cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Samsung 860 evo Ssd anormal Tbw sorunu

(Topic created on: 07-27-2020 11:59 PM)
551 Views
despo33
Beginner Level 2
Options
IT & Hafıza

Merhaba,
1.5 seneden daha az bir süre kullandığım Samsung 860 Evo 250GB S3Y9NF0JC14608A Seri numaralı SSD'min TBW değerlerinde ve yazma hızında bir sorun gördüm. Samsung Magician uygulamasından kontrol ettiğimde TBW kısmında 1772, 9 TB Writen yazdığını, yazma hızının ise 354 e düştüğünü gördüm. Benim 1.5 senede 2 Petabayt a yakın veri yazabilmem imkansız. SSD'de Windows 10 Pro 1903 sürüm kurulu ve aldığımdan bu yana 150 GB'tan fazla olmayan oyun yükledim. Anakart Bios sürümüm güncel. SSD Firmware güncel. Windows 10 Pro sürüm 1903 güncel. Crystaldiskinfo programı da aynı TBW değerlerini gösteriyor. Hdsentinel programında ise aynı Tbw değeri olmakla birlikte sağlık kısmı %1 görünüyor. Secure Erase işlemini yaptım ve durum değişmedi. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

3 Comments
androidci
Expert Level 2
IT & Hafıza
Nereden aldınız?
0 Likes
despo33
Beginner Level 2
IT & Hafıza

Vatan Bilgisayar 

0 Likes
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
IT & Hafıza

Merhaba despo33,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Kullanmış olduğunuz bilgisayarın BIOS sürümü güncel ise farklı bir bilgisayarla da kontrol ediniz. Farklı bilgisayarlarla da aynı durum görülürse, ürünü satın almış olduğunuz yere danışabilirsiniz.

Teşekkürler.

MOD​

0 Likes