cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung galayx a32

(Topic created on: 12-01-2022 02:13 AM)
95 Views
dogu44
Beginner Level 3
Options
Samsung Members

TELEFONUM 90 HZ DE IKEN 60 HZ GIBI KASMALAR YASIYORUM TAKILMALAR OLUYOR BU SORUNUMU COZERSENIZ SEVINIRIM CIHAZIMI YENI ALDIM YOKSA IADE EDECEGIM.

7 Comments
Anonymous
Not applicable
Samsung Members
90 hz daha akıcı gibi geldi A32 kullanmıyorum ama birinin telefondan bakmıştım
0 Likes
dogu44
Beginner Level 3
Samsung Members
90 hz akıcı ama geçişlerde kasma yaşıyorum bildirim çubuğunda ve oyunlarda kasma oluyor
Anonymous
Not applicable
Samsung Members
İstersen A32'den A53'e geçiş yap ya da A33 siz bilirsiniz
0 Likes
Tby
Active Level 3
Samsung Members
2016 yapımı bir işlemci ve 6000₺ lik bir telefon ile bu kadar oluyor hocam. Kaymak gibi telefon istiyorsan kapitalizme ayak uydurup cepten en az 20-25 kağıt çıkarmalısın
Anonymous
Not applicable
Samsung Members
Sorun nerede Telefonum A32, 90Hz, çok iyi Yavaş görünmüyor
0 Likes
fatihkuzen
Active Level 7
Samsung Members
90 hz 60 hz olayi kasmalarla ilgili bir ozellik deildir arkadaslar. Bu ekran hareketleri sirasinda pikseller titrek olmasin diye bir ozelliktir. Göze daha gercekci bir görüntü saglar. Ama telefon donanima yada yazilima bagli kasmalar donmalar yasayabilir. Bunlar ekran tazeleme orani ile alakasizdir.
0 Likes
Solution
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Samsung Members

Merhaba dogu44,

Konu ile ilgili, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

• Cihazınızı, güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, güç tasarrufu modunu pasif hale getirerek kontrol ediniz. Cihaz güç tasarrufu modundayken, daha az pil tüketmek adına, tam performans sağlamayabilir. Bu durum, cihazda donmaya/kasmaya neden olabilir. Bildirim panelinden "Güç Tasarrufu" modunu pasif hale getirebilir ya da "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Güç Tasarrufu" seçeneğini kapalı konuma getirebilirsiniz.

• Ayarlar > Cihaz Bakımı bölümünden, belirli aralıklarla sistem optimizasyonlarını yapınız.

• Cihazınızı günde bir defa yeniden başlatarak kontrol etmenizi rica ederiz.

• Herhangi bir uygulama yükledikten sonra, cihazınızda donmalar başladı ise son yüklediğiniz uygulamaları kaldırarak kontrol etmenizi rica ederiz. İndirilen bazı 3. parti uygulamalar, cihazınızda donmalara neden olabilir. İşlem için "Ayarlar > Uygulamalar" bölümünden, silmek istediğiniz uygulama içerisine giriş sağlayarak "Kaldır" bölümüne dokunduğunuzda, uygulama cihazdan kaldırılacaktır.

• Cihazda, SD kart kullanıyorsanız, SD kart kaynaklı bir durum da meydana gelmiş olabilir. SD kartınızın okuma ve yazma hızı, cihaz ile uyum sağlamadığında, cihazda donmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, cihazınızdan SD kartınızı çıkartarak kontrol etmenizi rica ederiz.

Yukarıda paylaşmış olduğum adımları uygulamanıza rağmen, uygulamalarda ya da menü geçişlerinde donmalar devam ederse, Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members uygulamasına girdikten sonra Destek > Hata raporları > Yavaş Cihaz" bölümünden, sorunu ayrıntılı olarak yazarak "Gönder" butonuna basınız. Gerekli kontroller sağlanılarak, kısa bir süre içinde size, yazılı olarak bilgilendirmesi sağlanacaktır.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes