cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Hangi durumlarda batarya değişimi yapılır

(Topic created on: 05-10-2021 04:14 PM)
345 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Samsung Galaxy akıllı telefon sahibisiniz ve cihazınızın bataryası çabuk bitmeye başladı ise bu sorunun sebebi batarya kullanım ömrünün sona ermeye başlamasından kaynaklanmaktadır. Her bataryada olduğu gibi Samsung Galaxy telefonlarının da bir batarya kullanım ömrü (süresi) bulunmaktadır. Örnek olarak ilk alındığı zamanlarda cihaz bataryası 1-2 gün dayanabilirken, 500 kullanımdan sonra saat bazına kadar düşebilmektedir. 

 
Samsung Galaxy akıllı telefon bataryalarında yaşanan bir diğer sorun ise bataryanın şişmesidir. Orjinal olmayan şarj aletlerinin kullanılması, telefonun şarjda bırakılarak yatılması, telefon şarjda iken aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi bu sorunu tetikleyen faktörlerdir. Peki hangi durumlarda batarya değişimi yapılması istenmekte ya da gerekmektedir ? 
 
Telefonunuzun bataryası şişmiş ise (Arka kapağa baskı yapması sonucu bir tümsek oluşur ya da arka kapak kasadan ayrılmaya başlar. Biran önce değişim yapılması gerekir çünkü kasaya yapılan baskı ekran veya anakart üzerinde bulunan parçaların kırılmasına sebep olabilir),Telefonla konuşurken, herhangi bir uygulama kullanırken ya da oyun oynarken cihaz birden kapanıyorsa,Şarj yüzdesi yüksek yüzdelerden (Örneğin %90‘dan), düşük yüzdelere (Örneğin %20) birden düşüyorsa,Batarya doluluk oranı belirli bir seviyede kalıyorsa,Şarjınız çok kısa süre dayanıyor ise batarya değişimi yapılması gerekir.
2 Comments
melisaa06
Active Level 8
Samsung Members
Keşke şu bataryaları daha dayanıklı yapsalar 500 döngü bisi değil xiaomi bile 1000 döngü garanti vermis