifle paylaşacağım. Hakkında yüzlerce şikayet olan ve sizlere tüketici hukukundan kaynaklanan bu şirket hakkında hakem heyetlerine ve ödemediklerinde de icraya başvurun. “Çözüm” sistemleri baştan aşağı hukuka aykırı, bu nedenle, garanti kapsamındaki ürünlerinde “ücret iadesi” ve “ürün değişimi” talepleriniz heyetlerce olumlu karşılanacaktır. Sürecin bir masrafı yok. Kimse hukuktan üstün değildir.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba KGMP,

İletişim bilgilerinize ulaşamadığımız için sizinle iletişime geçememekteyiz. Yaşamış olduğunuz durumu daha detaylı inceleyebilmemiz ve takip edebilmemiz adına, forumda kullanmış olduğunuz isminizi de yazarak, bize aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmaya çalışacağız.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

2 Comments
Alpsln
Expert Level 3
TV
Helal bee
0 Likes
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba KGMP,

İletişim bilgilerinize ulaşamadığımız için sizinle iletişime geçememekteyiz. Yaşamış olduğunuz durumu daha detaylı inceleyebilmemiz ve takip edebilmemiz adına, forumda kullanmış olduğunuz isminizi de yazarak, bize aşağıdaki link üzerinden ulaşmanızı rica ederiz. Sizlerden alacağımız detaylı bilgiler ışığında, yardımcı olmaya çalışacağız.

https://www.samsung.com/tr/support/email/

Teşekkürler.

MOD