cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bu gizli One UI 4.0 özelliği, her Samsung hayranı için bir nimet olabilir!

(Topic created on: 01-26-2022 06:44 PM)
178 Views
Dark_Side
Expert Level 5
Options
Samsung Health

Bu gizli One UI 4.0 özelliği, her Samsung hayranı için bir nimet olabilir! 

One UI 4.0, en yeni Android OS 12'yi de beraberinde getiren çok sayıda Samsung hayranına ulaştı. Kuşkusuz, One UI'nin 4.0 sürümü, genel mobil deneyimi daha keyifli hale getiren büyük bir yeni özellik ve değişiklik paketi getiriyor. 

Çoğu insan, ister bir gezi planlamış olsun, isterse hava almak için bisiklete ve/veya arabaya binmeyi sever. Ve One UI 4.0, bu kullanıcılar için kritik durumlar, sorun veya kaza durumunda bir nimet olacak çok önemli bir özelliğe sahiptir. 

One UI 4.0 Tıbbi Bilgi Samsung'un One UI 4.0 sürümü, kullanıcıların sağlıkları ve tıbbi durumları ile ilgili önemli bilgileri depolamasına olanak tanıyan gelişmiş bir Tıbbi Bilgi özelliği sunar. Bu özellik saklandığında, Galaxy telefonu kilitliyken bile acil müdahale ekiplerinin ve diğer kişilerin tıbbi bilgilere erişmesine olanak tanır. 

Ne tür bilgiler ekleyebiliriz? 

Sağlık görevlileri tarafından bilinmesi gerekebilecek bir hastalık veya durum (alerji, Şeker Hastalığı, Penisilin gibi veya takılı bir Kalp Pili varsa). Sağlık bilgilerinizi Tıbbi bilgi özelliğinde saklayarak, hastalanırsanız ve hastalığınızı sağlık personeline açıklayamıyorsanız telefonunuz bir nimet haline gelecektir. 

Sağlık personelinin, Tıbbi bilgilerinizi kontrol etmek için cihazınıza tamamen erişmesi gerekmez. 

Tıbbi bilgi nasıl eklenir? 

Galaxy telefonunuzun Ayarlarını açın, aşağı kaydırın ve Güvenlik ve acil durum menüsüne dokunun. 

image

Açıldıktan sonra, Tıbbi bilgiler başlıklı ilk seçeneği hızlıca görebileceksiniz, özelliği tıklayın 

image

Sağlık durumunuzu henüz kaydetmediyseniz, Tıbbi bilgi arayüzünde bu özelliğin işleviyle ilgili bir bilgi istemi alırsınız. 

İstemi alırsanız, ekranın sağ üst köşesinde bulunan Kalem simgesine dokunun 

Kurşun Kalem'e dokunduğunuzda, önemli Tıbbi bilgileri eklemenize olanak tanıyan yeni bir arayüz görünür.

image

7 Comments
egeshnn
Active Level 5
Samsung Health
bu özellik zaten bulunuyordu. telefon kilitli iken acil arama>tıbbi bilgi kısmından ekleyebiliyorsunuz
Dark_Side
Expert Level 5
Samsung Health
Biraz daha gelişmiş versiyonu anladığım kadarıyla
egeshnn
Active Level 5
Samsung Health
olabilir
Samsung Health
Evet daha geniş bilgi veriyor ve daha kullanışlı.. teşekkürler bilgilendirme için 👍
Dark_Side
Expert Level 5
Samsung Health
Rica ederim müdür 😊🤗
Samsung Health
Sevgiler saygılar müdür 😊🤗
usta55
Active Level 7
Samsung Health
Öyle övdünüz ki dedim yaa ben o kadar inceleme izledim kimse bu özelliklere niye değinmemiş derken sonuna kadar okuyunca yazınızı baktım fos bir konu kusura bakmayın kilit ekranına acil: tel kan gurubu yazdım başka bir şeye gerek varmı orda sürekli duruyor hiç bir yere girmeye gerek yok yeni gelen güncellemede övülecek bir şey yok bende hiç heyecan uyandırmadı şahsen üreticiler yenilik adına bişey sunamıyor artık xiaomi kullanıcılarına aynı şeyden muzdarip
0 Likes