cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Dolby Atmos (saran ses) nedir

(Topic created on: 04-24-2021 09:19 PM)
478 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Film,müzik ve insan sesi gibi çeşitli ses türleri için en iyi duruma getirilmiş bir saran ses modu seçin.Dolby Atmos ile etrafınızdan akan hareketli ses deneyimini yaşayabilirsiniz. 

 
Dolby Atmos ses teknolojisinin mobilde kullanımı ise teknolojinin bir nimeti olarak karşımıza çıkıyor. Mobil cihazda bulunan hoparlöre özel bir filtre ekleniyor. Bu filtre, iki ya da yedi farklı kanaldan sesi dağıtarak kullanıcıya üç boyut hissi yaşatıyor. 
 
Mobil cihaz hoparlörü ile değil de kulaklık kullanarak Dolby Atmos ses teknolojisinin sunduğu deneyimi yaşamak istiyorsanız bu da mümkün. Çok basit bir yöntem ile çalışıyor; kulaklıktan gelen ses sağ kulaklıktan az gelirken, soldan yüksek geliyor. Ses içeriğine göre değişen bu durum sayesinde siz etrafınızda dönen sesi hissediyorsunuz. 
 
Ayarlar ekranında Sesler ve titreşim → Gelişmiş ses ayarları → Ses kalitesi ve efektler → Dolby Atmos üzerine dokunun, tuşun üzerine dokunarak bu işlevi etkinleştirin ve ardından bir mod seçin.
 
 
Ayrı uygulama sesi 
 
Cihazı, belli bir uygulamadan gelen ortam sesini diğer uygulamaların sesinden ayrı bir şekilde bağlı Bluetooth hoparlör veya kulaklık üzerinde oynatmaya ayarlayın.
 
Örneğin: Gezinti uygulamasını cihazın hoparlöründen dinlerken, Müzik uygulamasından çalınanları taşıtın Bluetooth hoparlörü üzerinden dinleyebilirsiniz.
 
 
Ayarlar ekranında Sesler ve titreşim → Gelişmiş ses ayarları → Ayrı uygulama sesi üzerine dokunun ve tuşun üzerine dokunarak bu işlevi etkinleştirin. 
 
Medya seslerini ayrı oynatmak istediğiniz uygulamayı seçin ve Geri tuşuna dokunun. 
 
Seçilen uygulamanın medya sesinin oynatılacağı cihazı seçin
Ayarlar ekranında Sesler ve titreşim → Gelişmiş ses ayarları → Ses kalitesi ve efektler → Dolby Atmos üzerine dokunun, tuşun üzerine dokunarak bu işlevi etkinleştirin ve ardından bir mod seçin.
0 Comments