cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Q95T QLED Smart 4K TV App Store Bağlantı & Yükleme Problemi - 2

(Topic created on: 10-11-2020 02:40 PM)
1437 Views
ALP_TUR
Beginner Level 2
Options
TV

Sayın Moderatör,

Aşağıdaki mesajıma vermiş olduğunuz yanıta teşekkür ederim. Bu noktada size önceki mesajım üzerinden yanıt vermeye / mesajıma ilave yorum eklemeye çalışmama rağmen başarılı olamadığım için bu ikinci mesajı yazma gereği duydum.

Tavsiye etmiş olduğunuz numarayı zaten 2 ay önce TV'mi satın aldığım hafta aradım. Uzaktan müdahale ile sorunumu çözemediler ve konuyu bölgemdeki yetkili servise intikal ettirdiler. Yetkili Servis evimde 3 farklı tarihte 4 müdahalede bulundu; evimdeki faklı ve kendi internet bağlantıları (farklı sağlayıcılar) ile denemeler yaptılar, cihazı güncellediler, resetlediler, servis menüsünden forced upgrade yaptılar, işlemleri cep telefonları ile filme aldılar. Bu işlemler en son seferinde yetkili serviste görevli en kıdemli uzman tarafından da tekrar edildi ve durum kendisi tarafından Samsung'a raporlandı. Ancak tüm bunlara rağmen Samsung Merkez'in yetkili servise bana iletilmek üzere verdiği cevap sorun TV'de değil; müşterinin internetinde şeklinde olmuştur. Şunun altını çizmek isterim ki, sorun bir tek internet sağlayıcı hattında değil farklı sağlayıcıların bağlantılarında da sürmektedir ayrıca ve en ilginci evimdeki diğer Samsung TV aynı internet bağlantılarını kullanarak sorunsuz olarak App Store'dan uygulama indirebilmektedir, bu da bana verilen yanıtın yetersizliğini ortaya koymaktadır.

Neticede cihazı satın aldığımdan beri 2 aydan fazla bir süredir sorunum Uzaktan Bağlantı ya da Yetkili Servis tarafından çözülemedi, Yetkili Servis'in konu hakkında düzenlediği raporlar Samsung Merkezince kabul görmeyerek "sorun internette" şeklinde bir cevap bana iletildi, ben de bunun üzerine forum ortamında aynı sorunu yaşamış ve çözüme ulaşmış kullanıcılar olabileceğini düşünerek sizlere seslendim.

Bu noktada beni konuyu gerçekten mühendis gözüyle inceleyebilecek Samsung Uzman Yetkililerine yönlendirebilirseniz / nasıl ilerlemem gerektiğine dair bilgilendirirseniz müteşekkir kalırım...

Saygılarımla,

Alpay Türker 

Merhaba  ALP_TUR,

Ben Turuncu, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle, böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için 4447711 arayarak müşteri temsilcimizden destek talep edebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

Merhaba, yeni satın aldığım bir Samsung 65" Q95T QLED Smart 4K TV'm var.

Cihazımda en son güncelleme sürümü olan 1402.6 yüklü. 

TV'mde Netflix, Apple TV, Apple Music, Prime TV vs.. gibi interneti kullanan tüm yazılımlar sorunsuz çalışıyor ancak Samsung App Store veya Ambient File yüklemek istediğimde cihazı elektriğe yeni bağlamışsam, yani elektrik fişini çekip takmış isem yükleme çalışıyor, aksi takdirde sunucu bakımda ya da sunucuya erişilemiyor şeklinde mesajlar alıyorum. Cihazı yeniden fişten çekip, 10 saniye bekledikten sonra yeniden açınca yine ilk yüklemeler sorunsuz çalışıyor, daha sonraki denemelerde ise yükleme başlamıyor.

Yukarıda anlattığım durumu Turkcell Superonline (50 ve daha sonra 100 Mbit Fiber), Vodafone Internet ve Turknet bağlantıları ile; 2.4 ve 5.0 bağlantılarının farklı kombinasyonları ve farklı modemler ile de test ettim, sonuç değişmedi. (Akılda kalmasın diye internet bağlantımı Superonline ekibi test etti, modemin yazılımının güncel ve sistem hız performansının 95 Mbit üzerinde olduğunu, herhangi bir bağlantı sorunum olmadığını teyit ettiler...) Kaldı ki evimde bulunan diğer Samsung TV'm herhangi bir sorun olmadan App Store'a bağlanıp uygulama indirebiliyor.

Konu hakkında deneyimi olan varsa bilgi paylaşımında bulunmasını rica ediyorum,

Saygılarımla,

Alpay Türker

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba ALP_TUR,

Ben Yeşil, Samsung Forum Moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Sorununuz, ilgili birimlere bilgi verilerek iletilmiştir. Konu hakkında, en kısa zamanda, tarafınıza dönüş yapılarak bilgi verilecektir.

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

1 Comment
Solution
Yeşil
Moderator
Moderator
Options
TV

Merhaba ALP_TUR,

Ben Yeşil, Samsung Forum Moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Sorununuz, ilgili birimlere bilgi verilerek iletilmiştir. Konu hakkında, en kısa zamanda, tarafınıza dönüş yapılarak bilgi verilecektir.

Teşekkürler.

MOD