cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Extra Dim Özelliği Kayboldu ,Cihazımda Tekrar Nasıl Çalıştırılır ?

(Topic created on: 03-31-2022 06:30 PM)
1713 Views
Alfatürk
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Merhaba Sevgili Samsung Members Üyeleri, 

Extra dim (ekstra karanlık mod) desteklenmeyen veya cihazlardan kaybolan özelliği geri nasıl aktif edilebilirliği göstereceğim öncelikle belirli şartları sağlamanız gerekmektedir .

1.) Android 12 sürümüne sahip olmak 
2.) Cihazın donanımı desteklemesi ve samsung tarafından bilerek yazılım kısıtlama yapmaması gerekmektedir aksi taktirde çalışmayabilir.
3) Erişebiliriği güncelleme yapmayınız (az önce güncelleme yaptım özelliği kaldırmışlar kullanmasınlar diye bende geri çektim güncellemeyi)
4.)Az sonra aşağıdaki adımlardan başka hiç bir şeyi değiştirmeyin , aksi taktirde garanti ile ilgili sorun yaşanabilir ( Yaptığım işlem güvenilir Samsung marka elçisi tarafından onaylıdır. )

Arkadaşlar maalesef bu yollara başvurmanızı istemezdim, çok uğraştım özelliği almanız için ama maalesef bilerek yapılan bir işlev kısıtlaması sebebiyle S10 Serisi , Note 10 Serisi ,Note 10 Lite ve S10 Lite modelleri bilerek kısıtlanarak özellik verilmedi .

Extra dim nasıl cihazımızda aktif edilir ?

Adım 1: İlk öncelikle play store üzerinden Shortcut Maker uygulamasını indiriyorsunuz.

image

Adım 2: Uygulamayı açınız ve etkinlik yazan yere dokunun .

image

Adım 3: Sağ üst tarafta arama kısmına dokunun.

image

Adım 4: Arama kısmına Extra dim yazıyorsunuz ve ok ile gösterdiğim yere giriyorsunuz .

image

Adım 5: karşınıza çıkan yerde hiçbir şey değiştirmeden ok ile gösterdiğim kısayol oluştura dokunun .

image

Adım 6 : Kısayol oluşturdunuz istediğiniz zaman uygulamayı açıp parlaklık ayarını kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

image

Samsung ekibi sayenizde forumda 3.parti uygulamalar üzerinden böyle bir şey önerdim tebrik ederim sizleri bana bunu yaptırdığınız için 😔 (moderatörlere demiyorum )
30 Comments
ILoveCats_
Expert Level 5
Samsung Members
Helal beee işte alfa abi işte gerçek moderatör! ❣🥰 👌

Çok teşekkürler alfa abi bilgilendirme için çok ugrasmissin ama bir çözüm bulabilmissin.. Lütfen üzülme bulamissin tekrardan özelliği sonuçta sevinmen gerekir.. Iyiki varsın abi sen olmasaydın belki de bu özelliği bir daha geri getiremeyebilirdik..

Arkadaşlar lütfen bir beğeniyi hor görmeyiniz. Bizim için günlerdir uğraşıyor bu adam..

EMEĞE SAYGI ARKADAŞLAR!
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Estağfurullah kardeşim ne demek 😍 😊

Ben ilk verilmediğinden beri bunu biliyordum ama resmi olarak cihazlar verilmesi için uğraştım ama bile isteye verilmemesi üzüyor işte 😔

Yorumun içinde teşekkürler kardeşim 😊
ILoveCats_
Expert Level 5
Samsung Members
Rica ederim abi:)
Seviliyorsun kral
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Bu özelliği çok kullanacak arkadaşlara önerim özellikle Çok kısık parlaklıkta 2 saat veya üstü gibi video izlemeyin arada bir paralıklığı arttırmayı unutmayın (moderatör ün cevabı sıkıntı olabiliyormuş o sebep öne sürülüyor ne kadar doğru ne kadar yalan bilmiyorum )
Dark_Side
Expert Level 5
Samsung Members
Yoğun uğraşların için teşekkürler kardeşim. Donanım desteği olmasına rağmen böyle bir özelliğin bile çok görülmesi gerçekten üzücü bir durum. Samsung firmasının müşteri memnuniyetini ön plana alarak bu konuyu çözmesini isterdik ama olmadı. Sen yine de pes etmedin ve bir şekilde olsa da bir çözüm yolu buldun. Hakkını helal et kardeşim biz senden razıyız seviliyorsun...👍🏻😊🥰🌹
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
Rica ederim kardeşim ne demek, aslında ilk günlerde paylaşmak isterdim bu gönderiyi ama dikkate hiç alınmayız diye paylaşmadım belki one uı 4.1 gelir diye düşündüm gelmeyince kullanıcılara paylaşmak istedim gönderiyi

Helal olsun kardeşim 😊😍
Dark_Side
Expert Level 5
Samsung Members
Yine çok ince düşünmüşsün👏🏻😊🌹
Alfatürk
Expert Level 5
Samsung Members
İnce düşünemez isek çok önemsemeyiz nesne silmede verilmemişti donanımsal demişlerdi ama uğraştık aldık yani uğraşmadan çok verilmiyor gibi🤔😊😍😍
Dark_Side
Expert Level 5
Samsung Members
Aynen kardeşim 😍🤗