cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12 beta'da yeni özellik

(Topic created on: 06-15-2021 12:09 AM)
365 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
Samsung Members

Umarım yakında Galaxy cihazlarınada gelir Android 12 beta programı şu anda Google'ın Piksel telefonları ve diğer üreticilerin cihazları devam etmektedir. 

 
Samsung'un bu yılın ikinci yarısına kadar müşterilerine bir Android 12 sunması beklenmiyor ve ayrıca bir sonraki büyük One UI güncellemesinin ( Android 12'ye eşlik edecek 4.0 sürümü) hangi yeni özellikler konusunda da karanlıkta, uygun Galaxy akıllı telefonlara ve tabletlere getirecek.
 
Android 12'nin kendisi çekirdek işletim sistemine birçok yeni özellik ve iyileştirme getirecek ve daha basit yeni eklemelerden biri, durum çubuğunda devam eden bir sesli aramanın süresini görme özelliğini içerebilir. Şu anda, arama ekranını arka plana gönderdikten sonra, aramanın ne kadar süredir devam ettiğini görmek için bildirim gölgesini aşağı sürükleyebilir veya çevirici uygulamasına geri dönebilirsiniz.
 
Bildirim çubuğunda arama süresi 👇
image
 
Android 12 bunu değiştirecek, böylece devam eden bir aramanın süresini öğrenmek için ekranın üst kısmına bakmanız yeterli. Muhtemelen bu işlev, cihazın çevirici uygulamasına ek olarak WhatsApp, Google Duo veya Facebook Messenger gibi arama yapabilen tüm uygulamalar tarafından kullanılabilecek. Eğer durum buysa, Galaxy telefonlarına ve tabletlerine de gelmeli.
 
Samsung'un cihazları için bir Android 12 ve One UI 4.0 beta programını piyasaya sürmesinden birkaç ay önce olacağı için bir süre öğrenemeyeceğiz . Android 11 tabanlı bir UI 3.0 beta ilk ağustos geçen yıl açıklandı yeni bir sürüm içinde benzer zaman beklemek gerekir.
 
 
2 Comments
CagatayA51
Active Level 7
Samsung Members
Bildiğim üzere şu an son model ve yazılımda bulunan ios cihazlarda bu özellik mevcut. Umarım bizim cihazlara da benzer özellik gelir.
serhat01
Active Level 8
Samsung Members
Bu nedir anlamadım
0 Likes