cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

"Smart Switch" Nedir - Ne İşe Yarar ?

(Topic created on: 04-01-2021 08:44 PM)
505 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Smart Switch

NEDİR ?

İlk olarak bu uygulamanın ne olduğundan bahsetmek gerekiyor. Cihazlar arası veri transferi yapılmasını sağlayan uygulama ayrıca verilerin yedeklenebilmesini ve geri yüklenebilmesini de sağlıyor. Ek olarak cihaz için verileri senkronize edebiliyor. Hatta yazılım güncellemesi bile yapabiliyor.

Uygulamanın Smart Switch ve Smart Switch Mobile olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Bunlardan biri bilgisayar için diğeri ise tahmin ettiğiniz gibi cihazlar için.

Smart Switch Ne İşe Yarar ?

Cihazlar arasında veri aktarımı sağlayan uygulama sayesinde kişisel veriler, indirilen uygulamalar, çoklu medya verileri kolayca gönderilebiliyor. Ayrıca Samsung Smart Switch Mobile; iOS, Android, BlackBerry veya Windows cihazınızdan Galaxy cihazınıza kolay ve hızlıca veri aktarmanıza yardımcı olur.

ADIM ADIM SMART SWİTCH:

1. Hem eski hem de yeni telefonunuza, Smart Switch Uygulamasını Google Play veya kullanmış olduğunuz işletim sisteminin uygulama marketinden indirin.

2. İndirmiş olduğunuz Smart Switch uygulamasını her iki telefonunuza da kurup uygulamayı başlatın.

a. İndirmiş olduğunuz Smart Switch uygulamasının en güncel versiyon olduğundan emin olun.

b. Smart Switch uygulaması hali hazırda telefonunuzda kayıtlı ise, uygulamanın en güncel sürüm olup olmadığını kontrol edin.

c. Uygulamanın en güncel sürümü yüklü değil ise, Smart Switch uygulamasını güncelleyin.

3. Smart Switch uygulamasını başlattıktan sonra karşınıza çıkan son kullanıcı lisans sözleşmesini okuyup, ekranın altındaki “ONAYLA” sekmesine tıklayın.

4. Eski telefonunuzdaki içerikleri yeni telefonunuza “Kablolu” ya da “Kablosuz” olarak aktarma seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Tercih ettiğiniz aktarım yöntemini seçip ilerleyin.

5. Uygulamanın karşınıza çıkaracağı verilere erişim izin taleplerine, “İZİN VER” seçeneğine tıklayarak aktarım yapacağınız cihazı seçin.

6. Eski cihazınızdan, içeriklerini aktaracağınız menü seçeneklerini işaretleyip “AKTAR” sekmesine tıklayın.

Uygulama, yapmış olduğunuz seçimlere göre eski telefonunuzdaki verileri yeni telefonunuza aktaracaktır.

İYİ AKŞAMLAR.

5 Comments
Alfatürk
Expert Level 5
Smart Switch
Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim 😊

Smart switch üzerinden güncellemeyi kurmayı bilmeyenler için similasyon bırakıyorum

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/6eb64f69-18d0-438e-b49d-19b9e3f6d1fa/#!topic/smart_sw...
YiğitS10Plus
Active Level 10
Smart Switch
Rica ederim kardeşim 😊
Enesmaz
Active Level 6
Smart Switch
Biz Türk milletiyiz knk bu kadar uzun şeyi okumayız , şudur şudur diyip geççen
YiğitS10Plus
Active Level 10
Smart Switch
Vermek istediğim bilgiler kısa olmuyor ayrıntılı ve herkesin anlayabileceği bir biçimde yazmak istedim.Elimden gelirse kısaltmaya çalışırım.😊
Enesmaz
Active Level 6
Smart Switch
Tabi güzel yazmışsın emeğine sağlık da işte