cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung ve Güncelleme Politikası !

(Topic created on: 04-03-2021 03:58 PM)
263 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Samsung Members

Herkese merhaba arkadaşlar,

Ben kendi fikrime göre Samsung'un yanlışlarını söylemek istiyorum eğer eksik ve hatalı bir bilgi verirsem düzeltiniz.

》Bence "Samsung" güncelleme konusunda diğer markalardan oldukça geri durumda bunu yavaşta olsa acilen düzeltmesi gerekiyor.

》Bana göre her cihaz garanti "3 yıl büyük - 2 yıl da düzenli güvenlik - düzeltme güncellemeleri" alması gerekiyor fakat Samsung bu konuda da çok eksik kalıyor.Bir modele 2 yıl güncelleme desteği vermek kullanıcılarla alay etmek demektir.

》Güncelleme konusunda daha düzenli olmaları gerektiğini düşünüyorum.

》Her ay bir cihaz çıkartmak yerine önceden çıkartmış olduğunuz cihazları önemseseniz gayet güzel olacak.Her yeni cihaz çıktığında eskisinin değeri gittikçe azalıyor ve umursamaz bir hale geliyor.

》"M" Serisine gereken önemin verildiğini düşünmüyorum.One UI güncellemelerini ve birçok özelliği cihazlardan mahrum bırakıyorsunuz.

》Her cihazda bulunabilecek özellikleri "Samsung Politikası" yüzünden Cihazlara vermiyorsunuz.Bence çok hatalı bir durum herkes son model cihaz alamıyor maalesef...

》Güncelleme sonrası oluşan hataları sizlere bildirdiğimizde geri dönüşü ve bu hataların düzelmesi çok uzun sürüyor.

》Samsung Türkiye güncelleme konusunda hep son ülkeler arasında yer alıyor bu cidden çok kötü bir durum bence düzeltilmesi gereken en önemli sorunlardan birisi.

Yazmış olduğum cümleler kesinlikle Samsung Markasını kötülemek amaçlı değildir.Ben zaten Samsung Markasını severek kullanıyorum.
Sadece bana göre yapmış olduğu hataları söylemek istedim.

İyi günler.
10 Comments
Arda1238
Active Level 8
Samsung Members
Wow
Samsungtoker
Active Level 4
Samsung Members
HAKLISIN
Samsungtoker
Active Level 4
Samsung Members
Önceden Galaxy A10 cihazım vardı sattık yeniden almak istediğimiz modelbeskidi VB. Şeyler dediler.Şimdi Galaxy A11 kullanıyorum ve gayet memnunum
livingtodie
Active Level 8
Samsung Members
1- Android kullanan şirketler arasında güncelleme politikası en iyi olan şirket Samsung.
2-Çoğu android kullanan şirket orta ve düşük seviye modellerine yalnızca 1 android güncellemesi veriyor ve 2den fazla android sürümü güncellemesi vermiyor. Samsung ise 2 garanti güncelleme verip üstüne 3 yıl verdiği cihazlar da var.
3-Çok cihaz çıkardığı konusunda haklısınız.
4-M serisinin düşük yazılıma sahip olması fiyatından dolayı. Bu her yerde geçerli olan bir şey. Ne kadar çok para verirsen o kadar çok özellik kazanırsın.
5-Türkiye'ye güncellemelerin neden geç geldiği konusunu bir arkadaşımız çok net açıklamıştı. Bu durumu tamamen Samsung Türkiye'nin üstüne yıkmak çok mantıksız.
YiğitS10Plus
Active Level 10
Samsung Members
Yorumun için teşekkür ederim.
Samsung Members
Sadece apple dan geri Xiaomi amiral ve orta üste 2 orta alt ve girişe 1 veriyor ve her segment 2 ayda bir güvenlik alıyor

Huawei amiral prolara 3 Düz amirallere 2 amiral lite ve p smarta 1 veriyor orta segment sadece düzenli güvenlik güncellemesi alıyor

Samsung amirallere ve orta üst segmente 3 yıl orta ve giris cihazlara 2 yıl veriyor ve amiraller ile tutan orta segmentler aylık diğer tüm modelleri 3 aylık alıyor

Bence diğerleri daha kötü apple hariç ki o zaten olamaz samsung çok cihaz üretir çünkü o yüzden imkansız
YiğitS10Plus
Active Level 10
Samsung Members
Yorumun için teşekkür ederim ömercim.
Samsung Members
Rica ederim
HaşimA22
Expert Level 5
Samsung Members
1-) android de samsung bütün markalardan daha fazla güncelleme veriyor yavaşlığın nedeni zaten açık birçok ülke ve birçok model var yani onların işide kolay değil

2-)Ona göre donatması lazım ki android de bu iş hiç kolay değil işlemci optimizasyon yeni android sürümüne göre uyumluluk vs mahveder firmayı

4-)bu konuda haklısın bu güncellemelerin gecikmeside bunlardan biri
5-)m10 M20 M30 gibi cihazlara lafım yok ama dediğin gibi M51 e de one ui core koyulmaz yani o kadar özelliği var cihazın
6-)bundada haklısın oyun eklentileri vs bunların olmasını bende isterdim
7-) bu konudada haklısın Samsung Türkiye biraz pasif kalıyor
8-) bunun nedeni ülkemizdeki birçok insan telefon olsunda nasıl olursa olsun mantığı var ve samsungda bunu uyguluyor