cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Türkçe

(Topic created on: 05-08-2021 10:01 PM)
153 Views
Alpsln
Expert Level 3
Options
Samsung Members

image

image

image

Sizce de bunlar yerine Türkçe yazsak daha güzel olmaz mı?

18 Comments
Alpsln
Expert Level 3
Samsung Members
Ben her yerde uyarırım. Türkçeye sahip çıkılmadığını gördükçe çok üzülüyorum. Bu yüzden tepkisiz kalamıyorum.
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Merhaba kardeşim

Ben İngilizce yazmamın sebebi başka ülkelerinde members girip çıkıyorum birde Ülkemizde beni veya başka kullancıları yabancı forumdaki kişler takip ediyor ve ara ara İngilizce paylaşıyorum fotoğrafları 😊
Birde etiket olarak #farklıbak #withgalaxy kulanıyorum bunları kulanıyorum çünkü seviyorum

Ama dilimizin en önemli ikinci dili İngilizcedir en basit örneği ile anlatıyorum

Buradaki hata raporu yurt dışına giderken İngilizceye çevirip gönderiyorlar 😉 İngilizce her zaman lazımdır 😊
Samsung Members
Eylemlerin ile ilgili hesap vermek zorunda değilsin biliyorsun değil mi özgür bir yer burası
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Aynen öylr kardeşim ben açıklama yapmak istedim 😊
Alpsln
Expert Level 3
Samsung Members
Ben zaten kimseye hesap sormuyorum ve kimsede hesap vermek zorunda değil. Konuyu başka yere çekmemelisin.
Samsung Members
Şuan yaptığın hareket insanların özgürlüğüne kasıtlı bir hareket herkes yapmak istediği ile özgür kurallar çerçevesinde olduğu sürece kimse bunu yapma deme hakkına sahip değil yabancı dil kullanımı bir çeşit kültür alışverişidir ve kurallara aykırı değildir fakat kültür kelimesi size yabancı geliyorsa buda benim sorunum değil
Alpsln
Expert Level 3
Samsung Members
Ah birde okuma öğrensen ve düzgünce okuduğunu anlasan. F4rk ettiysen yukarıda yazdığım bir öneri cümlesi. Kimsenin özgürlüğü kısıtlanmıyor. Yabancı dil konuşmanın kültürlü olmakla da hiç bir alakası yoktur.
Samsung Members
Les gens sont libres de parler dans la langue qu'ils veulent et personne n'a le droit d'interférer. Les gens parlent dans la langue de leur choix tant qu'ils sont dans le cadre des règles.

İnsanlar istediği dil ile konuşmak ile özgür ve buna kimsenin karışma hakkı yok insanlar kurallar çerçevesinde olduğu sürece istediği dilde konuşur biliyor ki konuşuyor bilmeyen de öğrensin zahmet olacak yada çeviri programı kullansın zahmet olacak ama
Alpsln
Expert Level 3
Samsung Members
Tamam kardeşim sen İngilizce konuş. Sonuçta herkes istediği dilde konuşur. Ayrıca İngilizce yerine Türkçe önermemiz İngilizce bilmediğimizden değil.