cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung ilk 240Hz kavisli 4K Mini LED monitörünü tanıttı

(Topic created on: 01-04-2022 04:09 PM)
77 Views
RecepF
Expert Level 5
Options
IT & Hafıza

Samsung, yalnızca kavisli Mini LED matris kullanımına değil, aynı zamanda yüksek yenileme hızına da sahip olan amiral gemisi Odyssey Neo G8 monitörünü tanıttı. Şirket ayrıca monitörlerinin iki satırını aynı anda güncelledi.

 
 
image
Samsung Odyssey Neo G8
 
Odyssey Neo G8'in ekran çözünürlüğü 3840x2160 piksel, ekranın pasaport eğriliği 1000R. Yeniliğin özellikleri arasında, yalnızca 1 milisaniyelik son derece düşük gecikme seviyesinin yanı sıra 240 Hz yenileme hızı da dikkat çekiyor.
 
Odyssey Neo G8, Quantum HDR 2000 teknolojisini destekleyen ve 1.000.000:1 kontrast oranıyla 2000 nit'e kadar zirve parlaklık sunan bir Quantum Mini LED matrisi kullanır. Cihazın arka kapağı, ekrandaki gerçek resmin renk gamını otomatik olarak belirleyen ve ardından ilgili rengi LED'lerde görüntüleyen CoreSync teknolojisine sahip bir arka ışık kullanır.
 
image
Samsung Akıllı Monitör M8
 
Samsung ayrıca, önceki model M7'den yalnızca 11,4 milimetre, %75 daha ince olan 32 inç ultra kompakt Smart Monitor M8'i de tanıttı. Smart Monitor M8, önceden yüklenmiş uygulama setine ek olarak, görüntülü aramalar için eksiksiz bir hareketli manyetik kamera ile gelmesi ve 65 watt şarj desteğine sahip bir USB Type-C bağlantı noktası ile donatılmasıyla da ilgi çekicidir.
 
image
Samsung Yüksek Çözünürlüklü Monitör S8
 
Bir başka yeni Samsung ürünü de Yüksek Çözünürlüklü Monitör S8. 27 ve 32 inç olmak üzere iki diyagonal olarak mevcuttur ve DCI-P3 renk alanının %98'ini kapsaması ve VESA Display HDR 600 desteği ile dikkat çekicidir. Ayrıca, Güney Koreli şirketin temsilcileri bunun ilk monitör olduğunu belirtti. UL sertifikasına sahiptir ve parlamayan mat bir ekran sunar. Monitör VESA uyumludur ve neredeyse her yere monte edebilmeniz için yükseklik, eğme ve döndürme ayarlarıyla birlikte gelir.
 
Her iki model de 90W'a kadar güç desteğine sahip USB Type-C bağlantı noktalarının yanı sıra LAN bağlantı noktalarıyla donatılmıştır. Samsung, CES 2022 boyunca tüm yeni ürünler hakkında daha detaylı bilgiler sunacağına söz verdi.
 
 
image
 
 
2 Comments
MuzoS23
Expert Level 2
IT & Hafıza
4K 240Hz ekran ne be
0 Likes
Denizzx
Active Level 7
IT & Hafıza
Ekran işinde rakipsiz. Zaten diğer firmalara da ekran, panel tedarik ediyor.
0 Likes