cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Z Flip 3 vs Z Flip 5G Karşılaştırma

(Topic created on: 08-11-2021 09:17 PM)
300 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Ek özellikler Ve Karşılaştırma

 
Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Flip 5G'den marjinal olarak daha ince, daha dar ve daha kısa, ancak kenarları daha düz ve katlanabilir ekranı çevreleyen çerçeve daha dar. Aynı zamanda bir IPX8 derecesi aldı ve bu da onu serideki suya dayanıklılığa sahip ilk Flip yaptı.
 
Ancak en etkili tasarım değişikliği, 1.9 kapaklı ekranı kaplayan büyük cam levha ve çift kamera muhafazası ile iki tonlu tasarımdır.
 
Kişiselleştirme ve aksesuarlar
Galaxy Z Flip 3 daha modern görünüyor ve Galaxy Z Flip'in ayna benzeri yüzeyi kadar parmak izi mıknatısı olmaması gereken daha yumuşak bir yüzeye sahip. Ayrıca lansman sırasında daha fazla renkte mevcuttur. Tam olarak yedi, üçü çift tonlu ve çevrimiçi özel. Samsung ayrıca Galaxy Z Flip 3 için tümü çeşitli renk ve tasarımlarda sunulan ve bir düzineden fazla seçenek ekleyen üç farklı kasa modeli geliştirdi.
 
Son olarak Samsung, Galaxy Z Flip 3 kullanıcılarına daha büyük kapak ekranı aracılığıyla kendilerini ifade etmeleri için bir yol sunmak istedi. Bu karar bize çeşitli saat stilleri, kullanıcı resimleri veya GIF'ler içeren ekran koruyucular, Galaxy Watch 4 saat yüzleriyle senkronizasyon, daha ayrıntılı bildirimler ve daha fazlasını getirdi.
 
Galaxy Z Flip 3 vs Z Flip Ekranlar: 120Hz katlanabilir ekran ve daha büyük kapak ekranı
Galaxy Z Flip 3 ve Z Flip 5G aynı katlanabilir ekrana sahip gibi görünebilir ancak yeni modelin gerçekten önemli birkaç ekstra özelliği var. Her ikisi de 2640 x 1080 çözünürlüğe ve 425 ppi piksel yoğunluğuna sahip 6,7 inç Dinamik AMOLED 2X Infinity Flex Ekranlar olarak tanımlansalar da Z Flip 3, 120 Hz'e kadar yüksek yenileme hızını destekleyen katlanabilir tek kapaklı modeldir. Panel ayrıca %29 daha parlaktır ve %80 daha yüksek dayanıklılığa sahip koruyucu bir filmle kaplanmıştır.
 
Samsung ayrıca kapak ekranı durumunu iyileştirmek için çalıştı. Yeni kapak ekranı, 1,1 inç'ten 1,9 inç diyagonal ve 512 x 260 piksel daha yüksek çözünürlüğe sahip. Kullanılabilirlik açısından, Müzik, Hava Durumu, Program, Alarm, Samsung Health, Buds Controller, Voice Recorder ve Timer gibi Samsung uygulamalarıyla daha ayrıntılı bildirimler ve entegrasyon sağlar.
 
Kullanıcılar bildirimlere erişmek için kapak ekranında sağa, widget'lar için sola, hızlı ayarlar için aşağı ve Samsung Pay için yukarı kaydırabilecekler. Bildirimler, Galaxy Z Flip 3'ün Uygulama Sürekliliği kavramını kullanma yolu olan bir “Uygulama Aç” düğmesiyle birlikte gelir. Bir kez dokunulduğunda, kullanıcılar uygulamanın tam sürümüne ve bildirime anında erişmek için telefonu açabilirler.
 
Kameralar ve donanım: Stereo hoparlörlü karışık bir çanta
Galaxy Z Flip 3 donanımı, hayal gücünün herhangi bir uzantısı tarafından fena değil, ancak önceki nesillerden çok fazla değişiklik görmemesi anlamında karışık bir çanta. Galaxy Z Flip 3 yepyeni bir kapak ekranıyla gelse de arka paneldeki diğer iki unsur – yani iki kamera – öncekiyle tamamen aynı. Aynı şekilde, katlanabilir ekranın Infinity-O bölmesine gömülü selfie kamerası da önceki nesillerden farklı değil.
 
Dahili donanımın büyük bir istisna dışında benzer bir hikayesi var. Galaxy Z Flip 3, hem daha güçlü hem de enerji açısından verimli olan yeni bir Snapdragon 888 yonga setinden güç alıyor.
 
Kayda değer bir yükseltme var, yani stereo hoparlörlerin eklenmesi. Artırılmış ham güç ve 120 Hz ile birleştiğinde, Galaxy Z Flip 3 multimedya içeriğinin keyfini çıkarmak için daha uygun bir telefon yapacak.
 
8GB+256GB'a ek olarak yeni bir 8GB+128GB bellek seçeneği var. Bu arada, Galaxy Z Flip'in Z Flip 5G'den çok daha düşük ve makul bir başlangıç ​​fiyatına sahip olmasının nedenlerinden biri de bu.
 
Temel depolama alanı yarıya indirilerek 128 GB'a düşürüldü ve Samsung'un maliyetleri düşürme ve daha az atık yaratma stratejisinin bir parçası olarak telefona bir duvar şarj cihazı veya kulaklık eşlik etmiyor. Sonuç olarak, Galaxy Z Flip 3'ün memnuniyetle karşılanan birkaç donanım ve tasarım iyileştirmesine, daha büyük bir kapak ekranına ve bir IPX8 derecesine sahip olduğundan bahsetmiyorum bile, geçen yılki modele göre 500 dolarlık büyük bir fiyat indirimi sağladı.
 
Galaxy Z Flip 3 vs Z Flip Sonuç
 
Muazzam bir performans artışı arayan Galaxy Z Flip 5G sahipleri, mevcut telefonlarını yeni bir Galaxy Z Flip 3 ile takas ederek bulamayacaklar. Ancak, yeni kapaklı su geçirmez katlanabilir telefon arayan herkes için değerli bir yükseltme olacak. daha cömert bir kapak ekranı, daha parlak ve daha güçlü bir 120Hz katlanabilir ekran, daha fazla aksesuar desteği ile modernize edilmiş bir tasarım ve aksesuarlar ve yazılımlar aracılığıyla birçok kişiselleştirme fırsatı. Samsung bunların hepsini ve daha fazlasını sunuyor.
 
 
Z Flip 5G ve ZFlip3 Karşılaştırma👇
 
Resimdeki yazıları canlı görmek için resimin üzerine tıklayın 👇
 
image
 
 
image
 
 
0 Comments