cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Google Files, Samsung My Files'dan

(Topic created on: 06-14-2021 01:36 PM)
375 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Samsung Members

ilham alıyor, çöp kutusu seçeneği ekliyor

 
Google, Files by Google adlı Android için kendi dosya yöneticisi uygulamasını sunar. Uygulama ilk olarak 2017'de Files Go back olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri daha fazla özellikle güncellendi ve artık tüm Android cihazlarda kullanılabilir. Aynı zamanda Android 11 için varsayılan dosya yöneticisi uygulamasıdır.
 
Uygulamanın çok önemli bir özelliği uzun süredir eksik. Çöp seçeneği yoktu. Böylece sildiğiniz her şey anında uçuruma gönderilir. Artık böyle olmayacak. Samsung My Files uygulamasına çok benzer şekilde, Files by Google artık bir çöp kutusu seçeneğine de sahip.
 
Samsung My Files baştan beri bu özelliğe sahipti
 
 
Samsung , bu uygulamaların Google'dan bir alternatifi olsa bile, Android cihazları için birçok farklı uygulama yapıyor. Bu, Samsung'a diğer uygulamalarda eksik olabilecek özellikleri ve işlevleri sağlama yeteneği verir.
 
Samsung My Files, şirketin Galaxy cihazlarındaki yerel dosya yöneticisi uygulamasıdır. Uzun zamandır bir çöp klasörü vardı. Herhangi bir dosya, yanlışlıkla silinmiş olsa bile, çöp klasöründe 30 gün boyunca saklanacaktır. Bu, gerekirse bir dosyayı kurtarmak için size bolca zaman verdi.
 
Google Files şimdiye kadar bu özelliğe sahip değildi. Bu uygulama kullanılarak yanlışlıkla silinen bir dosya tamamen ortadan kalkar. Google, artık bir çöp klasörü eklemek için dosya yöneticisi uygulamasını güncelledi. Silinen dosyalar, sonsuza kadar silinmeden önce 30 gün boyunca bu klasörde kalır.
 
Files by Google'daki çöp kutusu klasörüne, yan açılan menüden erişilebilir. Sonunda diğer Android akıllı telefon sahiplerine sunulan iyi bir özellik. Samsung My Files zaten bunları kapsadığından, Galaxy cihaz sahipleri uygulamaya gerçekten ihtiyaç duymuyor.
1 Comment
RecepF
Expert Level 5
Samsung Members
Baştan beri bu özelliğe sahip demiş yanlış, eski sürümlerde maalesef bu özellik mevcut değil