cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Telefon Optimizasyonu Nasıl Yapılır ( Cevap )

(Topic created on: 03-17-2022 10:09 AM)
227 Views
Özgür_M34_5G
Expert Level 2
Options
Samsung Members
Yeni başlayan Samsung Müşterileri için paylaştım hatam varsa veya eksik bıraktığım birşey varsa paylaşımıma mesaj yazabilirsiniz.

Telefonlardaki birçok sorun uygulamaların hafızalarında kalan çöp bilgiler temizlenmediği için ve uygulamaların güncel versiyonları kullanılmadığı için oluşuyor.

Öncelikle telefonumdaki uygulamaları güncellemek için "Play Store" açıyorum.

image

image

image

image

image

Wi-Fi veya Mobil Veriden hangisi açıksa oradan güncelleme yapar. Güncellemeleri Wi-Fi açıkken yapmanızı tavsiye ederim. Aşırı Mobil Veri Kullanımı gsm faturanızda internet limit aşımı soruna neden olabilir.

Bu şekilde güncelleme yaptığımızda telefonumuzdaki android uygulamalarından ve Samsung'un Modül Yazılımlarınından maksimum verim alabiliriz.

Bir uygulamada sorunlar kronik olarak sürekli devam ediyorsa uygulamanın çöp verilerini temizlemek bu uygulamayı sıfırlar. 

Uygulama sıfırlandıktan sonra uygulamadaki kullanıcı adınız ve şifreniz gibi kişisel bilgilerizi tekrar girmeniz gerekir. Bu işlem uygulamayı silmez veya güncellemez. Bu işlemle uygulama son güncellendiği haline sıfırlanır.

Uygulama sıfırlamak için Ayarlar bölümünden Uygulamalar bölümüne oradan sıfırlayacağınız uygulamanın ismine dokunursunuz.

Seçtiğiniz uygulamanın telefonunuzu ne kadar kullanabileceğiyle ilgili ince ayarları da bu ekrandan yapabilirsiniz.

image

Uygulamanın ayarlarını sıfırlamak için depolama bölümüne girersiniz.

Aşağıdaki görüntüyü uygulamayı sıfırlamadan önce aldım.

image

Veriyi silip ve önbelleği temizlediğimde uygulama aşağıdaki gibi sıfırlanıyor ama uygulama silinmiyor uygulama son güncellendiği haliyle telefonumda duruyor.

image

Uygulamayı açtığımda aşağıdaki gibi kişisel giriş verilerim de dahil olmak üzere uygulamadaki herşeyin uygulamayı son güncellediğim duruma sıfırlandığını görüyorum.

image

Uygulama böyle sıfırlanıyor. Bu 2 yöntem telefonunuzda sonradan oluşan birçok yazılımsal sorunu ve kullanım hatalarından kaynaklanan sorunları giderir.

Uygulamayı güncelledikten sonra uygulamayı sıfırlamak sorunu çözmediyse uygulamayı Ayarlar > Uygulamalar ekranından Kaldır seçeneğiyle silip Play Store'dan en güncel versiyonunu telefonunuza tekrar yüklemek te başka bir sorun çözüm yöntemi.

Bu yöntemde de kişisel bilgilerinizle uygulamadaki hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekir.

Bu yöntemlerin hepsi de işe yaramadıysa ;

KeepClean ( Google Play Store'da aratın ) en başarılı ve en deneyimli optimizasyon ve temizlik uygulaması. Fazla reklam da yayınlamıyor. İndirin kullanın telefonunuzun performansını azaldıkça arttırın.

Umarım yeni kullanıcılara yararım olmuştur.

Paylaşımıma beğeni yaparsanız sevinirim.

0 Comments