cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Samsung 'un Az Cihaz Üretme Önerisi

(Topic created on: 01-19-2022 09:05 PM)
546 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Merhaba Sevgili Samsung ekibi ,

Bu önerimizi lütfen gerekli yerlere iletimenizi önemle arz ediyorum .

Bu kadar fazla cihaz üretilmesi sizleri otomatik olarak kötüleştiriyor farkında değil misiniz?

Yeni model Cihazların üretimi arttırıyorsunuz ama ilgili yazılım ekibi yeterli seviyede artmadığından dolayı güncellemeler ister istemez güncelleme programında belirtilen şekilde güncelleme alamıyor 

Aynı tip model cihaz dan 3 tane üretmenin anlamı nedir , bana şunu açıklayın örneğin ;

1) X modeli var ve buna benzer ekstra 3 cihaz ekleniyor x0 , x0s ,x0s 5G ve bu 4 cihazda toplamda hepsi aynı seviyelerde işlemleri sağlanıyor 

Yani boş yere cihaz üretmek cihaz satış politikası arttırmaktan çok cihazların daha kötüye gitmesine sebep oluyor 

Şuan S20 cihazları türkiyede Kasım 2021 güncellemesinde kalmış şimdi bu cihaz kullanıcıları güncelleme soruyor ve ister istemez türkiye ekibinin elinden geleceği hiçbir bilgi yok çünkü güncellemeler genel merkezden otomatik geliyor yani kullanıcılar sitemlerini belirtiyor ve hepside haklı 

Yani sırf yeni 4 cihaz üretip hepsi birbirinden aynı olmasına rağmen hepside 3 aylık güncellemede bulunuyor ve güncelleme almayı bekliyor bu gibi durumlarda diğer cihazlara güncelleme gelme olasılığını düşürüyor aşağıya 

Lütfen yeni model cihazları aşırı bir şekilde azaltın hepsi aynı özellikler , aralarında 20$ fârk var diye yeni cihaz olması saçmalık ❣

Az yeni model çıkartarak kullanıcıların gönlünü fet edebilirsiniz cihaz satışlara artacak diye yeni cihaz üretmek mantığından çıkınız 

Buraya yazıyorum yakın bir zamanda güncelleme sıkıntısı samsung tarafından büyük bir soruna meydan olucaktır❣

Şu nazicade önerimi gereken yerlere iletirseniz iyi olur düşüncem bu şekilde 😊

Bu konuda yanlız olmadığımı düşünüyorum. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Samsung Members

Merhaba Alfatürk,

Bu görüş ve önerilerinizi bize bildirdiğiniz için teşekkürler. Sizlerden gelen talepleri, her zaman değerlendirmekteyiz ve ilgili birimlere iletiyoruz. 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

47 Comments
Ex990D
Active Level 7
Samsung Members
Çok haklısın ama eminim ki burdan dışarı çıkmayacaktır :(
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Saol kardeşim ,umarım çıkar kardeşim önerimizde çok çok haklıyız 😊
Hak82
Active Level 5
Samsung Members
Hiç böyle bir şey düşünürler mi cihazım 5 ay olmadı çıkalı samsung cihazı unuttu bile nerde o poh pohlu reklamları cihazın hepsi bitti şimdi başka cihaz çıkar abart abart reklam yap o da bitsin şu döngüden kurtulamıyor apple bir de rakip olmaya çalışıyorsun reklamlarıyla dalga geçiyorsun gerçekten saçma
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Reklamlara harcanan paralar gerçekten çok fazla ve gereği yok bu kadar fazla sonra reklam siliniyor ve boşa gitmiş oluyor M51 yada m20 di bir reklam vardı reklam için harcanan cüzzi rakam çöpe gitmişti keşke olmasa biz düşünüyoruz samsung u 😂😂
Hak82
Active Level 5
Samsung Members
Haklısınız, bir de reklamlarda o kadar uçuk vaatler veriyorlar pes dedirtiyor samsung da tabi işi çözmüş millet merak ediyor sürekli üstüne gider yapamayacağı halde o vaadin benimde aklıma bir reklamı vardı tamda emin değilim bir cihaz tanıtıyor şarj süresini mi yoksa şarj alma süresinde mi çok çok abartmıştı hatırlamıyor ama çok fena rezil olmuştu bir patlayan note serisi bana göre samsung reklam ücretlerini bizden çıkarıyor desteğe gelince sıfırlar
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Aynen öyle olmuştu kardeşim .Birde Reklamlarda Türk halkı küçük siyah beyaz geçen pronterden yazılan yerleri okumaz ve sonuç olarak cihazları alır hiç araştırmadan 😂😂

Şuana kadar Reklamlara bakıp veya satış danışmanı tarafından önerilen cihazı almadım almamda ama çok iyi bir şekilde cihaz satışını yapacağıma inanıyorum türkiyede
Hak82
Active Level 5
Samsung Members
Aynn öyle 😅 en altta küçücük yazılar ''bölgesel değişiklikler olabilir'' mesela umarım bu gönderiniz dikkate alınır 🙏🙏
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Umarım kardeşim 😊
Rose_
Active Level 9
Samsung Members
Alfa abi kesinlikle sana katılıyorum. Bize çok fazla destek oluyorsun... Bu forumun sesi sensin. (Tabii moderatörler hariç -_-) Yaw güya amiral gemisiymişmiş o zaman neden gelmiyor güncelleme neden!!!!!!! Kasımdan beri güncelleme bekliyor adamlar böyle mi olur amiral gemisi!!!!!!!!!!!!!!!