cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Q95T QLED Smart 4K TV App Store Bağlantı & Yükleme Problemi

(Topic created on: 10-10-2020 06:19 PM)
217 Views
ALP_TUR
Beginner Level 2
Options
TV

Merhaba, yeni satın aldığım bir Samsung 65" Q95T QLED Smart 4K TV'm var.

Cihazımda en son güncelleme sürümü olan 1402.6 yüklü. 

TV'mde Netflix, Apple TV, Apple Music, Prime TV vs.. gibi interneti kullanan tüm yazılımlar sorunsuz çalışıyor ancak Samsung App Store veya Ambient File yüklemek istediğimde cihazı elektriğe yeni bağlamışsam, yani elektrik fişini çekip takmış isem yükleme çalışıyor, aksi takdirde sunucu bakımda ya da sunucuya erişilemiyor şeklinde mesajlar alıyorum. Cihazı yeniden fişten çekip, 10 saniye bekledikten sonra yeniden açınca yine ilk yüklemeler sorunsuz çalışıyor, daha sonraki denemelerde ise yükleme başlamıyor.

Yukarıda anlattığım durumu Turkcell Superonline (50 ve daha sonra 100 Mbit Fiber), Vodafone Internet ve Turknet bağlantıları ile; 2.4 ve 5.0 bağlantılarının farklı kombinasyonları ve farklı modemler ile de test ettim, sonuç değişmedi. (Akılda kalmasın diye internet bağlantımı Superonline ekibi test etti, modemin yazılımının güncel ve sistem hız performansının 95 Mbit üzerinde olduğunu, herhangi bir bağlantı sorunum olmadığını teyit ettiler...) Kaldı ki evimde bulunan diğer Samsung TV'm herhangi bir sorun olmadan App Store'a bağlanıp uygulama indirebiliyor.

Konu hakkında deneyimi olan varsa bilgi paylaşımında bulunmasını rica ediyorum,

Saygılarımla,

Alpay Türker

1 Comment
User0000006
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba  ALP_TUR,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için 4447711 arayarak müşteri temsilcimizden destek talep edebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes